Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Едно предложение към админите и модераторите на форума

Публикувано от ivorad 
Едно предложение към админите и модераторите на форума
14-05-2010 - 22:28:01
Драги колеги съфорумци,
Позволявам си да направя едно предложение към администриращите форума: да започнат незабавно триене на всички теми и мнения, които са в жанра "просташка свада на сривльовци и ъпъри". Мисля, че всеки запознат с форумната практика има точна представа за какво говоря!
Правя това предложение защото мисля, че това е единственият начин да се пресече войнстващата простотия , обсебила форумното пространство. Ако наистина искаме да се върнем към нормите на позитивния дух и културното общуване на хора, обединени от интереса си към архитектурата, градоустройството, строителните технологии, имотните пазари - трябва да приемем тази неизбежна мярка.
Ако това не се направи, при това - и за двете групи запалянковци, съществува реалната опасност форумът да се сведе до място, където всеки патологичен простак има възможност необезпокоявано да плюя по останалите....
Приятен уикенд на всички smiling smiley
Re: Едно предложение към админите и модераторите на форума
14-05-2010 - 22:52:35
Quote
ivorad
Драги колеги съфорумци,
Позволявам си да направя едно предложение към администриращите форума: да започнат незабавно триене на всички теми и мнения, които са в жанра "просташка свада на сривльовци и ъпъри". Мисля, че всеки запознат с форумната практика има точна представа за какво говоря!
Правя това предложение защото мисля, че това е единственият начин да се пресече войнстващата простотия , обсебила форумното пространство. Ако наистина искаме да се върнем към нормите на позитивния дух и културното общуване на хора, обединени от интереса си към архитектурата, градоустройството, строителните технологии, имотните пазари - трябва да приемем тази неизбежна мярка.
Ако това не се направи, при това - и за двете групи запалянковци, съществува реалната опасност форумът да се сведе до място, където всеки патологичен простак има възможност необезпокоявано да плюя по останалите....
Приятен уикенд на всички smiling smiley
*ok*Подкрепям!
Re: Едно предложение към админите и модераторите на форума
15-05-2010 - 09:21:57
Quote
фло
Quote
ivorad
Драги колеги съфорумци,
Позволявам си да направя едно предложение към администриращите форума: да започнат незабавно триене на всички теми и мнения, които са в жанра "просташка свада на сривльовци и ъпъри". Мисля, че всеки запознат с форумната практика има точна представа за какво говоря!
Правя това предложение защото мисля, че това е единственият начин да се пресече войнстващата простотия , обсебила форумното пространство. Ако наистина искаме да се върнем към нормите на позитивния дух и културното общуване на хора, обединени от интереса си към архитектурата, градоустройството, строителните технологии, имотните пазари - трябва да приемем тази неизбежна мярка.
Ако това не се направи, при това - и за двете групи запалянковци, съществува реалната опасност форумът да се сведе до място, където всеки патологичен простак има възможност необезпокоявано да плюя по останалите....
Приятен уикенд на всички smiling smiley
*ok*Подкрепям!

Е, станахме двама!*drunk*
Няма ли да се присъедини още някой към предложеното?
Re: Едно предложение към админите и модераторите на форума
15-05-2010 - 09:36:14
Re: Едно предложение към админите и модераторите на форума
15-05-2010 - 14:13:05
Понеже избягвам да чета подобни свади, дори не съм наясно с тези високи достижения на българските език и култура. Не се ориентирам и кои са представителите на двете групи.
Въпреки това, както се казваше "Не съм запознат с въпроса, но ще се изкажа по същество":ami:

И аз съм "ЗА" - щом от това се очаква до се успокои форума и да го върне в доброто време на смислени и полезни дискусии. От др. страна, вероятно има и проява на няколко неизбежни фактора:
- Намалели ангажименти заради кризата и повече време за форумна "забава", разтуха;
- Форумът е на доста години и повечето от старите участници вече по няколко пъти са предъвквали интересуващите ги теми и не им е особено интересно, ако те се повдигнат пак, от нови колеги например;
- Участието във форум вече е и навик - мине не мине време и все се изкушаваш да напишеш нещо, заради самия навик.
Важното, според мен, е всичко да се приема спокойно - реално каква толкова е "драмата"?
Хора всякакви, анонимни - еми не ги чети, игнорирай. Опитите за форумно превъзпитание и форумни "победи" са безсмислени - смислените хора и мнения обикновено са по-тихи и винаги ще бъдат "надвикани" при ситуация.
Успех на форумците и управата.
Re: Едно предложение към админите и модераторите на форума
15-05-2010 - 14:35:35
Quote
Любо
........
И аз съм "ЗА" - щом от това се очаква до се успокои форума и да го върне в доброто време на смислени и полезни дискусии. От др. страна, вероятно има и проява на няколко неизбежни фактора:
- Намалели ангажименти заради кризата и повече време за форумна "забава", разтуха;
- Форумът е на доста години и повечето от старите участници вече по няколко пъти са предъвквали интересуващите ги теми и не им е особено интересно, ако те се повдигнат пак, от нови колеги например;
- Участието във форум вече е и навик - мине не мине време и все се изкушаваш да напишеш нещо, заради самия навик.
Важното, според мен, е всичко да се приема спокойно - реално каква толкова е "драмата"?
Хора всякакви, анонимни - еми не ги чети, игнорирай. Опитите за форумно превъзпитание и форумни "победи" са безсмислени - смислените хора и мнения обикновено са по-тихи и винаги ще бъдат "надвикани" при ситуация.
Успех на форумците и управата.

Нямам право да се изказвам по такива въпроси, така щото не съм измежду специалистите по чиито теми се е ширнал нецивилизован спор ( е, имала съм няколко в един раздел, тук, но с времето преосмисля човек позицията си и вижда, колко нелепо е било всичко).

От чисто човешка гледна точка - абсолютно съм съгласна с Любо.
Анонимен потребител
Re: Едно предложение към админите и модераторите на форума
16-05-2010 - 18:18:33
ivorad, няма ка човек по 24 часа на ден да чете мнения.
В крайна сметка модераторите не сме на заплата в имоти.нет.
Поглеждаме форума я сутрин, я вечер като се приберем.
Няма как човек през целия ден да чете и да потушава пожара в зародиш.

Единствения начин за справяне със ситуацията е тотално игнориране на "просташки" мнения.
Един човек като си говори сам 1-2 седмици ще се откаже.

В този форим съм от кажи речи създаването през 2003 година.
Ами аз примерно чета мнения само на определени хора.
Разбери няма начин да четеш по 100-200 мнения на ден - луд ще станеш.
Re: Едно предложение към админите и модераторите на форума
17-05-2010 - 14:47:50
Quote
Тинки Уинки
Разбери няма начин да четеш по 100-200 мнения на ден - луд ще станеш.

Прав е Тинки, станах луд. Добре, че ме уволниха, иначе скоро и усмирителна риза щяха да ми сложат smiling smiley
Желая ви от сърце успех, на вас и на хората, създали най-хубавия портал за имоти преди 10 години smiling smiley
Re: Едно предложение към админите и модераторите на форума
17-05-2010 - 22:34:34
Когато модераторите не смогват да си вършат работата, то значи е необходимо да се разшири щатът - ес симпъл ес тхат winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход