Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Брокер с диплома за журналист?

Публикувано от kanemski 
Re: Брокер с диплома за журналист?
22-04-2010 - 12:00:41
валсодарчо, най - после и ти написа една истина " какво пречи тогава и на един журналист да бъде брокер? ", браво момчето ми ! Нищо не пречи на един журналист да бъде брокер, защото основното в нашата работа е умението да общуваш и ако този журналист има това умение, ще изкарва в пъти повече пари, отколкото ако работи като журналист. По същия начин нищо не пречи на всеки друг, да върши тази работа, стига да има уменията.
Re: Брокер с диплома за журналист?
22-04-2010 - 12:23:35
avatar
Защо спирате човека. Нека се пробва.
90 % от хората в Бг работят професия различна от образованието си.

Смятам, че в този форум пишат хора с ниво "над средното" и обиди помежду ни не са допустими.
Каквото е писано досега, нека да се забрави и оттук напред да се спазва добрия тон.
Re: Брокер с диплома за журналист?
22-04-2010 - 14:57:32
Quote
dicho
валсодарчо, най - после и ти написа една истина " какво пречи тогава и на един журналист да бъде брокер? ", браво момчето ми ! Нищо не пречи на един журналист да бъде брокер, защото основното в нашата работа е умението да общуваш и ако този журналист има това умение, ще изкарва в пъти повече пари, отколкото ако работи като журналист. По същия начин нищо не пречи на всеки друг, да върши тази работа, стига да има уменията.

Брокерът трябва да скрие недостатъците и да изтъкне несъществуващи качества на обекта. А кой го умее това по добре от кадърния журналист *yes* Та - дерзай другарю *beer*
Re: Брокер с диплома за журналист?
22-04-2010 - 21:36:41
avatar
Quote
Justy

Брокерът трябва да скрие недостатъците и да изтъкне несъществуващи качества на обекта. А кой го умее това по добре от кадърния журналист *yes* Та - дерзай другарю *beer*

Нищо подобно. Добрият брокер трябва да изтъкне предимствата, без да скрива недостатъците. Защото нищо перфектно няма на този свят. И един добър професионалист го знае.
Re: Брокер с диплома за журналист?
23-04-2010 - 09:21:52
В България няма висше учебно заведение, което да предлага обучение за брокери на недвижими имоти.
За това ние брокерите най-често сме с икономическо или юридическо образование и ходим на обучения.
Но както каза колегата, може би журналист, артист, аз ще добавя и психолог са най-добрите квалификации за упражняващите
професията, тъй като това наистина е работа преди всичко с хора и едва след това с имоти.
Re: Брокер с диплома за журналист?
23-04-2010 - 12:17:17
avatar
Така е - по принцип повечето хора с икономическо образование им куца комуникацията. Поне по мои лични наблюдения от университета. Цепят се на групички и не допускат никой вътре.
Re: Брокер с диплома за журналист?
23-04-2010 - 14:40:13
Добре, Камелия, да си подновим закачката winking smiley
Винаги съм твърдял, че брокерът трябва да е строител / архитект /. Юристът му е в офиса - той няма работа по огледи! Отделно, балонът с недвижими имоти даде възможност на куцо и сакато да се пише брокер. И това подкопа авторитета на професията. Това съм го казал още преди 2 години. Какви циркове съм наблюдавал по огледи / сигурно и всеки от вас / - ама нещата са като всичко в Булгаристан - наопаки!
Re: Брокер с диплома за журналист?
23-04-2010 - 17:59:39
На мен комуникацията не ми липсва, ама нещо и брокерството ни мЪ влИче! Но пък щом толкова харесвам форума, значи брокерите са симпатични хора! С друго не мога да съм им полезнаР, но някоя друга щуротийка и дивотийка ... с удоволствие! :] Ето, че настъпи момента и аз да помогна с нещо ПО-СЕРИОЗНО на брокерите в този форум, дето се натресох и аз (ни в клин, ни в ръкав!).

Безплатни курсове по актьорско майсторство за брокери "ПРИ ЕЛИССА"! :}
Е, безплатни, безплатни ... по 1, 2, 3 бири ще почерпят! *pardon*
:}

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-04-23 18:00 от elissa.
Re: Брокер с диплома за журналист?
23-04-2010 - 18:00:15
avatar
Quote
Justy
Добре, Камелия, да си подновим закачката winking smiley
Винаги съм твърдял, че брокерът трябва да е строител / архитект /. Юристът му е в офиса - той няма работа по огледи! Отделно, балонът с недвижими имоти даде възможност на куцо и сакато да се пише брокер. И това подкопа авторитета на професията. Това съм го казал още преди 2 години. Какви циркове съм наблюдавал по огледи / сигурно и всеки от вас / - ама нещата са като всичко в Булгаристан - наопаки!

И аз винаги съм твърдяла, че водещите в медиите, трябва да са завършили я журналистика, я НАТВИЗ, ама не са. Защото, ако са, няма да са само водещи. Ще се катерят нагоре по стълбата. Същото е с архитектите и строителите. Само некадърните да работят тясно специализираната си работа, биха станали посредници.
Не искаше преди 2г. да разбереш, не щеш и сега- ако няма търсене, нищо не става. Това " куцо и сакато" си има своите клиенти, готови да му платят за труда. И ако за теб този труд е некачествен, то за тях е. Простичко е. "Таргет", чувал ли си какво е? За всеки влак си има пътници.
Аз претендирам да съм добра в това, което правя. Затова и не бих приела, че живея в Булгаристан. Ако ти живееш там, явно имаш булгаристански изисквания, затова и получаваш булгаристански услуги. smiling smiley
Re: Брокер с диплома за журналист?
23-04-2010 - 18:01:40
Quote
камелия
Quote
Justy
Добре, Камелия, да си подновим закачката winking smiley
Винаги съм твърдял, че брокерът трябва да е строител / архитект /. Юристът му е в офиса - той няма работа по огледи! Отделно, балонът с недвижими имоти даде възможност на куцо и сакато да се пише брокер. И това подкопа авторитета на професията. Това съм го казал още преди 2 години. Какви циркове съм наблюдавал по огледи / сигурно и всеки от вас / - ама нещата са като всичко в Булгаристан - наопаки!

И аз винаги съм твърдяла, че водещите в медиите, трябва да са завършили я журналистика, я НАТВИЗ, ама не са. Защото, ако са, няма да са само водещи. Ще се катерят нагоре по стълбата. Същото е с архитектите и строителите. Само некадърните да работят тясно специализираната си работа, биха станали посредници.
Не искаше преди 2г. да разбереш, не щеш и сега- ако няма търсене, нищо не става. Това " куцо и сакато" си има своите клиенти, готови да му платят за труда. И ако за теб този труд е некачествен, то за тях е. Простичко е. "Таргет", чувал ли си какво е? За всеки влак си има пътници.
Аз претендирам да съм добра в това, което правя. Затова и не бих приела, че живея в Булгаристан. Ако ти живееш там, явно имаш булгаристански изисквания, затова и получаваш булгаристански услуги. smiling smiley

Ками, да те записвам ли в курса?! :]

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход