Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Не може неграмотни да ограмотяват!

Публикувано от sobstvenik 31 
Не може неграмотни да ограмотяват!
19-04-2010 - 00:22:03
avatar
Не може неграмотни участници във форума да дават тон на грамотни такива! Не може Додо с претенции на езиковед да ми дава ъкъл как се пише двигател и инженер на английски, при положение че във всички по -известни речници се знае! Принципа на транскрибиране е един! НЕ МОЖЕ ДА МИ ДАВА ПРИМЕР С ЕНДЖИН И ТРАВЕЛ ЗА ЕДНО И СЪЩО ,като звукът описан в транскрипцията е конренно разлиен. Или никой не знае английски , което се съмнявам или се въздържате да му противостоите!
Вторият клиничен случай е ФЛО! Той не знае че се членува женски род с двойно т. Бог да му прости!

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: Не може неграмотни да ограмотяват!
19-04-2010 - 00:51:20
avatar
Виж сега, фло се изложи, ама не обобщавай, моля.

Ти написа "инжиниъ". Призна за първата буква че е грешна, спориш за втората. Втората не е българското "и" на всички диалекти. На американски е Ъ, на английски е повече И от Ъ обаче и там не е българското И, както вероятно ти го произнасяш ала "анджИн сама". Айде върви да ядеш шоколад. И си отвори пак dictionary.com да чуеш как се произнася "енджЪн", вероятно от туркиня емигрантка в САЩ.

Твоето "ИнжИниъ" по звучене == пловдивското "тИлИфон". Точка.
Re: Не може неграмотни да ограмотяват!
19-04-2010 - 00:55:58
avatar
Не ме вкарвай додо пак в твойта игра! Много добре знаш че става въпрос за различни звуци!
Re: Не може неграмотни да ограмотяват!
19-04-2010 - 00:59:19
Quote
dodo2
Виж сега, фло се изложи, ама не обобщавай, моля.

.

Дали? Да видим тука
Държавността се пише с двойно т,когато вече тази дума е употребена веднъж в изречението!

sobstvenik 31
В Гърция нищо не става, но вижте какво става в България! Разпада се даржавността!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-19 01:01 от фло.
Re: Не може неграмотни да ограмотяват!
19-04-2010 - 01:05:36
avatar
Като не ми вярваш на мен и на dictionary.com, пусни си някой филм примерно "The Fast and the Furious", където със сигурно много пъти казват "engine" и чуй как я изговарят.

Ето ти и едно демо на AT&T има US и UK диалект, engineer все звучи с "Ъ":

[www2.research.att.com]
Re: Не може неграмотни да ограмотяват!
19-04-2010 - 01:10:50
avatar
Хей Турски енджЪн престани да ми спориш! Разбах от къде си? Събирай ТЮТЮН!

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: Не може неграмотни да ограмотяват!
19-04-2010 - 01:12:27
avatar
Според мен в българския език "държавноста" не съществува като възможност за форма, винаги е с двойно Т, когато е необходимо да се членува, а в случая е подлог?
Re: Не може неграмотни да ограмотяват!
19-04-2010 - 01:14:17
avatar
Quote
sobstvenik 31
Хей Турски енджЪн престани да ми спориш! Разбах от къде си? Събирай ТЮТЮН!

казал sobstvenik 31, който си превежда от английски с translate.google.com
Re: Не може неграмотни да ограмотяват!
19-04-2010 - 01:17:13
Quote
dodo2
Според мен в българския език "държавноста" не съществува като възможност за форма, винаги е с двойно Т, когато е необходимо да се членува, а в случая е подлог?

Друже, членуването обозначава категорията "определеност" в българския език. Само за имената от м.р. - пълният член обозначава допълнително и това дали името изпълнява функцията на подлог. В ж.р. подобен пълен член няма, няма и подобно съотнасяне - т.е. , налице е само основната функция на члена.....
Re: Не може неграмотни да ограмотяват!
19-04-2010 - 01:20:57
avatar
Quote
ivorad
Quote
dodo2
Според мен в българския език "държавноста" не съществува като възможност за форма, винаги е с двойно Т, когато е необходимо да се членува, а в случая е подлог?

Друже, членуването обозначава категорията "определеност" в българския език. Само за имената от м.р. - пълният член обозначава допълнително и това дали името изпълнява функцията на подлог. В ж.р. подобен пълен член няма, няма и подобно съотнасяне - т.е. , налице е само основната функция на члена.....

Е хубаво и аз не знам защо написах, че е подлог, може би за по-голяма тежест, че все пак е с двойно Т :]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход