Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Реших да стартирам производство ... да , ама какво ?

Публикувано от wild_things 
Re: Реших да стартирам производство ... да , ама какво ?
23-04-2010 - 07:55:20
Датски хотел предлага на клиентите си да въртят педали, за да произвеждат ток
biolife.bg |
Луксозният хотел „Кроун плаца” в Копенхаген от днес ще предлага на клиентите си да въртят педалите на велосипеди, за да го захранват със "зелена" електроенергия, предаде Франс прес.

Всеки клиент на хотела, който се качи на свързан с велосипед генератор и произведе най-малко 10 киловатчаса ток, ще бъде възнаграден с обяд или вечеря за около 200 крони (27 евро), съобщи ръководителката на отдела за връзки с обществеността на хотела Фредерике Тьомергард.



Два велосипеда ще бъдат инсталирани във фоайето на хотела, където на малък екран ще може да се проследи количеството произведена електроенергия.

По този начин клиентите ще могат да намалят "своя въглероден отпечатък и да направят икономия на пари и енергия", допълни говорителката.

Според нея "човек в немного добра форма трябва да върти педалите около 10 минути, за да произведе 10 киловатчаса, а ако е трениран може да произведе и 100 киловатчаса за 60 минути." Електроенергията ще бъде зареждана в акумулатор и след това ще бъде подавана към електрическото захранване на хотела, който претендира, че е един от най-екологичните в света.

„Кроун плаца” се намира в близко до центъра предградие на Копенхаген. Той получи сертификат за "зелена сграда" от Европейския съюз, използвайки технологии, щадящи околната среда - слънчеви панели и климатична и отоплителна система, захранвана с подпочвени води. БТА


Източник: darikfinance.bg



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-04-23 08:17 от general.
Re: Реших да стартирам производство ... да , ама какво ?
23-04-2010 - 07:56:25
Ще има отдел „Биологично земеделие" в МЗХ
biolife.bg |
Отдел „Биологично земеделие" ще бъде създаден към дирекция „Растениевъдство" на МЗХ. Очакваме се всеки момент решението за промяна на Устройствения правилник на МЗХ да се приеме на заседание на Министерски съвет. В него се предвижда да има 10 експерта, които да организират сертификацията и контрола на биопродуктите. Това заяви министърът на земеделието и храните д-р Мирослав Найденов по време на изложението „Зелени дни" пред Народен театър„Иван Вазов".

„Всичко, което се предлага на пазара, трябва да подлежи на контрол. В този смисъл биопродуктите трябва да бъдат с изяснен произход. Трябва да имаме гаранция, че това, което се предлага с наименованието си е наистина биологично чиста храна", каза министърът.
Ръководството на МЗХ има амбицията да върне добрия традиционен вкус на нашата трапеза, за да си спомним за уникалния вкус на българските продукти, които да завещаем на следващите поколения, каза още министър Найденов.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-23 08:16 от general.
Re: Реших да стартирам производство ... да , ама какво ?
25-04-2010 - 03:18:18
avatar
Quote
general
Според нея "човек в немного добра форма трябва да върти педалите около 10 минути, за да произведе 10 киловатчаса, а ако е трениран може да произведе и 100 киловатчаса за 60 минути.
Източник: darikfinance.bg

*xxx*

Тук определено има грешка в порядки
Re: Реших да стартирам производство ... да , ама какво ?
25-04-2010 - 17:04:09
Quote
dodo2
Quote
general
Според нея "човек в немного добра форма трябва да върти педалите около 10 минути, за да произведе 10 киловатчаса, а ако е трениран може да произведе и 100 киловатчаса за 60 минути.
Източник: darikfinance.bg

*xxx*

Тук определено има грешка в порядки
:]Може да стане ,ако е от желязо и има поне 4 цилиндъра Х 2000 кубика!
Re: Реших да стартирам производство ... да , ама какво ?
25-04-2010 - 17:53:18
Що бе момчета - точно там е единствената вярна цена на ТОК - 2,7Е/kWh, от всичко предоставено ни от Генерала.
Не мога да си представя за какви наивници се публикуват подобни манипулации.
Е, тука нали Дивал ги разбира нещата - нека напише цените за kWh в явен вид от различните източници на днешен ден.
По същество този Дилков не лъже вероятно в представените числа, но начинът на представяне и журналистическите коментари са силно манипулативни и подвеждащи - той изобщо не говори за ЦЕНА НА ТОКА!!
А в контекста му е съвсем дребен проблем, че 38% му се привиждат и ги чете 50% - да е жив и здрав.
Когато говори за цената на екосъставката, процентите вече не са му нужни - била много малка!!
Ако се осъществят мечтите му, ще става все по-голяма.

П.П. Да не ангажирам Дивал - в съседна тема колегата е дал инфо от извора:
[www.dker.bg]
Който има глава, да преценява дали да вярва на ушите си.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-25 18:02 от Любо.
Re: Реших да стартирам производство ... да , ама какво ?
25-04-2010 - 21:56:18
.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-30 18:19 от dival.
Re: Реших да стартирам производство ... да , ама какво ?
26-04-2010 - 17:12:46
Според мен, най-интересното в информацията за еко-хотела беше отоплението с подпочвени води, и изобщо идеята за използване на подпочвени води.
Нещата може би не са толкова налудничави, защото имаше един филм /документален/ по телевизията за някакви други откачалки из Европа /Швеция или някъде там/, които използват топллината, излъчвана от човешките тела и дишане, за получаване на ток и бяха показали цялата инсталация, приложена реално - на някакво летище или нещо подобно, където се движат много хора.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-26 17:14 от general.
Re: Реших да стартирам производство ... да , ама какво ?
26-04-2010 - 18:29:02
.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-30 18:20 от dival.
Re: Реших да стартирам производство ... да , ама какво ?
26-04-2010 - 20:21:21
Дивал, Генерал,
Както се разбра, съм скептичен към ЕКО-енергиите. Когато става дума за БИЗНЕС в тази сфера - дори противник.
100% съм за да се замисляме (и действаме) за бъдещето на Планетата, НО когато това става поредния БИЗНЕС - без мен. Това е доста "по-философско" от темата тук - просто под бизнес възприемам "правенето на пари" - почти винаги "от пари", което НИКОГА не е било в полза на природата. Да не давам примери - вижте само цените на тока от Козлодуй, допускам че са съобразени с приличните суми, наляти в модернизацията, преди затварянето. Сравнете ги с фотоволтаиците - !? Еми - ~80х излиза, което по мои сметки излиза, че ако се достигнат въпросните 20%, аз ще трябва да плащам поне 2х за ток. И не само аз - милионите ние в полза на единици тарикати.
В същото време нещо ми се губи стойността на "вредните емисии", с които поради умрялата икономика, доколкото знам сме добре към момента.
Не съм специалист - само се опитвам да поразсъзждавам. Даже, ако по-грубо се изразя - еволюцията щеше да ни да ни сложи фотоволтаик на темето и перки в ушите, ако това беше целесъобразно за популацията.smiling smiley
Re: Реших да стартирам производство ... да , ама какво ?
26-04-2010 - 23:25:21
Quote
dival

Сетих се че в момента е много търсена био-козметиката , обаче нищо не знам по въпроса *huh*

Ще ти дам един пример за био-козметика с един от продуктите на козметиката-сапуна!През Втората световна война германски учени разработили за нуждите на германската армия био сапун от фекалии!Пенел ,миел и перял отлично,но имал само два недостатъка-цвета и миризмата оставали същите като суровината!:}
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход