Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Реших да стартирам производство ... да , ама какво ?

Публикувано от wild_things 
Re: Реших да стартирам производство ... да , ама какво ?
16-04-2010 - 12:44:43
Правя уточнение , че такъв бизнес има смисъл когато става дума за мегаватови а не за киловатови проекти - предполагам че по-горе в темата става дума точно за киловатови проекти по мярка 312 за развитие на селските раиони - с малкото уточнение че мярката е спряна от няколко месеца и все още не е пусната - тези проекти не трябва да са мерило да другите (мегаватовите) за които говоря
В един мегаватов проект се разчита на собственно финансиране и помощ от банка (обикновенно чужда ) с лихвенни нива до 4 % . Инвестицията се счита за много добра ако се възвърне за период от 10 години , за отлична инвестиция се счита всичко под този период - договорите вече са съответно за по 20 и 25 години


Мярката е пусната и сроковете за подаване на документи са от 14.06. - до някъде средата на юли.
Re: Реших да стартирам производство ... да , ама какво ?
16-04-2010 - 13:03:30
.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-30 18:26 от dival.
Re: Реших да стартирам производство ... да , ама какво ?
16-04-2010 - 13:07:41
.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-30 18:27 от dival.
Re: Реших да стартирам производство ... да , ама какво ?
16-04-2010 - 16:17:49
Quote
dival
Изобщо не ми се искаше да навлизам в толкова подробности , но се чувствам длъжен да защититя идеята за зелена енергия , но наи голямата защита на позицията ми ще бъде времето- ще се види какво ще стане след 2-3 години

Говорим на различни езици - за мен НЯМА "ЗЕЛЕН БИЗНЕС". Нещо повече успешните бизнеси з*сраха планетата. От опитите да се спаси каквото е останало пак се прави "бизнес" - май трудно ще го разбереш.
Почни от въпросчетата ми по-горе, ако ти е интересно.
Ето и три нови:
Защо САМО мегаватни проекти?
Защо биоенергията (пък и атомната) са "забранени" и по-специално за БГ?
Какви са ЕКО, пазарните (либерано-икономически) обосновки?
Re: Реших да стартирам производство ... да , ама какво ?
16-04-2010 - 18:15:35
Аз имам добра идея по тази мярка, имам и терен. Идеята отговаря напълно на изискванията на програмата и е добра за района. Но не ми се занимава и не искам да вземам заеми от банки. Някой би ли се интересувал да се кооперираме... ? /Не е за фотоволтаици./
Съжалявам, wild things, но идеята не е подходяща за теб - от всичко това, което съобщи не става за твоя район.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-04-16 18:20 от general.
Re: Реших да стартирам производство ... да , ама какво ?
16-04-2010 - 18:20:18
.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-30 18:32 от dival.
Re: Реших да стартирам производство ... да , ама какво ?
16-04-2010 - 18:21:28
.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-30 18:33 от dival.
Re: Реших да стартирам производство ... да , ама какво ?
16-04-2010 - 18:40:52
Да на мен ми е интерсно[/quote]

Изпратих на лични. не е нужно да казвам, че не е необходимо да се коментира където и да било и по какъвто и да било повод, нали. Поздрав.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-04-16 18:45 от general.
Re: Реших да стартирам производство ... да , ама какво ?
16-04-2010 - 18:43:23
Между другото, wild things, къде ти е районът точно?
Re: Реших да стартирам производство ... да , ама какво ?
16-04-2010 - 20:19:32
Района ми е на 12 км. от Пловдив - индустриална зона Раковски. Там имам 20 декара земеделска земя , която е в непосредствена близост до магистралата. Имам възможност да се сдобия и със съседните имоти ако е необходимо. Идеята за фотоволтаици ме интересува много , но все пак е въпрос на сериозна инвестиция. Имам доста наблюдения от времето когато не живеех в България. Там хората инвестираха луди пари във вятърни и слънчеви централи.
След срещите ми с одитори се оказва, че на 20 декара може да се направи централа малко над мегават за 1 200 000 евро без ДДС. - за мен тази сума е непосилна , а и банка може да финансира до 50% максимум. Може би щях да осъществя по-малък проект със собствени сили и средства , ако имаше надежда за субсидия. Има наложен мораториум точно заради това , че за момента са направени почти 1000 проекта , които не се реализират поради неясни причини.
Незнам дали да задълбаваме по-надълбоко тази тема за фотоволтаици. Може да е от полза за всички.
Нека темата не се превръща в спор ,а в обмяна на мнения.
По-горе прочетох , че държавата не била длъжна да налива пари. Напротив , държавата я задължават да дава пари на всеки , който знае как да ги поиска. Друг е въпроса , че ние българите злоупотребяваме с това финансиране.
Аз пак да кажа , не съм тук за да търся пари , а да намеря идеи в които да налея пари.
А кой какво е направил си е за него ... не искам да засегна никой.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход