Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кино. По идея на Bulcan

Публикувано от nino 
Re: Кино. По идея на Bulcan
16-03-2010 - 16:45:51
Re: Кино. По идея на Bulcan
16-03-2010 - 18:53:22
Хм... Ето, че се получава добре, браво на Нино. "All That Jazz" и "Hair" не съм ги гледал от студентските години, ще взема да си ги сваля, дано само да има сийдъри, не вярвам да са особено полулярни в момента. Продължавайте с предложенията.

Сещам се за един прекрасен филм на братя Тавиани за зората на киното "Good Morning Babylon"

[www.zamunda.net]

Един приятен филм без особени претенции с Джордж Клуни - "Up In The Air":

[www.zamunda.net]
Re: Кино. По идея на Bulcan
16-03-2010 - 19:59:54
BulCan,благодаря ти за предложението,за " Good Morning Babylon"

прекрасен,наистина....*ok* Ако не сте го гледали,гледайте го !!!

И, още едно предложение от мен " Good Morning Vietnam "





smiling smiley
Re: Кино. По идея на Bulcan
16-03-2010 - 20:32:13
Мисля, че киното е уникално изкуство, но за да го възприема,човек трябва да се образова. Иначе се плъзга по лустрото. Зависи и с какво настроение сяда да гледа.Най добрите филми за мен са тези, които задават въпроси. Кои сме? Къде сме? Какъв е смисъла? И когато са използвани иносказателни изразни средства, налсадата е върховна. За да не съм голословен, давам малък жокер:" Репетиция на оркестър".на Фелини
Приветствам тази кинотема, защото съм сигурен, че ще ни направи поне малко по добри.Благодаря ви.
тихх
Re: Кино. По идея на Bulcan
16-03-2010 - 20:36:28
"Парите на другите" - "Other people's money" - s Дани ДеВито.
Re: Кино. По идея на Bulcan
17-03-2010 - 00:09:17
Quote
tihia
Мисля, че киното е уникално изкуство, но за да го възприема,човек трябва да се образова. Иначе се плъзга по лустрото. Зависи и с какво настроение сяда да гледа.Най добрите филми за мен са тези, които задават въпроси. Кои сме? Къде сме? Какъв е смисъла? И когато са използвани иносказателни изразни средства, налсадата е върховна. За да не съм голословен, давам малък жокер:" Репетиция на оркестър".на Фелини
Приветствам тази кинотема, защото съм сигурен, че ще ни направи поне малко по добри.Благодаря ви.
тихх

М...да,принципно съм съгласна,че е много по-добре човек да се пообразова,но къде?

През 80-те години в тогавашното кино " Дружба" имаше "кино университет",купуваха се карти за сезона

и всяка седмица се прожектираше по един филм,след което имаше дискусия с кинокритик,та в тези не леки

години за свободното слово, съм гледала едни от най-качествените филми / за времето/

tihia,с Фелини летвата се качи много.smiling smiley

Аз,няма да пиша нищо за Фелини , надявам се ти да направиш една малка ретроспекция./два,три филма/

От мен Ингмар Бергман с...

"Фани и Александър"





"Шепоти и вик"





и

"Персона"





Сега,всеки може да ги изтегли от интернет и да ги гледа,е които иска.....естественоsmiling smiley

Не знам защо,но си мисля,че elissa,може да даде много добри предложения.:-[

*rose*
Re: Кино. По идея на Bulcan
17-03-2010 - 00:29:35
Гледах "Фани и Александър" като малък. Тежък филм. Не мисля, че е за масова употреба.Тук стигаме естествено до дилемата: масов и популярен или бутиков и студиен. За кои филми ще говорим? Истината е земя без пътища. Нека всеки намери своя, в търсене на хубавите филми.Едва ли конформизма е най доброто в случая.
Re: Кино. По идея на Bulcan
17-03-2010 - 00:56:22
tihia,явно аз, не съм те разбрала.

Извинявай,не желая да се конфронтирам с никой,но все пак да кажа,

"Фани и Александър" не е бутиков и студиен филм / както и никои от горните /

Определено не би трябвало да се гледа " като малък ".

Както й не всеки тежък филм е "студиен",има доста такива "масови и популярни"

[bg.wikipedia.org]

Все пак,мисля,че 4тири "Оскара" не говорят за "студиен и бутиков" филм.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-17 01:03 от regataco.
Re: Кино. По идея на Bulcan
17-03-2010 - 16:21:58




за разтуха *rose**rose**rose*

след всеки дъжд, слънце изгрява...
Re: Кино. По идея на Bulcan
17-03-2010 - 16:28:58
Понеже Джулия Робъртс ми е любимка, и харесвам почти всички нейни филми...









след всеки дъжд, слънце изгрява...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход