Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кино. По идея на Bulcan

Публикувано от nino 
Кино. По идея на Bulcan
15-03-2010 - 22:47:16
Здравейте,
В една от темите Булкан много мило предложи да си отворим тема за киното. Можем да започнем, но не се наемам да я поддържам. Не винаги мога да гледам или да пиша. Но може да се появят повече ентусиасти, освен нас с Додо*rose*.
Ето едно ново предложение...The Cove / Заливът (2009). Ще го гледам тази вечер, макар да знам, че после няма да мога да спя. Ако някой го е гледал вече, нека каже няколко думи.
Булкане, това е много тежък документален филм (ако не си го видял вече).Не съм сигурна, че можеш да го гледаш заедно с милата си жена - много е млада и много уязвима (като майка).
[www.zamunda.net]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-16 12:16 от nino.
Re: Кино. По идея на Bulcan
16-03-2010 - 00:08:34
Ами отваряме тема за киното. Все по рядко има филм който да ми хареса, но това касае само мен предполагам. Затова ви пожелавам прияно гледане. Аз ще дойда в антракта след първа серия.
Re: Кино. По идея на Bulcan
16-03-2010 - 04:48:29
Здравейте, мерси на Нино за темата и за линка към "The Cove". При възможност ще го видя и ще коментирам.

Поиграх си да напиша един пост с малко коментари към няколко филма, после без да искам "върнах" броузера и поста се изгуби. Сега ме е яд и е късно, та направо линковете. Ако сте ги гледали ги игнорирайте.

"The Imaginarium of Dr. Parnassus" - последния филм на Тери Гилиам (сигурно сте гледали неговия "Brazil"winking smiley
[www.zamunda.net] Това е филм-приказка, но на мен ми хареса.

Една много добра роля на един от най-любимите ми актьори - Харви Кайтел. Филма е доста циничен, не знам дали да го препоръчам на дама като Нино, но на Тихия непременно - "Bad Lieutenant":
[www.zamunda.net]

Ако не сте гледали "Into the Wild" на Шон Пен, го гледайте непременно. Винаги съм харесвал Шон Пен, но не предполагах, че е толкова интелигентен като режисьор:
[www.zamunda.net]

Последния на Алмодовар - "Los Аbrazos Rotos" - много ми хареса.
[www.zamunda.net]

Скоро гледах "Mao's Last Dancer" - по истински случай, много емоционален, с много красива музика и балет. Добре е да се гледа и от хора, въздишащи още по социализЪма:
[www.zamunda.net]

Това ми идва "на прима виста" като сравнително скоро гледано.

Който се сети за нещо интересно - игрално или документално - да пише.

Поздрави.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-16 04:53 от BulCan.
Re: Кино. По идея на Bulcan
16-03-2010 - 15:28:19
*ok* Много добра идея !

Малко Love Story ... за дамите, пък може и не само за тях winking smileysmiling smiley

The Painted Veil / Цветният Воал
[zamunda.net]

Girl With A Pearl Earring / Момичето с перлената обица
[zamunda.net]

и нещо по-старичко, но се сетих и за него ...

The Age of Innocence / Невинни години
[zamunda.net]

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.
Re: Кино. По идея на Bulcan
16-03-2010 - 16:04:11
Поздравления за темичката smiling smiley))) обещавам да съм редовен посетител, само лошо че, нямам акаунт в замунда и свалянето ще представлява проблем moody smiley

п.п. освен ако не организирате съвместно гледане на филми с пуканки и семки, може и бира или безалкохолно да потушаваме огънят змейски :} :} :}

след всеки дъжд, слънце изгрява...
Re: Кино. По идея на Bulcan
16-03-2010 - 16:11:05
Поздравления и от мен *ok*

За всички киноманяци с музика от един старичък,но любим филм smiling smiley





*rose*
Re: Кино. По идея на Bulcan
16-03-2010 - 16:24:11




след всеки дъжд, слънце изгрява...
Re: Кино. По идея на Bulcan
16-03-2010 - 16:25:38
Quote
spaska_lamiata
Поздравления за темичката smiling smiley))) обещавам да съм редовен посетител, само лошо че, нямам акаунт в замунда и свалянето ще представлява проблем moody smiley

п.п. освен ако не организирате съвместно гледане на филми с пуканки и семки, може и бира или безалкохолно да потушаваме огънят змейски :} :} :}



:]:]

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.
Re: Кино. По идея на Bulcan
16-03-2010 - 16:35:51
Още един любим филм





след всеки дъжд, слънце изгрява...
Re: Кино. По идея на Bulcan
16-03-2010 - 16:37:34
Quote
elissa



:]:]

Благодаря Ели, чудесно се справяш, това се казва домакиня spinning smiley sticking its tongue out*rose*:]

след всеки дъжд, слънце изгрява...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход