Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Каквъв е семейният живот на лекар за който близките му знаят, че всеки ден е в непосредствен контакт с мръсни и болни цигани ?

Публикувано от VladimirYosifov 
Докторе, не съм расист . Гнуслив съм .
Помислете !
Колко от медиците напускат България, защото не искат да се докосват до някои групи пациенти ?
Всеки има право да избира .

Циганите избират да живеят различно от нас.
Нека бъдат така добри да си образоват роми лекари и сестри и да преглеждат и лекуват братята и сестрите си.
Глупости.

Медиците напускат Б-я ,защото им плащат абсурдно ниски заплати за бяла държава в 21 век. Дори в една черна държава лекарят има несравнимо по-висок статус - финансов и социален. Несравнимо по-висок.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-12-01 07:20 от general.
Ама точно "Глупости" е думата!

Причината изобщо не е в това дали преглежда цигани или некъпани българи, защото и такива не липсват. Влезте юли месец в трамвая и ще се убедите, че некъпането си е масов и то не само цигански проблем, но да не навлизам в тази "ароматна" част от проблема.
Проблема, както е споменал и Генерала е в това, че нищо добро не чака пациента от болничен лекар със заплата от 500 лв. и 1.50 на нощно дежурство (не става дума за частните клиники). За личните лекари също се носи някакъв мит, че получавали много. Имам лично наблюдение - получават по лев и нещо на пациент и няколко лева повече за деца. При 1 800 пациенти (в добрия случай) едно ДжиПи получава следно 1 800 лв. от тях си купува всички бумаги - химизирани, нехимизирани, които попълва всеки месец. Една такава бумажка също струва пари, плащат се принтери-минтери, защото всичко минава през електронни системи за попълване, заплата на сестрата, наем за кабинет, ток, парно и т.н., както и съответните данъци , та пресметнете какво му остава от всичко това. При всички случаи отново не е нещо повече от една "мижава" заплата.
В същото време можем да погледнем колко взима един държавен сужител в администрацията, чиято работа е .... всички знаем каква. И сравнение не може да става за обема и сложността на работата на едните и другите.
И последно, аман от расистки и националистки изцепки! Това да повтаряме по 1000 пъти на ден колко са мръсни, крадливи и лъжливи циганите, колко са двулични византийците, арменците и евреите и колко задръстени турците, няма да ни направи нито по-успешни, нито по-работливи нас самите.
Сещам се за нещо, дето чух от мой познат "Защо не можел да успее простия? Защото вместо да работи и да се старае да направи нещо, той по цял ден бил зает да брои парите и да преценява възможностите на успелите".
та такива ми ти работи ... winking smiley

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-11-21 15:08 от elissa.
Владко,
Този път, признавам си, че ме изненада. Две теми, една след друга, и взаимно отричащи се...

Абсолютно съм съгласна, с написаното с Генерала и Ели. По твоята логика излиза, че циганите са виновни за ниското заплащане, и въобще за ниския ни стандарт...

Ами, всеки е ходил по огледи - било за купуване, било под наем. В някои жилища на българи е такава кочина, мръсотия и мизерия, че ти пречи да видиш истинските качества на имота... Изумявала съм се... Имала съм чувството, че с машина на времето съм се озовала мнооого назад във вековете и ми е необходимо сабо. eye popping smiley При това топлокейшън...eye popping smiley

Е, какво сега - циганите ни са виновни, че сме на това дередже???

Като се каже цигани и край! Презумпцията е за голяма мизерия и мръсотия. Изобщо няма такова нещо! И при тях - има си и чисти, много свястни, има си и от другите.

За избора, съм съгласна... Но той важи за всички, не само за тях. В друга тема на Ели бях написала, че бедността е избор - поне за България. Под бедност, визирам онази крайна мизерия, която вероятно се има предвид тук...
Винаги се намира начин да се измъкне от нея и макар и не толкова охолно, все пак да си подсигури човек що годе приличен стандарт. Не и мизерия. Но, за целта се работи, повече. Без да се срамува от работата, която са му предложили, без да гледа в джоба на другия... Още повече, че сега в ЕС, възможностите и изборът са далеч по-големи, отколкото преди.

Затова и медиците ни напускат България. Да не би, в другите страни, където са отишли, пациентите им да са само хигиенични хора? Дори, вероятността наши цигани, да са им там пациенти е много голяма. Защото циганите пътуват и то много... *yes*

Това разделяне на хората по някакъв такъв признак, не го приемам...

Ами... *pardon*



smiling smiley
И още едно, Муза!





smiling smiley

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.
Съдят един гинеколог за убийство ,който утрепал една циганка пред апартамента си ,защото му позвънила и искала 5 лв. да му покаже каква п..а имала! :]
Браво, Фло! В тази важна тема ... такива неща ... ц ц ц ! :] :]

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.
Ели,
Знаеш ли какво ме открехна Фло в една друга тема? - Една порция пушена риба се равнява на години пушене на цигари. eye popping smiley
Толкова е канцерогенна! eye popping smiley

Извод: спираме всякаква пушена риба, но можем да продължим да си пафкаме цигарите. moody smiley winking smiley
:] *ok*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход