Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Климатикът и влагата в климатизираното помещение

Публикувано от Zrfv 
Re: Климатикът и влагата в климатизираното помещение
06-11-2009 - 22:41:41
Zrfv Написал:
-------------------------------------------------------
> SARARA - модул за изсушаване.
> "Нестандартното в модула 'САРАРА' се дължи на
> факта, че DAIKIN смесва хладния и вече сух въздух
> с топъл (режим на обезвлажняване с повторно
> подгряване) с което се избягва преохлаждане на
> помещението. От техническа гледна точка подходът в
> гениално прост - клапани разделят вътрешния
> топлообменник на две зони - студена за отнемане на
> влагата и топла за възстановяване на температурата
> на сухия въздух спрямо зададената от
> дистанционното управление."

Преди време, след като прочетох това, си помислих за "търговците". Може и да не разбирам, но толкова раздувки за един, според мен не съществуващ проблем - в режим охлаждане климатикът просто и "гениално" си осушава. Проблемът е през зимата. Те пък там май пишат за овлажняване (по памет).
Ето една предпоставка за финансовата криза - доста разпространена. Не занете, че имате проблем (или сте чували друг някъде, че има) - ето Ви решението. Теглете кредит и ни дайте парите. Догодина ще сме пак на Вашите услуги. smiling smiley
Re: Климатикът и влагата в климатизираното помещение
07-11-2009 - 07:44:02
Аз разбирам, че става дума за овлажняване / обезвлажняване на въздуха при режим отопление. Само че за изсушаването се харчи енергия, която смъква кпд на системата като цяло. Не ми се вижда толкова гениално точно заради това. Интересна би била съпоставката за консумация на енергия на обезвлажняващите климатици с 'обикновен' инвертор, та дори и с неинверторен климатик.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход