Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: Слушате ли чалга или ракийката и шопската салатка си вървят и с Вагнер?

Публикувано от Wilson 
Добре де като стана въпрос за пиене,защо искат да забраняват производството на домашна ракия.Кое по вредно домашна"препеченица" или купешкаТА. *xxx*
Ако си 'печеш' ракийката в домашни условия, както аз на казана в Панчарево и си спец като мен, гарантирам ти, че купешките боклуци нЕма си ги купиш повеКе ...
А това, че забраняват производството на ракия в домашни условия ... е малко като забраниш секса в домашни условия ... всички ще викат Ок нЕма проблем и ще се плющат до изнемога ... та така и с ракията ...



smiling smiley
Каква я печеш .Сливовица,грозданка ,джанковица ,или? *drunk*
пИчем всичко батка ... сливовица, ябълкова, кайсиева, гроздова от джибри, плодова демек 'мешана скара', дюлева - by the way разкошна е, крушова, черешова, пъпешова сам правил ама не си струва ... 'абиш много материал за нЕма нищо, от праскоФки също става, не знам дали си опитвал ... и те така ...
Пъпешова и динена не може да стане, защото захарозата в тях е с обратна поляризация и не ферментира. На практика вариш захарта.

Всяка ракия става хубава с времето, колкото и да е отвратна при печенето. Не съм привърженик на домашна ракия, но от много време /около 15г./ не се произвежда истински качествена ракия и от винзаводите. А и тук по шопско я варят една "върла", по 26 градуса, та освен ,че е кисела трябва да я пиеш с кофи.
Докторе, нищо, че я варИМ У Шопско ... вЕрно я правИМ вРЪла ракията - първоначанално е около 65-70 градуса, а като поотлежи идва на петдесатарката и си я поркам с 2 бучки лед, демек разреждам я и си е гот. Ела ми на гости У Панчарево и Че видиш winking smiley

п. п Вземи и Муза със тебЕ spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out *angel*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход