Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ХЪРВАТСКИ БЛОГЪР ВЛИЗА В ЗАТВОРА ЗАРАДИ КОМЕНТАРИ

Публикувано от OwnerBG 
ХЪРВАТСКИ БЛОГЪР ВЛИЗА В ЗАТВОРА ЗАРАДИ КОМЕНТАРИ
09-10-2009 - 14:37:44
avatar
ХЪРВАТСКИ БЛОГЪР ВЛИЗА В ЗАТВОРА ЗАРАДИ КОМЕНТАРИ
петък, октомври 9, 2009

Хърватска е първата европейска страна, в която блогър влиза в затвора. За клевета на 20 дни лишаване от свобода е осъден блогърът Дамир Финтич.

Хърватският журналист и блогър ще прекара 20 дни в затвора, заради публикации в блога си. Kaкто разказва Monitor.hr, Вуковарския окръжен съд констатирал, че блогърът е виновен за клевета срещу бившия кмет на града . Предмет на съдебния процес са много коментари на Финтич и други хора в блога vukovarac.net, чийто администратор е самият той.

Подписаният с псевдоним анонимен автор на спорната публикация твърди, че бившият кмет има много неясни сделки с недвижими имоти. А чиновникът завел три наказателни и граждански дела, отнасящи се до различните части на текста. По време на разследването блогърът настоявал, че не е свързан с написаните статии, които според прокуратурата са клевета и съдържат обиди към бившия кмет, неговите приближени и жена. Освен това, блогърът е казал, че е заличил всички коментари по текста, които може да бъдат сметнати за обидни.


В крайна сметка Финтич е осъден на глоба, която той не е в състояние да плати, защото е почти разорен след много години на съдебните спорове. На 27 октомври той ще влезе за 20 дни в затвора.

Така Хърватия е в първата европейска страна, в която блогър получава затвор за писането си. Своето възмущение по повод обвиненията срещу Финтич изрази друг известен хърватски блогър Марко Ракари . „Ние ще се превърнем в първата европейска страна, която вкарва блогъри в затвора. Никъде в демократичния свят хората не са осъждани на затвор за клевета „- отбелязва той. А по различни въпроси семейството на бившия кмет на Вуковар е завело десетки дела срещу блогъри и журналисти.ТУК
Re: ХЪРВАТСКИ БЛОГЪР ВЛИЗА В ЗАТВОРА ЗАРАДИ КОМЕНТАРИ
09-10-2009 - 15:00:25
Сривлювците с умни мисли да прочетат написанот 200 пъти ..и да си препишат.Даже да го научат наизуст. *ok*
Re: ХЪРВАТСКИ БЛОГЪР ВЛИЗА В ЗАТВОРА ЗАРАДИ КОМЕНТАРИ
09-10-2009 - 15:10:29
avatar
Собственика на форума също не е лошо да се позамисли.
Пусналите обяви са си платили и са клиенти.
Re: ХЪРВАТСКИ БЛОГЪР ВЛИЗА В ЗАТВОРА ЗАРАДИ КОМЕНТАРИ
09-10-2009 - 15:24:03
И АЗ СЕ ЧУДЯ ,АМА ..?!Всъщност най-добре да се махнат всички обявиТЕ от ИМОТИ нет..аз съм го направил..Публиката е супер.. *xxx*
Re: ХЪРВАТСКИ БЛОГЪР ВЛИЗА В ЗАТВОРА ЗАРАДИ КОМЕНТАРИ
09-10-2009 - 15:39:56
Крайно време е и в България тези, които сипят хули, обиди и квалификации да си плащат/или да лежат/ smiling smiley
Re: ХЪРВАТСКИ БЛОГЪР ВЛИЗА В ЗАТВОРА ЗАРАДИ КОМЕНТАРИ
09-10-2009 - 15:56:44
avatar
Е то тогава turbozol трябва да лежи 5 живота smiling smiley

Broki Написал:
-------------------------------------------------------
> Крайно време е и в България тези, които сипят
> хули, обиди и квалификации да си плащат/или да
> лежат/


Re: ХЪРВАТСКИ БЛОГЪР ВЛИЗА В ЗАТВОРА ЗАРАДИ КОМЕНТАРИ
09-10-2009 - 15:58:37
avatar
turbozol Написал:
-------------------------------------------------------
> Сривлювците с умни мисли да прочетат написанот 200
> пъти ..и да си препишат.Даже да го научат наизуст.

Иха, сега всеки, който напише, че цените падат директно отива в затвора :]

OwnerBG Написал:
-------------------------------------------------------
> Собственика на форума също не е лошо да се
> позамисли.
> Пусналите обяви са си платили и са клиенти.

Тук очевидно става дума за темите на опалопа. Само дето не ми е ясно какви клевети има там и за какво ще го осъдят. И ако за коментари на обяви в някакъв блог се вкарва в затвора значи и за коментари в кръчмата ще стане.

Някой адвокат да коментира.
Re: ХЪРВАТСКИ БЛОГЪР ВЛИЗА В ЗАТВОРА ЗАРАДИ КОМЕНТАРИ
09-10-2009 - 16:20:32
Малко е дори. Какво са 20 дена в сравнение унижението, пропуснатите ползи и тн..

Правете разграничение между форумни обиди, клепане в стил: брокерите са мошеници, продавачите са набълбукьовци, купувачите са сривльовци... и конкретна клевета, обида и тн среюу даден човек, назовавайки имената му и др съществени подробности.

Подобни прояви в нета трябва да се гонят много жестоко, защото оклеветените могат да претърпят много по-сериозни щети от колкото при други публични деяния, които от цифра време са си наказуеми. Едно е да те напцуват, оклеветят и набият дори в службата, друго е да бъдеш унизен, невярно уличен и подобни, в нета, където и аудиторията е по-голяма и възможността да се защитиш по-малка.

Аз лично също си имам няколко фена - подобни парцала, които не само няма да се измъкнат ами ще гоня до живот... майка им жална
Re: ХЪРВАТСКИ БЛОГЪР ВЛИЗА В ЗАТВОРА ЗАРАДИ КОМЕНТАРИ
09-10-2009 - 16:28:08
Аз няма за какво да лежа и един ден...Не съм обидил никой конкретно ...осбенно да качвам снимки на имоти и да ръся умни мисли...(ДОДО)
Re: ХЪРВАТСКИ БЛОГЪР ВЛИЗА В ЗАТВОРА ЗАРАДИ КОМЕНТАРИ
09-10-2009 - 16:39:35
Как за какво ще го съди .За нарушаване на интереса-в случая материален интерес.. *xxx*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход