Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

СПИСЪК С НЕКОРЕКТНИ КУПУВАЧИ И ПРОДАВАЧИ НА ИМОТИ

Публикувано от delluxx 
Re: СПИСЪК С НЕКОРЕКТНИ КУПУВАЧИ И ПРОДАВАЧИ НА ИМОТИ
27-08-2009 - 15:13:23
Некоректни и коректни...?!Ами на каквото си постелиш на това лягаш..Отнесено е към всички брокери продавачи купувачи!!!!
Ако си брокер и имаш "пипнат "Договор с продавача,как ще те прескочат!!!Ако не е искал Договор,то значи иска да го наруши!!!.-тоес НЕ СЕ ЗАНИМАВАШ С НЕГО!!!

аКО СИ ПРОДАВАЧ и си коректен към Агенцията имаш Договор,а тя хитрее...и ти сваля цената без да пита ..(примерно)МОЖЕ ДА ГИ СЪДИШ...яко...

Ако си купувач и те водят от АНИ на една цена ОФЕРИРАНА от тях ..,а цената се окаже друга по-висока..МОЖЕШ ДА ГИ СЪДИШ !!!.

аКО СИ продавач"ТЪПО ПАРЧЕ "обявило имота си на "повече"Анита..и Анитата са "тъпи парчета" да се занимават с теб..ВСИЧКИ УЧАСТНИЦИ В СДЕЛКАТА които предлагате имота СИ ТРАЕТЕ ,защото сте малоумни и ЗАБЛУЖДАВАТЕ купувача с неточна и неактуална информация-Може купувача да Ви съди и за измама..

Нямало закони в България?!-Бих казал,че няма кой да ги чете и да си търси ИНТЕРЕСА..!!! Ако искате питайте ...като начало първо прочетете ЗЗД!!!


*book* *book* *book* *book* *book* *book* *book*
Re: СПИСЪК С НЕКОРЕКТНИ КУПУВАЧИ И ПРОДАВАЧИ НА ИМОТИ
27-08-2009 - 15:37:40
Делукс-Написал си това!!!

Клиенти обикновенно са анонимни или казват 1 име-обикновенно Петров или Иванова..дават телефон,който лесно се сменя,отказват да подписват каквито и да е формуляри...Доста хора развиват "градски туризъм" с идеята да проучат пазара и тезата-ние не бързаме...Други искат безумни условия-например,свали ми цената с 10000евро и купувам...Трети не знаят какво искат,но се стремят да са убедителни в искането си...Стигам до най-тежкият случай-хора,които са използвали агенциите ,за да им свърши "мръсната работа"-да свали цената,да води преговори и т.н. и в един момент минават на директна договорка .....В повечето случаи -98% разбират,че са направили фатална грешка,защото нито са наясно как се прави сделка,нито знаят какво трябва да изискат като документи...Чули -недочули се въртят около-нотариален акт,удостоверение за тежести и платени сметки...И после,заради спестени 1000 евро изгарят с няколко хиляди,защото не всички са коректни и спрямо тях...С пълна сила важи поговорката-Търкулнало се гърнето и си намерило похлупака....Да не говорим,че това си е вид кражба-на труд,на нерви,на доходи...

Въпрос към теб-Защо се занимаваш с анонимни клиенти?Защо работиш без договор?
Защо допускаш да минат на директна договорка? А ТОВА ,ЧЕ изгарят САМИ !!!,какво те грее...

Тоест пускай ги да пасът скотовете ,бе колега ..не е сложно....

Посоката е една и единствена работа само със СКЛЮЧЕН ДОГОВОР ЗА ИЗКЛЮЧИТЕЛНИ ПРАВА!!!БЕЗ КОМПРОМИСИ !!!

При нарушаване НА КЛАУЗИТЕ Виновната страна НА СЪД!!!





*ok* *ok*
Re: СПИСЪК С НЕКОРЕКТНИ КУПУВАЧИ И ПРОДАВАЧИ НА ИМОТИ
27-08-2009 - 15:38:37
Аз, като купувач, нямам договор с моя агент, но никога няма да го прескоча, каквото и да стане. / има доста причини за това така, че няма да ви губя времето /. Имам един въпрос, когато отидем на оглед и ми хареса имота, но ми обявят цена, която е толкова завишена, че е направо смехотворна, а аз предложа по-ниска на моя агент това прави ли ме некоректен купувач?
Re: СПИСЪК С НЕКОРЕКТНИ КУПУВАЧИ И ПРОДАВАЧИ НА ИМОТИ
27-08-2009 - 15:45:29
genadieves Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз, като купувач, нямам договор с моя агент, но
> никога няма да го прескоча, каквото и да стане. /
> има доста причини за това така, че няма да ви губя
> времето /. Имам един въпрос, когато отидем на
> оглед и ми хареса имота, но ми обявят цена, която
> е толкова завишена, че е направо смехотворна, а аз
> предложа по-ниска на моя агент това прави ли ме
> некоректен купувач?


Не естествено...Какво сте де захванали за това?Става въпрос,когато свалянето на цената е СМЕХОТВОРНО...Както и при смехотворна цена..Защо ,когато има такива цени ходите на оглед?!
Re: СПИСЪК С НЕКОРЕКТНИ КУПУВАЧИ И ПРОДАВАЧИ НА ИМОТИ
27-08-2009 - 15:46:31
Когато съм бил купувач и сега когато съм наемодател винаги съм работел с брокери.Никога не бих си позволил да правя нещо зад гърба му или пък да се опитвам да се свързвам директнос другата страна.Времето е ценно на всеки и усилията трябва да бъдат възнаграждавани подобаващо smiling smiley
Re: СПИСЪК С НЕКОРЕКТНИ КУПУВАЧИ И ПРОДАВАЧИ НА ИМОТИ
27-08-2009 - 15:48:47
NOBUNAGA Написал:
-------------------------------------------------------
> ПАЗАР И СДЕЛКИ ВИНАГИ ЩЕ ИМА,ВЪПРОСЪТ Е ЧЕ ОСВЕН
> НЕКОРКТНИ КЛИЕНТИ ИМА И НЕКОРКТНИ ФИРМИ,И ЗАРАДИ
> ТЯХ ХОРАТА НАМРАЗВАТ И ОСТАНАЛИТЕ(ПОКРАЙ СУХОТО
> ГОРИ ИСУРОВОТО)........ЗАТОВА ТРЯБВА ДА СЕ НАПРАВИ
> НЕ САМО СПИСЪК С НЕКОРКТНИ КЛИЕНТИ ,А И СПИСЪК С
> НЕКОРЕКТНИ ФИРМИ И БРОКЕРИ.....ЗА ДА МОГАТ ХОРАТА
> ДА СЕ УСПОКОЯТ И ДА НЕ МРАЗЯТ ВСИЧКИ ЗАНИМАВАЩИ СЕ
> С ТОЗИ БИЗНЕС..В ЦИВИЛИЗОВАНИТЕ СТРАНИ ТАЗИ
> ПРОФЕСИЯ Е УВАЖАВАНА А У НАС НИ СРАВНЯВАТ С
> ТАКСИМЕТРОВИТЕ ШОФЬОРИ............


То по света да си таксиметров шофер също не е лошо ама тука всичко е Булгаристанска му работа
Re: СПИСЪК С НЕКОРЕКТНИ КУПУВАЧИ И ПРОДАВАЧИ НА ИМОТИ
27-08-2009 - 15:57:56
Oliver_Kahn Написал:
-------------------------------------------------------
> Когато съм бил купувач и сега когато съм
> наемодател винаги съм работел с брокери.Никога не
> бих си позволил да правя нещо зад гърба му или пък
> да се опитвам да се свързвам директнос другата
> страна.Времето е ценно на всеки и усилията трябва
> да бъдат възнаграждавани подобаващо


*ok*
Re: СПИСЪК С НЕКОРЕКТНИ КУПУВАЧИ И ПРОДАВАЧИ НА ИМОТИ
27-08-2009 - 16:09:36
delluxx Написал:
-------------------------------------------------------
> genadieves Написал:
> --------------------------------------------------
Както и при смехотворна цена..Защо
> ,когато има такива цени ходите на оглед?!


Можеш ли да си представиш, цената в сайта била грешна?!?!?!

eye popping smiley
Re: СПИСЪК С НЕКОРЕКТНИ КУПУВАЧИ И ПРОДАВАЧИ НА ИМОТИ
27-08-2009 - 16:17:09
Турбо,
Не си прав, че след като клиентът не иска да подпише договор, означава единствено и само прескачане.
Не иска, защото би си спестил така неприятности с некоректни пък брокери. Знаеш, че е пълно с такива.

Последният имот, който продадох беше с АНИ, без договор. Купувачите, бяха подписали договор, но ме изнамериха и поискаха да прескочим АНИ. Категорично им отказах. За мен, устният договор, много повече тежи, отколкото писмения.

Ето, виждаш, че и други са ти написали, че не искат да прескачат. Не са само те. Булкан, също. Нищо, че и той бяга от договор. Споменавам него, защото преди време беше писал и той нещо подобно.

Коректността е за всички. Много по-лесно се работи, когато е налице, но трябва да е взаимна. Другото, са дребни сметки - повече се губи, вместо да се спечели.

Колкото размера на комисионната ви - ами има и договаряне.
Re: СПИСЪК С НЕКОРЕКТНИ КУПУВАЧИ И ПРОДАВАЧИ НА ИМОТИ
27-08-2009 - 16:18:25
genadieves Написал:
-------------------------------------------------------
> delluxx Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > genadieves Написал:
> >
> --------------------------------------------------
>
> Както и при смехотворна цена..Защо
> > ,когато има такива цени ходите на оглед?!
>
>
> Можеш ли да си представиш, цената в сайта била
> грешна?!?!?!
>
>

представям си.когато случайно отида с клиент на оглед при такива колеги...просто си тръгваме...а и това е предимството на работата с опитен брокер-знаеме кои имат...грешни цени :] или на кои агенции собствениците в последния момиент "полудяват"според тях и вдигат цената...това са изтъркани номера
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход