Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

СПИСЪК С НЕКОРЕКТНИ КУПУВАЧИ И ПРОДАВАЧИ НА ИМОТИ

Публикувано от delluxx 
Re: СПИСЪК С НЕКОРЕКТНИ КУПУВАЧИ И ПРОДАВАЧИ НА ИМОТИ
02-07-2012 - 15:06:05
Quote
Атанас Янев
briko, в описаният от теб случай какъв точно е смисълът на този договор, освен хвърчащ лист за пред банката?

Най-силната форма на изразяване на намерение е тази на капарото...

"До тук добре НО обявата за продажба не спря а уж купувача беше одобрен за кредит от банка. Трябваше да подпишем предварителен договор. И сега вече внимавайте Г-на от агенцията искаше договора да бъде ФИКТИВЕН . Какво нарича той фиктивен договор не знам. Още повече,че когато отидох уж да подписвам д-ра останах изненадан, че за мен няма да има екземпляр. Както и предполагате аз не подписах и бях категоричен, че такъв договор ще изготви моят адвокат и ще го подпиша на място."

От думите на продавача разбирам, че искане за капаро няма, само договора да е написан както трябва и в два екземпляра.
Мисълта ми беше, че предв.договор може да се напише и за срок от 7,10,14 дни и да е без капаро, но да си е договор, ако банката оптусне кредита супер и за продавача и за купувача, ако пък не в този срок от няколко дни не вярвам да се появят няколко други мераклии за този имот и заради 10 дневно чакане да се откажат от сделката.
Re: СПИСЪК С НЕКОРЕКТНИ КУПУВАЧИ И ПРОДАВАЧИ НА ИМОТИ
02-07-2012 - 16:27:17
briko,
колко имота си продал досега?
Наистина ли смяташ, че красимир не премълчава нещо?
Не знаел какво се разбира под "фиктивен договор", но не пита, а предпочита да ореве форумите...

Действа на принципа: "сестра му е курва, пък нека той да обяснява после, че няма сестра".
Re: СПИСЪК С НЕКОРЕКТНИ КУПУВАЧИ И ПРОДАВАЧИ НА ИМОТИ
02-07-2012 - 20:21:11
Quote
Dimitar.
briko,
колко имота си продал досега?
Наистина ли смяташ, че красимир не премълчава нещо?
Не знаел какво се разбира под "фиктивен договор", но не пита, а предпочита да ореве форумите...

Действа на принципа: "сестра му е курва, пък нека той да обяснява после, че няма сестра".

Два имота съм продал и два съм купил, продавал съм без посредници, един от имотите съм го купил с посредник/АНИ/ ,оказаха се професионалисти и много културни и търпеливи хора. Пиша тук, защото трябва да си помагаме.
Когато купувах парцел се сблъках с невероятна аматьорщина от страна на АНИ /не всички подчертавам/.
Относно "фиктивен договор" тези две думи не съществуват според мен, когато се плащат пари или се договарят условия, било за НИ или договор за услуги, доставки и т.н.
*drink2*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-07-02 20:28 от briko.
Re: СПИСЪК С НЕКОРЕКТНИ КУПУВАЧИ И ПРОДАВАЧИ НА ИМОТИ
03-07-2012 - 06:48:37
Струва ми се доста странно човек да се вайка, че подписа му бил на втори лист, а цената на първи и после можела да се подмени листа и ...
Съмнявам се, да не се е сетил, че може да се подпише и на първия лист.
Не съм юрист, ама колко струва като доказателство за договорена цена един напечатан лист, без каквито и да е подписи по него?

Аз спирам, за мен има доста неясноти по случая и както личи и двете заинтересовани страни, хм... съдейки по участието им май не са всъщност толкова заинтересовани от изясняването на случая.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход