Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

СПИСЪК С НЕКОРЕКТНИ КУПУВАЧИ И ПРОДАВАЧИ НА ИМОТИ

Публикувано от delluxx 
Re: СПИСЪК С НЕКОРЕКТНИ КУПУВАЧИ И ПРОДАВАЧИ НА ИМОТИ
31-08-2009 - 13:24:56
avatar
turbozol Написал:
-------------------------------------------------------
> Вилсон-Темида помага...,може да се осъдят
> некоректни клиенти..


==========================

Помага ли?!? Дааааа, може ....

smiling smiley
Re: СПИСЪК С НЕКОРЕКТНИ КУПУВАЧИ И ПРОДАВАЧИ НА ИМОТИ
31-08-2009 - 17:23:25
turbozol Написал:
-------------------------------------------------------
> Муза съгласен-Не става въпрос за оплакване(гришно
> съм разбрал),а за коментиране.,позоваване...Така
> по става ,съгласна?

smiling smiley
Съгласна! smiling smiley *ok*
Re: СПИСЪК С НЕКОРЕКТНИ КУПУВАЧИ И ПРОДАВАЧИ НА ИМОТИ
15-06-2012 - 14:47:01
avatar
Добре, че не е станала белята.
Re: СПИСЪК С НЕКОРЕКТНИ КУПУВАЧИ И ПРОДАВАЧИ НА ИМОТИ
29-06-2012 - 16:13:07
avatar
Quote
briko
С останалите участици беше уговорено, договорът да е само в един екземпляр - за банката. Решихме да постъпим така, понеже кандидат-купувачът не желаеше да плаща нищо, докато не му се одобри кредита, а няма как това да стане без предварителен договор.

Поставете се на мястото на купувача.
Той залага пари при предв. договор и после стиска палци всемогъщата банка да одобри кредита му.
Гадна ситуация.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-06-29 16:17 от TZARS.
Re: СПИСЪК С НЕКОРЕКТНИ КУПУВАЧИ И ПРОДАВАЧИ НА ИМОТИ
29-06-2012 - 17:44:01
Quote
TZARS
Quote
briko
С останалите участици беше уговорено, договорът да е само в един екземпляр - за банката. Решихме да постъпим така, понеже кандидат-купувачът не желаеше да плаща нищо, докато не му се одобри кредита, а няма как това да стане без предварителен договор.

Поставете се на мястото на купувача.
Той залага пари при предв. договор и после стиска палци всемогъщата банка да одобри кредита му.
Гадна ситуация.

Предварителния договор е много важен документ, водил съм голям спор тук с брокери.
Не мога да разбера, защо трябва да е в един екземпляр, а не в два? Какво да му мисля на купувача, ако е в един екземпляр и получи кредита, ако иска ще ти купи имота, нали този договор е за това да регламентира бъдещата сделка и да няма злоупотреби от двете страни.*beer*
Re: СПИСЪК С НЕКОРЕКТНИ КУПУВАЧИ И ПРОДАВАЧИ НА ИМОТИ
29-06-2012 - 19:59:16
avatar
Quote
briko
Предварителния договор е много важен документ, водил съм голям спор тук с брокери.
Не мога да разбера, защо трябва да е в един екземпляр, а не в два?
Какво да му мисля на купувача, ако е в един екземпляр и получи кредита, ако иска ще ти купи имота, нали този договор е за това да регламентира бъдещата сделка и да няма злоупотреби от двете страни.

Всяка от страните трябва да има оригинал от двустранен договор.
Гадното е ако банката не одобри кредита.
Продавачът ще си задържи задатъка (капарото), а купувача ще е губещ.
До окончателното одобрение на даден кредит никой не може да гарантира отпускането му.
За всяка ситуация си има начини на действие, но това е въпрос на опит.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-06-29 20:01 от TZARS.
Re: СПИСЪК С НЕКОРЕКТНИ КУПУВАЧИ И ПРОДАВАЧИ НА ИМОТИ
30-06-2012 - 07:13:31
briko,
Възможно ли е с цел да се получи по-висок кредит, в предварителният договор да се посочи цена, по-висока от договорената?
И продавача ако не е коректен, после да претендира да получи тази сума?

Зададох въпрос към krasimir kostadinov да изясни този момент, ама нещо досега няма отговор.
Re: СПИСЪК С НЕКОРЕКТНИ КУПУВАЧИ И ПРОДАВАЧИ НА ИМОТИ
30-06-2012 - 16:08:40
Quote
Dimitar.
briko,
Възможно ли е с цел да се получи по-висок кредит, в предварителният договор да се посочи цена, по-висока от договорената?
И продавача ако не е коректен, после да претендира да получи тази сума?

Предварителния договор трябва да се напише от адвокат, аз не съм такъв. Отностно разликата в цената на имота и сумата по кредита..................в тази икономическа ситуация в която се намираме се съмнявам банката да не направи своя оценка на имота за който ще отпуска ипотеката, така че според мен даже сумата ще е по малка от колкото искаш. Успех.
Re: СПИСЪК С НЕКОРЕКТНИ КУПУВАЧИ И ПРОДАВАЧИ НА ИМОТИ
30-06-2012 - 16:14:54
Quote
TZARS
Quote
briko
Предварителния договор е много важен документ, водил съм голям спор тук с брокери.
Не мога да разбера, защо трябва да е в един екземпляр, а не в два?
Какво да му мисля на купувача, ако е в един екземпляр и получи кредита, ако иска ще ти купи имота, нали този договор е за това да регламентира бъдещата сделка и да няма злоупотреби от двете страни.

Всяка от страните трябва да има оригинал от двустранен договор.
Гадното е ако банката не одобри кредита.
Продавачът ще си задържи задатъка (капарото), а купувача ще е губещ.
До окончателното одобрение на даден кредит никой не може да гарантира отпускането му.
За всяка ситуация си има начини на действие, но това е въпрос на опит.

Мисля си, че предварителния договор може и да е без капаро и да е за по къс период от време, така никой няма да загуби.................................
Re: СПИСЪК С НЕКОРЕКТНИ КУПУВАЧИ И ПРОДАВАЧИ НА ИМОТИ
02-07-2012 - 10:16:05
briko, в описаният от теб случай какъв точно е смисълът на този договор, освен хвърчащ лист за пред банката?

Най-силната форма на изразяване на намерение е тази на капарото...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход