Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

И това се случва в България - 21 век ... За Бога Братя Гласувайте!!!

Публикувано от Wilson 
Re: И това се случва в България - 21 век ... За Бога Братя Гласувайте!!!
03-07-2009 - 11:12:28
kokoex,
Чака ни труден, много труден период от живота ни. Въпреки това, нито песимизмът, нито отчаянието, нито бодрият оптимизъм ще ни помогнат.
Предимството ни е, че наистина знаем 2 и 200. Можем да се оправим с 2, за да стигнем отново 200.

Въпросът е, къде сме ние, всеки един, в обществото и какво ни е отношението към него.
Истинско гражданско общество се гради от хора, готови за него.
Ние готови ли сме? Ако този път, избирателната активност е висока, мисля, че сме сложили поне началото....
Разбира се, участието в едни избори, съвсем не е достатъчно. Това е един еднократен акт. Поведението ни, трябва да е всеки ден.
Можем ли го? Мисля, че да... smiling smiley
Re: И това се случва в България - 21 век ... За Бога Братя Гласувайте!!!
03-07-2009 - 11:14:14
turbozol-е, не съм съгласен. Досега все против гласувахме - против червени, против сини, против жълти, против розови и т.н. И какво постигнахме? Не разбираш ли че точно това е целта на сегашният ни политически "елит" - противопоставянето. "Разделяй и владей" - това не ти ли говори нищо? Няма фигура която да обедини вярата на хората за по-добро бъдеще, всеки гледа да докопа кокала и да лапа, да лапа ...
Аз не се вълнувам много от това кой ще е начело, мен ме вълнува този НЯКОЙ да защитава моите и на всички граждани на тая страна интереси, да мисли за тези които са го избрали а не само за себе си и приближените си. Това ме трови - че такъв НЯКОЙ на хоризонта няма sad smiley
Re: И това се случва в България - 21 век ... За Бога Братя Гласувайте!!!
03-07-2009 - 11:21:33
Muza, благодаря ти за опита ти да ме ободриш, но аз живея сега. Тая промяна я чакам вече толкова години, че явно няма да я дочакам поради напредване на времето май. Искам да гласувам! Но искам да гласувам ЗА някой, а за съжаление досега за целият 20 годишен преход не мога да видя един който заслужава гласа ми. Кой ли не ме излъга, опротивяха ми. Преди 10-ти отказвах да гласувам защото не ми се предоставяше право на избор - имаше само по една бюлетина. Сега пък формално има много бюлетини - но фактически пак няма кого да избера sad smiley
Това е най-тъжното sad smiley
Re: И това се случва в България - 21 век ... За Бога Братя Гласувайте!!!
03-07-2009 - 11:29:18
Коко -Ами как да гласувам ЗА ?На политическият хоризонт ...е налице една многопартийност...Липсва ДЯСНА лидерска партия с традиция...Всички са за е..не малко или много ..Само се хващат за гушите и говорят в повечето случаи празни популистки приказки ..Дразги и лъжи..!!За 50 гдини комунизЪм и още двадесет горе долу същите боклуци нЕма от къде да се пръкне "нашия човек"Трябва да мине време ..,да се променят МАНТАЛИТЕТИ и т.н..
За сега ни остава да сме против най-големите Улигофрени ...Станишевци ,Догановци и други техни турско -комунистически поизводни .. За мое съжаление КОМУНИСТИЧЕСКАТА ОПАСНОСТ винаги ще съществува на сцената ..И АЗ ИСКАМ ДА ГЛАСУВАМ ЗА ..,НО НЯМА ЗА КОГО ?е ДАНО ДА ДОЧАКАМ МОМЕНТА.. *sos* *sos*
Re: И това се случва в България - 21 век ... За Бога Братя Гласувайте!!!
03-07-2009 - 11:32:54

kokoex, smiling smiley
Всички живеем сега. Всички искаме по-добро сега. Ако не можем да го постигнем сега, поне, нека да е за децата ни. Или, поне да се опитаме, да направим, каквото зависи от всеки един от нас, поотделно. Ако не друго, поне съвестта да ни е чиста, че каквото сме могли, сме направили... Мисля, че няма да е малко. Въпреки всичко.

Все пак, това гражданско общество се прави от хора. А, хората...малко им трябва за да осъзнаят мястото си. Защото всеки поотделно, вътре в себе си, е много свестен човек... smiling smiley
Бъдещето на БГ е на демокрация от африкански тип. 5 % богати, 20 % негладуващи неглиже облечени Интернет форумци и 75 % болни от глад, малария , дизинтерия, спин, слабоумие и.т.н. ит.н. т.
Доказателства? Моля:
След 20 години демокрация, пълно откъсване от прегръдката на Сибирската мечка, пълно себеотдаване (политическо, душевно и телесно) на истинските демокрации, дилемата на изборите е дали да се гласува за ортака на Маджо, или за ортака на Самоковеца..., ako приемем очевидния факт че е неморално да се гласува за тройната коалиция
В една Чехия, или Унгария , а защо не и Сърбия много отдавна на упрявляващия "елит" щеше да му стане топло около врата...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-07-03 11:44 от Спиридон Тепавичаров.
Re: И това се случва в България - 21 век ... За Бога Братя Гласувайте!!!
03-07-2009 - 11:39:14
Muza, така е ама аз вече се питам - наистина ли направихме най-доброто за тези след нас - за децата ни? И ми е много тъжно че хората се делим на "комунисти", "демократи" и други подобни. ДЕЛИМ се - ето това е причината да сме зле! Спомня ли си някой притчата за онзи стар прабългарски хан и снопа стрели? Докато се делим и се стремим да наложим всеки собственното си мнение - това ще ни е положението sad smiley
Re: И това се случва в България - 21 век ... За Бога Братя Гласувайте!!!
03-07-2009 - 11:52:37
-kokoex -Ако по времето на хан Кубрат е имало комунисти ..то те щяха да бъдат ИЗГОРЕНИ.. *xxx*
Re: И това се случва в България - 21 век ... За Бога Братя Гласувайте!!!
03-07-2009 - 11:52:59

kokoex,
Много си прав! ДЕЛИМ се! И сме СКАРАНИ! А, сме просто хора. Нормално е, да има различие във виждания, в нагласи... Ненормалното е делението... Не би трябвало - по никакви причини.
Нито партийни, нито етно, нито материални...

Спиро,
Разбирам те... Каквото и да смятам аз, всяко твое решение ще уважа... smiling smiley
Muza, и аз се (те) разбирам прекрасно.

"Ненормално е делението, нормално е да има различни виждания, възгледи"
но.... стоп! Едно уточнение. Ненормално е делението между нормалните хора с различни възгледи, спазващи правилата и закона-основата на просперитета на Западните демокрации.
Днес прочетох че английският съд е отхвърлил молбата на Майкъл Шийлдс (футболния хулиган, осакатил българче в БГ) за помилване
Това е демокрацията-върховенството на закона, чувството за социална справедливост, което е основен крепежен елемент на всяко общество.
И преди съм споделял, от дупката в която се набутахме, хилейки се самодоволно и нагло с Ганьовски терикатлък без грозен гърч и възстановено чувство за закон и справедливост не се излиза, а не виждам кой може да го възстанови.
В БГ делението си е напълно нормално. Не виждам никаква причина да споделям компанията на първия нискочел нагъл терикат (Олимпи Кътев например), само за това че е кръстен и говори български.





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-07-03 12:13 от Спиридон Тепавичаров.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход