Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Уникална наглост и безочие взривиха България!!!

Публикувано от ivo_1 
Re: Уникална наглост и безочие взривиха България!!!
26-06-2009 - 15:48:30
пазел ме бил чадър...
Ех че досадна глъчка! ...

*angel*

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.
Re: Уникална наглост и безочие взривиха България!!!
26-06-2009 - 16:18:50
Циганите,турците и пенсионерите са над 4 милиона.
Ако пенсионерите не гласуват за БКП нещата може тръгнат в положителна посока!

Ето две клипчета с цигани и турци-те вече са програмирани или купени!







Re: Уникална наглост и безочие взривиха България!!!
26-06-2009 - 16:33:38
gorje Написал:
-------------------------------------------------------
> Циганите,турците и пенсионерите са над 4 милиона.
> Ако пенсионерите не гласуват за БКП нещата може
> тръгнат в положителна посока!
>
>

Ясное, че Сичкото Сигане, турци, червени бабички и млади комсомолци ще е пред урните! Тук спор нЕма!

Останалите, които смятат, че на България 5 века турско робство и стигат - да не се крият кат партизани по шубраците и язовирите, ами да се Фанат у ръце и да гласуват!





Re: Уникална наглост и безочие взривиха България!!!
26-06-2009 - 22:37:43
clap: clap: clap: *ok*
Re: Уникална наглост и безочие взривиха България!!!
27-06-2009 - 18:50:50
В този спор не разбрах няколко неща.
- Барбарон, с тази публична биография (езика на представяне) за КАКВО милее? Ако изключим С. Паси (същото мекере), с какво приложната матем. е полезна на БГ политиката и на мен?
- Повечето "изливащи се" против турците КЪДЕ ходят на почивка?
- На същите с какво им импонира Б.Б. и защо? Има ли сходни черти в тяхната биография, образование или др.? Извън потенциалния келепир, с какво са "свои"?
- С какво "масовото" гласуване за партии (май са над 20) е полезно тук и сега? Как е в др. страни, на които сме фенове?

Вярно е, че усвояването на точни науки, предполага по-прецизен поглед и в др. области, стига да не се набляга на имагинерната част от задачата.
Освен образованието, вероятно има и някаква доста проста житейска мъдрост (опит).
Дори и без нея, обаче е видно вече 20 год., че КомунизЪма не се бори със стари методи и ку**ви, ако изобщо това е Врагът. Малко имагинерен ми изглежда.
А и не ми е ясно защо съвременният човек трябва да има врагове за да е по-щастлив!?
Може и да греша, но ми намирисва на БГ от 1945-47г. (1989, 97) - все някакви борби, революции с "ерзац" революционери.
Сори, но язък Ви за биографиите. Не е изключено в тях да е проблемът.
А включването на пенсионерите в уравнението, за мен НЕ Е въпрос на "приложна математиката", а на обществен (личен) морал...
Действително май неподходящо за БГ понятие - някои казват "хигиена".
Желая изборни Победи на Всички!... а после "изкуство на възможното". winking smiley
Re: Уникална наглост и безочие взривиха България!!!
27-06-2009 - 22:57:00
elissa Написал:
-------------------------------------------------------
> И в други държави живеят милиони хора от други
> етноси и религии (напр. Франция), но в нито една
> от тях не съм чула да има новини на арменски,
> иврит, китайски и т.н.
- - - - -
> Как ме мъчи всеки ден
> тоз въпрос трагичен.
> Хем да бъда откровен,
> хем да бъда и тактичен.


elissa !
Ще опитам да ти опонирам! До миналото лято имах същите разбирания относно новините на майчин език.Вече не мисля така! Причината е в случайна среща с възрастен помпиер/човек обслужващ помпена станция/и неговата съпруга,живеещи на работното си място.Мястото не е отдалечено и в глух и затънтен край ,а до морски курорт.Това семейство бяха добронамерени,добродушни и любезни хора и общувахме няколко часа,когато изведнъж осъзнах,че тия хора не живеят с ,както се казва дневния ред на нашето общество.Гледаха турска телевизия и слушаха турско радио и се бяха капсулирали!Затова мисля ,че не трябва да гледаме Франция и къде е Мароко,а да доведем обществения дух и настройка до познание от всички етноси в България.Това е ролята на информацията,ако искаш и на пропагандата!
ДПС е толкова обществен проблем,колкото и всички партии сателити на руската агентура-БСП.Просто ДПС са като белязаните атоми в медицината-индикират партийния парашутизъм и клиентелизма видимо и за останалите хора,заради спецификата на фамилните имена.Предполагам,че един безхаберник ,партийно насаден с фамилия Петров ще да дразни по-малко от безхаберника Хасан.Мисля също ,че нещата ще изглеждат по друг начин тогава,когато административните назначения не зависят от доминиращата партийна организация!
Re: Уникална наглост и безочие взривиха България!!!
28-06-2009 - 18:03:17
Хора, апелирам да гласувате по съвест и да не усложняваме нещата.
В държавата в която живея се гласува така;
- Всички турци- дпс
-Всички пенсионери- бсп
-Всички други - не гласуват
А тая държава се казва България и електората и е от тези другите...
Нарочно написах по-горното, за да е ясно и прозрачно за тях-ДРУГИТЕ и дано си размърдат задниците и от 20 партии да харесат все някой. Повярваите,че Пинца на белия кон няма да участва в тези избори /лично съм проверил в листите *huh* /
И аман от филисофи кат онез горе *xxx*
Re: Уникална наглост и безочие взривиха България!!!
29-06-2009 - 03:43:12
фло Написал:
-------------------------------------------------------
> elissa Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > И в други държави живеят милиони хора от
> други
> > етноси и религии (напр. Франция), но в нито
> една
> > от тях не съм чула да има новини на
> арменски,
> > иврит, китайски и т.н.
> - - - - -
> > Как ме мъчи всеки ден
> > тоз въпрос трагичен.
> > Хем да бъда откровен,
> > хем да бъда и тактичен.
>
>
> elissa !
> Ще опитам да ти опонирам! До миналото лято имах
> същите разбирания относно новините на майчин
> език.Вече не мисля така! Причината е в случайна
> среща с възрастен помпиер/човек обслужващ помпена
> станция/и неговата съпруга,живеещи на работното си
> място.Мястото не е отдалечено и в глух и затънтен
> край ,а до морски курорт.Това семейство бяха
> добронамерени,добродушни и любезни хора и
> общувахме няколко часа,когато изведнъж осъзнах,че
> тия хора не живеят с ,както се казва дневния ред
> на нашето общество.Гледаха турска телевизия и
> слушаха турско радио и се бяха капсулирали!Затова
> мисля ,че не трябва да гледаме Франция и къде е
> Мароко,а да доведем обществения дух и настройка
> до познание от всички етноси в България.Това е
> ролята на информацията,ако искаш и на
> пропагандата!
> ДПС е толкова обществен проблем,колкото и всички
> партии сателити на руската агентура-БСП.Просто
> ДПС са като белязаните атоми в
> медицината-индикират партийния парашутизъм и
> клиентелизма видимо и за останалите хора,заради
> спецификата на фамилните имена.Предполагам,че един
> безхаберник ,партийно насаден с фамилия Петров ще
> да дразни по-малко от безхаберника Хасан.Мисля
> също ,че нещата ще изглеждат по друг начин
> тогава,когато административните назначения не
> зависят от доминиращата партийна организация!

Фло, налага се да напиша трактат, за да мога да обхвана темата за етносите, произхода и други подобни и да мога да ти отговоря пълноценно. Ще опитам обаче ... Онова с "отдалеченото, глухо и затънтено" място и още по неадаптируемите му хора е много трогателно, но съмнявам се че мен лично може да затрогне чак до такава степен! Фактът да речем, че съм живяла в друга страна половината си разумен живот (може би имам и друго гражданство) не означава, че в тази държава трябва да четат новините и на моя език., независимо дали аз съм научила техния или не. Никоя държавна политика не се състои в това да отглежда дърво, а не гора. В този смисъл живеейки в чужда държава съм се стремила да усвоя езика, който говори 80% от населението (поне), да навляза в битието на повечето от хората, да разбера навиците, традициите психологията на по-големия процент от населението там. Ако не бих могла да го сторя, съмнявам се че ще бих имала наглостта да надигна претенции, относно факта, че някой не се е съобразил с мен, моя език или произход. Мен - живеещата "извън време и пространство", подобно примерът за онези хорица, битуващи в отдалеченото място.
Тук става дума за съвсем различни неща, за съжаление! Става дума за българи, етнически или както и да ги наричаме които не се чувстват съвсем такива. Става дума за разлика в религии, езици, ценности, нрави, традиции и т.н. Става дума и за това, че зверски се манипулира именно защото това е нерешим проблем, манипулирано е и самото население по тези места, манипулира се и то злобно, лошо, нагло и безцеремонно! От няколко страни - от вътре и от вън! В това се състои коренът на проблема, а не дали в 17.00 след обяд, ако съм задрямала и съм забравила телевизора включен ще реша (още несъбудила се), че са дали "Хубава Яна на турска вяра" и докато се "осаферя" ще ми мине цялата история от стихчето пред очите ... Не е това, но е стресиращо, все още е! Етническа толерантност и други високопарни термини и капризи могат да си позволят големи, велики държави - икономически независими, поне до една голяма степен! Наш Ганчо трябва да си пази и носа и г---за, че не се знае утре какво ще му измислят и на кое хоро ще го вържат - щял не щял! Това е и народопсихологията ни, а и тя не е случайна. Погледни в природата - най-малките животинчета се налага да са и най-адаптивни, но и най-хитри и най-лошави. Всичко е защитна реакция и тя си има и смисъл и обяснение."Чушката си има дръжка". Нищо не е случайно и не пада от луната, освен НЛО-тата за които разказват американците ... но те са друга случка. Нямайки си Левски, нямайки си Ботев ... имайки само други материални ценности си измислят и те своите случки, събития и герои. С тях, обаче се борят СпайдърМен, СуперМен и жената Котка. Тук не е така, дори не емитология, а са реални факти 500 годишни и ще е много широко-душевно да се иска от българина да забрави всичко това за по-малко от половината време ...

р.р. Потърси данни, Фло колко души са напуснали партията на Доган в последните 2 години. Много са! Защо ли?

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-06-29 04:08 от elissa.
Re: Уникална наглост и безочие взривиха България!!!
29-06-2009 - 08:47:52
elissa Написал:
-------------------------------------------------------

>
> р.р. Потърси данни, Фло колко души са напуснали
> партията на Доган в последните 2 години. Много са!
> Защо ли?

Моята теза е,че партията на Доган и още 250 партии нямаше да ги има,ако я нямаше и партията на руските имперски интереси-БСП!Тази формула е заложена преди 10-ти ноември 1989г.-из нета има едно клипче на бай Тошо с прочутите думи влезли и в музикалния жанр"Сега има много матрял",както и пророческите-" Идва времето на митингуващата демокрация". Ами в това време живеем вече 20 години!
И много ми е смешно,като чета призива на един колега по-горе да си изберем някоя от 20-те партии и да гласуваме!Все едно слушам бай Тошо или Станишев слушам по телефона,като звъни "окръжно" на електората!Да чуете Станишев по телефона е новост в усилията на партията за избирателна активност!
Re: Уникална наглост и безочие взривиха България!!!
29-06-2009 - 12:58:12
За съжаление в последните години всичко сме си избирали сами, този път го нямаше Тато! Ама сега има Бато, Вуйчо, Вуйна ... Никой няма да ни е крив като ревнеме утре и за избраните днес. Човек не се жени за някого, ако има съмнения, че ще е доволен и щастлив с него, но пък със замах мята бюлетината в урната (избрал по-малкото зло) без да е напълно сигурен кого и защо избира и така мисли един огромен процент. Всеки ще ти отговори за кой ще гласува, ама питай ги "защо" да видим колко ще дадат някакво обяснение изобщо, па камо ли смислено.

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход