Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Да помогнем на две деца да не бъдат завлечени законно, но на сила в Полша от алкохолизираната им майка!!!

Публикувано от Продавач 
[bgpetition.com]
Линк към петицията- ако имате ...... знаете, какво да правите.


[www.bgfactor.org] *book*
Poli_2 Написал:
-------------------------------------------------------

> Ками, интелигентна жена си, но е дълго за
> обяснение. Производството по делото - събирани са
> доказателства едностранчиво... кредитирани са
> доказателства само на едната страна. При данни
> майката да е липсвала последната година време
> почти непрекъснато в странство... /дори не
> споменавам за алкохола/
> Бащата е водил делото си сам.
> Има една камара съдебна практика, която указва, че
> не това е начина на изпълнение- не се упражнява
> насилие по отношение на децата.
> ЧСИ и ОЗД бездействат, полиция охранява колата на
> консула...
>
> Изобщо има толкова много грешки, че време ще
> отнеме да ги анализирам. Грешки, допуснати от
> всички заинтересовани институции/ не
> заинтересовани, а на които им е вменено задължение
> да упражняват някакви права.../- и понеже се шири
> общото правило, че обща отговорност липсва....
> Чета сега, М Тачева заплашвала да образува ДП по
> отношение на бащата/ този метод все още хваща
> дикиш- со благо, ако не става- со кютек/. Но,
> удобно се премълчава начина на изпълнението, и
> цялото упражнено насилие по отношение на дечица, и
> ненамесата и неизпълнението на задължение на
> органите на реда при викове за помощ от децата...,
> неадекватните упражнения на ОЗД... и изобщо.
>
>
> Но е готино мълчанието... и апатията. Но имам
> надежди
>
Цитат:Драмата бе предизвикана от СГС и после САС,
> които решиха, че децата трябва да бъдат предадени
> на майка си в Полша. Хората се питат - толкова ли
> лесно даваме децата си? И ако решението беше
> правилно и в интерес на децата, защо малката Ники
> се бранеше отчаяно и пищеше "Помощ", а с нея се
> отнесоха като с багаж.


Поли, доколкото разбирам, си юрист. Не си запозната с делото, само си прочела като всички, това което е постнато тук. Защо позволяваш емоцията да смеси нещата?
Има решение на Апелативния съд. Решението трябва да се изпълни. Изпълнението е реализирано по отвратителен начин.
Виновни за това са и органите, и бащата, и майката.
Ако искаш, можем да анализираме, ей тъй- за умствена гимнастика, фактите, които са ни известни, за да предположим кой е крив и кой- прав. Но това е друг разказ.
Не съм видяла петицията, но бих се учудила, ако е срещу начина, по който се взеха децата. По- скоро, ще е срещу СГС и САС. Което е недопустимо, ако наистина сме правова държава и наистина имаме гражданско общество.
Виж цитата, който си предложила. "Хората питат- толкова ли лесно даваме децата си"?
По- инфантилно питане, едва ли може да има! Нали не се налага да обяснявам защо?
Мъчно ми е, че толкова лесно ни манипулират и затвърждават в нас чувството на неуважение към съда, както и на собствената ни безнаказаност, каквото и да направим.

Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...
Poli_2 Написал:
-------------------------------------------------------
> > Линк към петицията- ако имате ...... знаете,
> какво да правите.
>
>
>

Нещо не ми се получава- не ми се отваря текста на петицията..........


Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...
Ами то това е Петицията - три реда и никаква идея "за" и "против" какво е...
Не пише да е срещу действията на служителите, а мен това ме скандализира - не какво бил отсъдил СГС или кво беше...

Хайде съвсем да ви скандализирам:

Въобще не се трогнах от плача на децата, ама никак. Ако съдя по себе си, на какви циркове са способни децата, за да постигнат своето... и никаква мярка нямат, и никакво съзнание за последствията. С радост бих праснал в мутрата всеки от участниците в мелето за физическата разправа, но за "психическата травма"... силно ме съмнява да има такава. Ако утре ви изкарат снимки на "щастливите" деца с майка им, как ще оправдаете "гражданската" си позиция? Я по-добре да претрепем майката с камъни, че да зарадваме дечурлигата и да задоволим патриотизма си. А утре, като се разбере, че всичко е било постановка, ще пречукаме и таткото. Е, децата няма да са щастливи от това, но ще го преживеят. Важното е контрата да не остава у нас - как тъй ще ни манипулират?
Жалко абу, не мога да разбера дразниш нарочно или си държиш сърцето в някое тъмно и влажно място.
Не дразня, макар да знам какво не разбирате. "Умът над сърцето!"
Abu Написал:
-------------------------------------------------------
> Не дразня, макар да знам какво не разбирате. "Умът
> над сърцето!"

Ясно.
Другаря Дзерджински.
Хладен ум и чисти ръце.
За сърце не съм чел в тез среди.
Целият кьорфишек от този битов скандал между една майка-полякиня и простака - българин изпълнява блестящо една основна задача - днес повечето българи са убедени, че този казус е главният проблем на правната ни система в момента.
Много по-страшни неща, като скандалното поведение на СРС около регистрацията на СДС, връщането на милия Иван Леков на поста му, заменките в последния ден, поредния опит да се приеме закон при десетина налични депутати в залата и пр.и пр. останаха някъде в периферията.....
Е, проституиращата журналистика отново обслужи държавната мафия!
А ние за пореден път налапахме елементарната въдичка.....
Жалко, ама факт.....
Лесно се маниполира електората български еееейййй!!!
Оунър,
не се нервирай- Камелия и Абу са прави. Казуса се гледа от всички страни и наистина има емоция из нета, но има и допуснати нарушения...

Поли, доколкото разбирам, си юрист. - да
Не си запозната с делото, само си прочела като всички, това което е постнато тук. Не съм в цялост, но четейки мотивите в самото СР на апелацията съм годна да си направя изводи.
Защо позволяваш емоцията да смеси нещата? По отношение решението, Ил- няма емоция. Емоция вложих, когато видях, как се изпълнява действието по предаване на децата. Не споря.
Но, на помощ ми идва едно Постановление на ВС от 62г., което не е отменено. За това казах, че не това е начина за изпълнение.

Има решение на Апелативния съд. -да
Решението трябва да се изпълни. -да, след като е влязло в сила, има издаден ИЛ- все още е валидно.
Изпълнението е реализирано по отвратителен начин.- тук ми е болката.
Виновни за това са и органите, и бащата, и майката.- спор няма!
Ако искаш, можем да анализираме, ей тъй- за умствена гимнастика, фактите, които са ни известни, за да предположим кой е крив и кой- прав. Но това е друг разказ.- правилно, не е важно кой от родителите е прав и кой е крив- пак съдът ще отсъди, когато присъжда род. права... Важни са децата.

Не съм видяла петицията, но бих се учудила, ако е срещу начина, по който се взеха децата. По- скоро, ще е срещу СГС и САС.- грешно, не е срещу съдебната система.
Което е недопустимо, ако наистина сме правова държава и наистина имаме гражданско общество. Това са приказки на хартия с пожелателен характер.. у нас.

Виж цитата, който си предложила. "Хората питат- толкова ли лесно даваме децата си"?
По- инфантилно питане, едва ли може да има! права си, но не аз съм "отворила" петицията
Нали не се налага да обяснявам защо? Не
Мъчно ми е, че толкова лесно ни манипулират и затвърждават в нас чувството на неуважение към съда, както и на собствената ни безнаказаност, каквото и да направим.



Ками, не е точно така. Манипулацията съществува ежедневно, няма спор, че медиите отразявайки ситуацията- манипулират общественото мнение. Но, кога щяхме да разберем за този случай?!?
За уважението към съда- ти как мислиш- Европа поставя под въпрос нашите съдебни актове и отказва открито да ги изпълнява и/ или признава. Те дали уважават нашата съдебна система?
Уважението и респекта се заслужава, не можеш да го изискваш. smiling smiley
Някъде тук Василев бе написал точна дефиниция за съдебната ни система, като цяло... не помня къде, но мисля бе по повод твое питане.
Равнопоставеност- да, провъзгласена е в маса разпоредби. Но, реалността не ти ли напомня непрекъснато, че някои са по равни пред закона от другите? winking smiley

За да не остана неразбрана- не оправдавам бащата, не подкрепям и майката.
Аз съм за децата.

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход