Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Лихвоточките - Практики и заблуди

Публикувано от OwnerBG 
Re: Лихвоточките - Практики и заблуди
17-05-2009 - 01:52:34
Друг цитат:

"АКо всичко търябва да приключи до края на 2013 год, при прехвърляне на деца, може и да няма много време да се чака за реализиране на правата /да пораснат, да строят и прочие/."


Иди разбери деца ли ще си прехвърлят или лихвоточки! :]

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.
Re: Лихвоточките - Практики и заблуди
17-05-2009 - 03:09:16
OwnerBG Написал:
-------------------------------------------------------

> Извинявайте ама това май са БЕЗРАБОТНИ адвокати.



:] На безработна да ти приличам? :] :] Принципно си питам...smiling smiley


Признавам, че дори не съм чела темата... *huh* Отдавна не ги следя, но съм сигурна, че ако Елиссса бе задала въпроса- доста от колегите щяха да пишат.

Май следва да обясня основни неща за лекс-а: не е задължително да се получи отговор на поставен въпрос. Вярно- възможно е да стане готина дискусия, но не е задължително- дебатите често пъти се израждат... еле напоследък.
Всичко е по субективна преценка на колегите- всеки от нас отговаря, където, когато и ако сметне за добре. Нищо не е на принципа- да ти помогна аз, че после, някога, евентуално може и ти да удариш едно рамо...
Алтруизмът е строго забранен. :] Не и между колеги, надявам се!
И все пак сайта отчита 12 500 посещения дневно, та само ако се чете редовно- много неща ще научи всеки.. стига да не преброяваме редиците с безсмислени анкетки.
winking smiley :]

п.п. Това е спам, сори, че ти изцапах темата. Ще я прочета и нея - утре.
Сега - спокойна нощ ви пожелавам.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-05-17 03:12 от Poli_2.
Re: Лихвоточките - Практики и заблуди
17-05-2009 - 19:57:40
Поли, те отговори са дали (или поне някои са имали подобно желание) ама прочети ги, виж и тези няколко тук (по-горе). winking smiley

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.
Re: Лихвоточките - Практики и заблуди
17-05-2009 - 21:03:00
- Важно е да се знае, че в нот. акт при покупката трябва да се отбележи, че имота се купува по реда и условията на Закона за............................... Иначе после няма да ви дадат парите!
- Какво се прави, ако след покупката после продадеш такъв имот, купен при условията на този закон?
Re: Лихвоточките - Практики и заблуди
17-05-2009 - 22:32:11
Здравейте! Нов съм във форума, но от известно време чета. Стана ми интересно за лихвоточките, защото минах през този "ад". Ад е в кавички, защото когато аз ходех по мъките беше февруари 2009 и нямаше побоища.
Малко са си виновни и самите хора - всичко да се оставя за последния момент /не че този закон беше особено рекламиран - аз научих съвсем, съвсем случайно/. Февруари 2009 през ДСК Вардар се минаваше за точно 3 часа - ако отидеш в 6 сутринта, в 9 си първи на опашката и минаваш. Тогава нямаше толкова хора - 10-20 човека на ден. Сега доколкото видях от репортажа са над 500 и си записват номерца, но ми се струва, че последните няма да минат - наистина госпожицата обработва една книжка /прехвърляне/ за минимум 45 минути, наистина е сама и наистина й е писнало на .......... Смятайте - архива е само там и се рови по партидите ръчно, може да си представите колко време отнема.
Накратко как минаха нещата при мен: подготвяне на договор за прехвърляне /от баща ми към мен/ при нотариус - 30 лв. /акт за раждане трябва със сигурност/. Също така имайте предвид, че средно 1 на всеки 3 нотариуса знае за какво става въпрос. На следващия ден в ДСК - прехвърляне /довнасяне до 20 лв. + някаква такса май 10 лв./.
След прехвърлянето по тогавашните правила трябваше да се отиде точно на Московска - оттам идва голямото объркване сега. В момента изобщо няма нужда да ходите на Московска 40 /там могат само да ви издадат потвърждение, че сте правоимащ/ - при положение, че правите прехвърляне - със сигурност не сте правоимащ. Отивате директно в общината по местоживеене - жилищно настаняване. Там попълвате няколко формуляра, но доколкото си спомням на мен ми издадоха и някаква бележка, с която удостоверяват, че съм "нуждаещ" се и ми дават категория /5-та/. Това отне 1-2 седмици, защото не бях и настоятелен - сега може и да става по-бързо. След като този документ стана готов ме увериха, че ще съм в списъка /да видим/.
Просто искам да кажа, че вече може и да е късно за прехвърляне... а и не само - ако не си правоимащ от предните списъци и не удължат срока - мисля, че шанса е под 10% да си в последния 8ми списък.
Успех все пак!
Re: Лихвоточките - Практики и заблуди
17-05-2009 - 23:27:29
BobbyD Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравейте! Нов съм във форума, но от известно
> време чета. Стана ми интересно за лихвоточките,
> защото минах през този "ад". Ад е в кавички,
> защото когато аз ходех по мъките беше февруари
> 2009 и нямаше побоища.
> Малко са си виновни и самите хора - всичко да се
> оставя за последния момент /не че този закон беше
> особено рекламиран - аз научих съвсем, съвсем
> случайно/. Февруари 2009 през ДСК Вардар се
> минаваше за точно 3 часа - ако отидеш в 6
> сутринта, в 9 си първи на опашката и минаваш.
> Тогава нямаше толкова хора - 10-20 човека на ден.

> Сега доколкото видях от репортажа са над 500 и си
> записват номерца, но ми се струва, че последните
> няма да минат - наистина госпожицата обработва
> една книжка /прехвърляне/ за минимум 45 минути,
> наистина е сама и наистина й е писнало на
> .......... Смятайте - архива е само там и се
> рови по партидите ръчно, може да си представите
> колко време отнема.
> Накратко как минаха нещата при мен: подготвяне на
> договор за прехвърляне /от баща ми към мен/ при
> нотариус - 30 лв. /акт за раждане трябва със
> сигурност/. Също така имайте предвид, че средно 1
> на всеки 3 нотариуса знае за какво става въпрос.
> На следващия ден в ДСК - прехвърляне /довнасяне до
> 20 лв. + някаква такса май 10 лв./.
> След прехвърлянето по тогавашните правила трябваше
> да се отиде точно на Московска - оттам идва
> голямото объркване сега. В момента изобщо няма
> нужда да ходите на Московска 40 /там могат само да
> ви издадат потвърждение, че сте правоимащ/ - при
> положение, че правите прехвърляне - със сигурност
> не сте правоимащ. Отивате директно в общината по
> местоживеене - жилищно настаняване. Там попълвате
> няколко формуляра, но доколкото си спомням на мен
> ми издадоха и някаква бележка, с която
> удостоверяват, че съм "нуждаещ" се и ми дават
> категория /5-та/. Това отне 1-2 седмици, защото не
> бях и настоятелен - сега може и да става по-бързо.
> След като този документ стана готов ме увериха, че
> ще съм в списъка /да видим/.
> Просто искам да кажа, че вече може и да е късно за
> прехвърляне... а и не само - ако не си правоимащ
> от предните списъци и не удължат срока - мисля, че
> шанса е под 10% да си в последния 8ми списък.
> Успех все пак!

Прав сте за това, че и хората все в последния момент се сещат! При нас поне беше, поради трагичен случаи в семейството, точно в края на януари, в противен случай не бихме отлагали, но ... принципно сте прав. *yes*

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.
Re: Лихвоточките - Практики и заблуди
18-05-2009 - 23:11:32
avatar

Лихвоточките спират на 21 май


Вчерашният дъжд не можа да разпръсне опашката за прехвърляне на лихвоточки пред клона на Банка ДСК в жк “Разсадника”.

автор: Труд

И в дъжд, и в пек пред клона на Банка ДСК на бул. “Вардар” в столичния жк “Разсадника” се вие дълга опашка. На това място софиянците, които притежават едновремешните жилищноспестовни влогове, а сега лихвоточки, могат да ги прехвърлят на свои наследници по права или по съребрена линия до втора степен.

Опашката ще става още по-голяма. На 21 май изтича срокът, в който притежателите на лихвоточки могат да подадат молба за участие в последния списък за компенсации.

В София това става на ул. “Московска” 41, както и в 23-те регионални служби по жилищно настаняване.

Над 180 000 души имат лихвоточки, но молба за компенсации могат да подадат само тези, чиито имоти, влогове, автомобили и други активи са на обща стойност под 40 000 лева. Изискването на практика изключва от компенсиране повечето собственици на недвижимости, коментират експерти.

Включените в окончателните списъци могат да получат обезщетение по 8 ст. на лихвоточка. Но за да се вземе компенсацията, до 21 ноември 2013 г. собственикът трябва да е купил жилище или да се е включил в строеж.

Статистиката показва, че през м.г. са били обезщетени 2168 души, които са взели средно по 6320 лв.

Опашки за списъците за компенсации има в цялата страна, показа проверка на “Труд”. Кметът на Бургас Димитър Николов и омбудсманът Таньо Атанасов вчера поискаха срокът за регистрация да бъде удължен до края на 2009 г., защото процедурата върви бавно. На следващото заседание на общинския съвет ще бъде предложен текст на декларация, която ще се изпрати до Народното събрание, стана ясно вчера.

“Единната народна партия (ЕНП) иска Законът за уреждане на дългогодишните жилищноспестовни влогове да действа още 6 месеца”, съобщи вчера в Русе депутатката Елеонора Николова.

Новата отсрочка ще помогне и на администрациите да се справят с наплива от желаещи да получат компенсация от държавата.От ЕНП вече са внесли в парламента предложение за изменение на закона, каза Елеонора Николова.
Re: Лихвоточките - Практики и заблуди
19-05-2009 - 00:24:54
“Единната народна партия (ЕНП) иска Законът за уреждане на дългогодишните жилищноспестовни влогове да действа още 6 месеца”, съобщи вчера в Русе депутатката Елеонора Николова.

Новата отсрочка ще помогне и на администрациите да се справят с наплива от желаещи да получат компенсация от държавата.От ЕНП вече са внесли в парламента предложение за изменение на закона, каза Елеонора Николова."

А, дано ! smiling smiley

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.
Re: Лихвоточките - Практики и заблуди
19-05-2009 - 00:30:39
avatar
Ели , разбра ли поне на чие име е влога.
Re: Лихвоточките - Практики и заблуди
19-05-2009 - 00:35:26
И на 2-мата ми родители е влога ! Иначе пълни подробности ще знам на 22.05, че ще пътувам до там и ще видя всичко подробно.

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход