Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

луда работа

Публикувано от FILIP_M 
Re: луда работа
27-02-2009 - 23:46:42
*ok* :} :}


............................................
[www.save-darina.org]
Мъдрият се учи да може, умният - да знае. Само на глупака всичко му е ясно.
Re: луда работа
28-02-2009 - 00:16:16
Quote

Re: луда работа
Изпратено от: dival (IP съхранено)
Дата: February 26, 2009 11:44AM

Аз пък ти препоръчвам да продадеш земята - и да ходят да гонят вятъра , явно атаката е срещу теб лично

И аз, и аз !!! :}

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.
Re: луда работа
28-02-2009 - 00:33:16
:ami: Той Е продаден winking smiley Но дори и да не беше... съвета няма да доведе до нищо добро...
*yes*

............................................
[www.save-darina.org]
Мъдрият се учи да може, умният - да знае. Само на глупака всичко му е ясно.
Re: луда работа
28-02-2009 - 04:23:37
Но дори и да не беше... съвета няма да доведе до нищо добро...

нито на дума не веРВАМ


--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.
Re: луда работа
28-02-2009 - 05:08:49
avatar
Експерт си и ти личи

Re: луда работа
28-02-2009 - 08:01:01
Мисля, че въпроса е: - На какво основание се явяват новите наследници и защо преди ги е нямало?
Re: луда работа
28-02-2009 - 10:41:33
-



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-11-01 14:28 от FILIP_M.
Re: луда работа
28-02-2009 - 11:28:10
За това казах, че не са ти изпратили всички документи и нещо му има в удостоверението за наследници. Това не е толкова фатално- може да се провери не при продавачите, а по делото. За мен наследниците на едната дъщеря са игнорирани- иначе тези не ги знам що правят като ищци. *huh*

Дам... наистина това дело трябва да се погледна, ама от специалист.
Филип, обикновено тук някъде спираме с изявленията по форума, извинявай. Не вярвам някой да ти каже нещо различно от това, което двамата с Наската казахме/ като се замисля- да де, ама как да ни разбереш.... но наистина нямаш проблеми, кой знае какви/.
А и да каже- няма да е близо до истината! smiling smiley
Далечно ми е мястото, иначе щях да го проверя и сама....
Весели се, останалото не е тревожно. winking smiley

............................................
[www.save-darina.org]
Мъдрият се учи да може, умният - да знае. Само на глупака всичко му е ясно.
Re: луда работа
28-02-2009 - 11:33:49
elissa Написал:
-------------------------------------------------------
> Но дори и да не беше... съвета няма да доведе до
> нищо добро...
>
> нито на дума не веРВАМ

Ок, не е задължително. winking smiley Но аз твърдо заставам зад думите си и повтарям, че е така.
Това е делба, ИМ се вписва- всеки купувач по веригата след вписването, гърми- при това твърде лесно, ако ли се намери изобщо купувач. winking smiley
Такива ми ти работи...
Леки и спокойни дни и ... бъдете добри хора. smiling smiley

............................................
[www.save-darina.org]
Мъдрият се учи да може, умният - да знае. Само на глупака всичко му е ясно.
Re: луда работа
28-02-2009 - 11:54:22
Хайде и аз да кажа, какво мисля.
Първо, мисля че Инцидентният установителен иск (по новия ГПК само инцидентен) е предявен в делбено производство между продавачите на Филчо и другите съсобственици, които претендират права и върху продадения имот. Тъй като такъв иска е невъзможно да се разгледа в делбеното производство (поради липса на индентичност в страните), то съдът е отделил този в ново производство и ново дело.
По което явно ответници са страните по договора по продажба-продавичите и Филчо.
Второ, казах, че проблемите са точно никакви, защото практиката на ВС (ВКС) е категорчична, че продажбата на чужда вещ не е НИЩОЖНА !!! А имотът-предмет на продажбата, а сега и на делото, дори и претенцията на ищците за собственост в него като идеални части да е вярна и доказуема, е собственост на праводателите на филчо от една страна до съответните идеални части и чужд-на ищците до съответните идеални части. Ето защо, сделката (продажбата) не е нищожна, а искът е неоснователен.

ВКС има няколко решения с аналогични казуси и с произнасяне в горния смисъл, но все пак нека оставим и адвоката на Филчо да си заслужи хонорара... *book*

Разбира се, проблеми за Филчо и новия собственик са възможни, но в друго производство по ревандикация на имота и евентуална евикция. Но това не е предмет на настоящето изложение. За това и по-горе написах, че не е важно само да искаш, а да знаеш как, което пък от своя страна ми налага извода, че адвукатите на ищците е добре да си върнат хонорара, да паднат на колене и да поискат прошка от клиентите си. *bow* Което, едва ли ще случи... *yes*
Желая на всички приятна и напоителна почивка ! :loveu:



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-28 11:57 от Naskata.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход