Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

национален проблем /!/

Публикувано от general 
Re: национален проблем /!/
26-02-2009 - 13:17:37
Виж сега, Нино, това е чисто комерсиален конкурс и естетиката тук е чужда. Не търси акорди и тонове, които ще променят мирогледа ти или на който и да е.

Гледах предишни години и не видях нищо от която и да е нация, което да въздейства върху сетивата и ума по начин различен от първосигналния-да тресеш глава и мяташ нозе при надпрагови децибели.

Питам се, обаче не е ли време да се загърбят онези втръснали и намразени до болка гласове, пеещи рефрени от "Ален мак самотен нейде..."
Или да седнем в мекия фотьоил с бира и пуканки отново и да продължаваме да вярваме, че от Лили Иванова по-велика няма, че Веско е славей неземен и така до като си мислим с отвлечени от истината понятия да заспим-до следващия ден...
Не благодаря !
Не искам да живея отново във времето на балкантон и Тома Спространов !!!

Ще подкрепя всичко ново, което ще разруши самочувствието на няколко стари човечета, че са най-велики и че те ще налагат и възпитават в мен (лично или чрез протежета) ценностна система с меланхолията си от соцреализма.


Та дори и новото да пее фалшиво и боледува от фарингит !
Това, че го има ми носи достатъчно естетическа наслада. smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-26 15:25 от Naskata.
Re: национален проблем /!/
26-02-2009 - 14:28:05
Гранит, отговарям ти на въпроса:
Нито една песен, според мен, не е за Евровизия.
Поли Генова пее разкошно, при това на живо, но на песента на Иван Кутиков нещичко не й достига. И това е, че песента не е шлагер. Какво е шлагер - като я чуеш, да поискаш да я чуеш веднага отново и да можеш да я запееш.

Коя от 12-те песни отговаря на тия условия - никоя.
Re: национален проблем /!/
26-02-2009 - 15:12:41
Песента е добра!
Re: национален проблем /!/
26-02-2009 - 15:43:31
Този "национален проблем" стана снощи семеен спор. Съпругът ми, като Нино и Пепи. Аз - обратно.

Изпълнението не съм гледала. Но клипът ми хареса. Това, че е пял фалшиво - припомнете си Мюзик Айдъл 1. На концертите, често им се случваше да пеят фалшиво. Което съвсем не означава, че по принцип си пеят така.

Колкото до клипа - там, въздействието беше и заради начина, по който е направен. Въздействието беше точно, както импресия.

По същия начин, както въздейства картина - импресия на Моне, Дега... (Нино, знам, че навлизам в твоя, а вероятно на някой друг, територия).

Това е впечатление, през погледа на индивида, в зависимост от моментното състояние, емоционалната нагласа, както и от мястото и времето в което живее.

Клипът ми хареса, точно за това, че провокира в мен импресия, макар и с горчив привкус...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-26 15:50 от Muza.
Abu
Re: национален проблем /!/
26-02-2009 - 17:34:05
Чух и аз, че нещо се мътело покрай Евровизията, погледнах в нета, видях му песента и клипчето и приключих въпроса за себе си - човекът не може да пее. Точка. Помня го преди десетина години как се опитваше със същите пинизи да пробива, обясняваше в някакво ТВ предаване как у нас такъв вид изкуство не се ценяло..., а още тогава ми направи неприятно впечатление "човекът глас". Мислех, че е понапреднал за толкова години (харесвам високите гласове и затова го помня), но той май дори е спаднал... Само за сравнение - това се прави така!
Abu
Re: национален проблем /!/
26-02-2009 - 17:36:24
Грешка в линка - момчето се казва Philippe Jarousski. Който не го мързи и харесва контра тенор, има го в Тубата...
Re: национален проблем /!/
27-02-2009 - 02:44:32
Наската,
За никакви естетически категории не говоря! Песента на Евровизия,спечелена от Украйна преди две години, (когато все още беше интересно къде ще се класираме) носеше същия дух, правеше препратки пак към древни векове, но момичето беше много атрактивно, клипът беше направен с много вкус и мяра, концертното изпълнение - много добро. Въпреки, че сега не бих могла да си припомня мелодията, много ясно си спомням клипа и настроението, което носеше.
Какво толкова искаме - както казва Пепа Бунарджиева - да поискаме да я чуем няколко пъти и да я запеем Въобще не съм гледала другите песни от тазгодишния избор- нямам база за сравнение. И не става дума за бивши или настоящи величия - миналогодишната ни песен беше и нова като стилистика и интересна и екзотична и заслужаваше, според мен първото място. Е, не го получи, но.. каквото са казали смс-ите. Става дума, че тазгодишната е безпомощна като изпълнение и видеоклипа, въпреки, че е постигнал въздействието на импресия (Муза, права си), не носи никаква препратка към Бг, каквато останах с впечатление, че трябва да има, както и в музиката.
Ама това е само мое мнение, то нали не чакаме Евровизия да ни променя духовния свят?
smiling smiley
Re: национален проблем /!/
28-02-2009 - 00:32:31
Quote

национален проблем /!/
Изпратено от: Naskata (IP съхранено)
Дата: February 26, 2009 01:17PM

Виж сега, Нино, това е чисто комерсиален конкурс и естетиката тук е чужда. Не търси акорди и тонове, които ще променят мирогледа ти или на който и да е.

Гледах предишни години и не видях нищо от която и да е нация, което да въздейства върху сетивата и ума по начин различен от първосигналния-да тресеш глава и мяташ нозе при надпрагови децибели.

Питам се, обаче не е ли време да се загърбят онези втръснали и намразени до болка гласове, пеещи рефрени от "Ален мак самотен нейде..."
Или да седнем в мекия фотьоил с бира и пуканки отново и да продължаваме да вярваме, че от Лили Иванова по-велика няма, че Веско е славей неземен и така до като си мислим с отвлечени от истината понятия да заспим-до следващия ден...
Не благодаря !
Не искам да живея отново във времето на балкантон и Тома Спространов !!!

Ще подкрепя всичко ново, което ще разруши самочувствието на няколко стари човечета, че са най-велики и че те ще налагат и възпитават в мен (лично или чрез протежета) ценностна система с меланхолията си от соцреализма.

Та дори и новото да пее фалшиво и боледува от фарингит !
Това, че го има ми носи достатъчно естетическа наслада.

Да не се повтарям, в общи линии и моето отношение към БГ песента и музиката в страната ни като цяло съвпада с всичко написано от Наската, макар и архива на Балкантон да е пълен и с др. лични изяви, а Тома Спространов, уважавам най-вече за енциклопедичните му познания в сферата на поп музиката, до обръгване са ни втръснали онези еднообразни напеви. няма кой да отрече, че има и добри и прекрасни сред тях, но .. нека да има и нещо ново, нека да се експериментира, пък ... ще чакаме. Хитове всеки ден не се правят. Ако погледнем и класиката, и поп и рока и който и да е стил, от милиони песни - няколко се помнят, тоест няколко стават хитови. Но, това вече е ... друга тема ("Как се прави хит"winking smiley. Тук нито сме петимни, нито имаме формулата.

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.
Re: национален проблем /!/
28-02-2009 - 12:00:58
Не е лоша песента и клипа. И на жена ми и хареса,- на дъшря ми и се струва отвратителна. Казвам го като обобщение- по- младите не я харесват.
Личното ми мнение е,че никого не впечатлява и няма нищо запомнящо се. И поне да беше на български като ще представя Бг. А иначе е една поредна не-лоша песен на англииски с едни не-лоши ефекти които вече сме виждали *bow*
Re: национален проблем /!/
15-03-2009 - 18:08:25
И Швеция се изненада от песента си за Евровизия 2009.

На националния конкурс в Швеция оперната певица Малена Ернман беше избрана да представя родината си на "Евровизия 2009" в Москва, съобщи ИТА Р-ТАСС.

Съвсем неочаквано за музикалните критици в Швеция на конкурса, в който на началния етап се представиха 32-ма изпълнители, победи мецосопраното Малена Ернман с песента на Фредрик Чемпе "Глас".

Парчето е обикновен шлагер, в припева на който звучи оперна ария. И макар специалистите да предсказваха, че Ернман ще е на последно място в състезанието, шведските зрители гласуваха именно за запомнящата се мелодия.

Малена Ернман се изявява в различни жанрове - опера, мюзикъл, естрада. БТА

Слушай!








Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-15 18:18 от general.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход