Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За ФЛО И комунизма в сърцата ни

Публикувано от jores 
Re: За ФЛО И комунизма в сърцата ни
10-02-2009 - 10:39:29
фло Написал:
-------------------------------------------------------
> Сигурно като тема би била интересна за мнозина,но
> провокацията с моя ник отпреде я прави просто
> заяждане на дребно. и безинтересна!Иначе при
> други случаи администратора е много чевръст и трие
> ,мести и затваря теми ,но тука оставя паразитите
> да ми развяват ника тематично.Добре е да знаят
> процентаджиите ,че комисиона в икономически смисъл
> не е капитал и по тая причина не би трябвало да
> дават политически оценки на свободния предприемач!


Фло извинявай, че те лепнах на темата, но тя е тясно обвързана с твое показателно изказване. Темата от която го взех е затворена така, че дискусията се измества тук.
Съжалявам, но както каза колегата поне печелиш популярност за отрудените маси.
Re: За ФЛО И комунизма в сърцата ни
10-02-2009 - 10:49:02
фло Написал:
-------------------------------------------------------
> argonavt,само кажи,че имаш нещо против
> посредниците -паразити на НИ и веднага ще ти
> лепнат тема с определение-я комунизъм,маоизъм или
> други изми в сърцата ни!
> Важното е да падне веселба,като четем напъните
> !Лично аз се кефя и на малкото Жоре и на дъртия му
> адаш-амбрияжа!

Нямам нищо против някой да е против. Но имам много против някой да иска да набутва пазарна ниша в ръцете на държавата/общината ??? Каквато и да е тя. Основният проблем на българската икономика е забавената и агонична приватизация, а ти искаш да връщаме там от където едвам сме го измъкнали с помоща на международен натиск в ръцете на комунистите. eye popping smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-10 10:50 от jores.
Re: За ФЛО И комунизма в сърцата ни
10-02-2009 - 11:21:23
Жорка,няма лоша реклама-ще ми тръгне брокерската агенция МАНИ-МАНИ.
Темата е структурирана правилно с теза/За ФЛО/ и антитеза/И комунизма в сърцата ни/
Притесняваше ме единствено липсата на капацитет на колегите брокери да вземат отношение с нужната тежест.Виж само инфантилната реакция на стария амбрияж!Напомням на колегите без шофьорски книжки,че амбрияж се нарича долния ляв педал!Предполагам,че така би било правилно да наречем брокер,който твърди ,че въртял 250-300км на ден да показва имоти!

По -нататък ще разгледаме от медицинска гледна точка понятието паразит,и какво му е въздействието върху човека-гостоприемник!Паразитология без идеологическа украса и мимикрия! :}
Re: За ФЛО И комунизма в сърцата ни
10-02-2009 - 11:47:38
фло Написал:
-------------------------------------------------------
> Жорка,няма лоша реклама-ще ми тръгне брокерската
> агенция МАНИ-МАНИ.
> Темата е структурирана правилно с теза/За ФЛО/ и
> антитеза/И комунизма в сърцата ни/
> Притесняваше ме единствено липсата на капацитет
> на колегите брокери да вземат отношение с нужната
> тежест.Виж само инфантилната реакция на стария
> амбрияж!Напомням на колегите без шофьорски
> книжки,че амбрияж се нарича долния ляв
> педал!Предполагам,че така би било правилно да
> наречем брокер,който твърди ,че въртял 250-300км
> на ден да показва имоти!
>
> По -нататък ще разгледаме от медицинска гледна
> точка понятието паразит,и какво му е въздействието
> върху човека-гостоприемник!Паразитология без
> идеологическа украса и мимикрия!


smiling smiley Фло аз отдавна преориентирах бизнеса си. Посредничество в чистият му вид не практикувам. Причината е проста печалбите които реализирах вече са мираж. В момента разработвам проект, които ще печели от бездействието на държавни и об щински структури /те просто не го правят "незнам" защо/ а и те и "обществото" биха имали полза. Но това е добре за мен и джобът ми smiling smiley , ще го направя реалност защото имам персонална полза от реализацията му.

Ти ми кажи как ще реализираш проекта с общината spinning smiley sticking its tongue out , каква е мотивацията ти, да помогнеш на бедните отрудени кредитоползватели ли? :} Ще си зарежеш работата и интереса на семейството ти в полза на обществото, както проповядват К-те лозунги........... ?
Опитвам се през цялото време да ти кажа, че моделът ти е кофти "Дайте да дадеме малко акъл" Говорене без реална визия за реализация, сбъркана тотално от самото начало, дори и да стигне до някъде ще се сгромуляса бляскаво. Всичко в този живот, което се прави на голи мускули в полза на трети лица е тотал щета.
Ако беше инициирал една неправителствена организация в частна полза, която да търси финансиране за подобна идея, след това, като институция защитаваща определен интерс да изиска ресурс от общината за да го реализира. Тя да контрулира процеса /да взима яки заплати иначе няма да стане/ да бих казал браво, но твойто си е бърборене в свободното време.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-02-10 11:54 от jores.
Re: За ФЛО И комунизма в сърцата ни
10-02-2009 - 12:21:50
> Фло аз отдавна преориентирах бизнеса си.
> Посредничество в чистият му вид не практикувам.
> Причината е проста печалбите които реализирах вече
> са мираж. В момента разработвам проект, които ще
> печели от бездействието на държавни и об щински
> структури /те просто не го правят "незнам" защо/ а
> и те и "обществото" биха имали полза. Но това е
> добре за мен и джобът ми , ще го направя
> реалност защото имам персонална полза от
> реализацията м.

Нещо зациклиха паразитите брокери сега преоринтират бизнеса си.Изсмукаха жизнените сили на горките хорица,но всичко е до време,сега ще с е налага и те да покопат в ТКЗС-то.
Нека не храним готованковците брокери,чиято задача е да те заведат до един адрес. clap:
Re: За ФЛО И комунизма в сърцата ни
10-02-2009 - 13:06:09
gamen Написал:
-------------------------------------------------------
> > Фло аз отдавна преориентирах бизнеса си.
> > Посредничество в чистият му вид не
> практикувам.
> > Причината е проста печалбите които реализирах
> вече
> > са мираж. В момента разработвам проект, които
> ще
> > печели от бездействието на държавни и об
> щински
> > структури /те просто не го правят "незнам"
> защо/ а
> > и те и "обществото" биха имали полза. Но това
> е
> > добре за мен и джобът ми , ще го направя
> > реалност защото имам персонална полза от
> > реализацията м.
>
> Нещо зациклиха паразитите брокери сега
> преоринтират бизнеса си.Изсмукаха жизнените сили
> на горките хорица,но всичко е до време,сега ще
> с е налага и те да покопат в ТКЗС-то.
> Нека не храним готованковците брокери,чиято
> задача е да те заведат до един адрес.

Пазара зацикли, което просто обърна палачинката, силни на деня са хората с кеш. Това зацикляне е здравословно и ще допринесе за развитието на пазара. Адрес смениха политиката си, ще плаща само продавача/наемодателя, не че парата не я вади Купувача/наемателя. Но все пак има положително развитие.
Смехоран ТКЗС-то е за горките хорица нито съм горък нито съм от хорицата. Това, че е имало баница със сирене, а сега е с извара съвсем неозначава, че този бизнес умира. Винаги ще се купува и продава и винаги посредата ще е необходимо да има някой. Тази постоновка не можеш да я промениш каквото и да правиш а можеш само да злобееш.
Когато правиш бизнес търсиш определена доходност, поради свиването аз вече не се чувствам удовлетворен, това го споменах да се знае защото някой може да реши, че копам дупка в асфалта от яд не просто отивам на по-доходна ниша. Ще се върна, когато палачинката заеме желаната от мен форма и изварата стане пак сиренце
spinning smiley sticking its tongue out

гамен да не говорим, че темата тук е съвсем друга, не глада на посредниците, нито на купилите имоти на високите цени и плащащи х 2 лихви в момента. Нито за Договорите които набутваха банките. Кой ще обвиниш? Да ти качват лихвата без основание и ти да седиш и да гледаш като теле без да знаеш какво да направиш. За невежеството е виновен невежия, но той винаги обвинява някой друг за мъката си.
Re: За ФЛО И комунизма в сърцата ни
10-02-2009 - 13:43:42
Продавач Написал:
-------------------------------------------------------
> Нещо си се объркал във форума брокерите са 1:15 то
> си личи и по-заяжданията. От както се помня форума
> за много хора е одушник на злобата и
> подтиснатостта им и брокерите са идеалните
> "боксови круши" знам го от личен опит...

Не претендирам за точност , но това все пак е форум в сайт за НИ . Предполага се повечето тук да са свързани с НИ . Свят широк , брокери разни , не искам да коментирам , защото спора е безсмислен .

Това , което си забелязал във форума е така , но причината за мен е анонимността. Също като анонимността на големия град . Тази анонимност отваря душата на човек и можеш да разбереш кой какъв е по неговите писания. Общо взето като приказката за властта и парите. Другото е , че общуването тук е орязано от прекия контакт между хората и не трябва да се подхошда с предубешдение към отсрешния. Много често човек може да отхвърли заблудата ако успее да види и друга гледна точка. Този вид общуване дори има и някои предимства.

Това е мнението ми , не е задължително да си съгласен с него. smiling smiley
Re: За ФЛО И комунизма в сърцата ни
10-02-2009 - 13:55:21
Жоре , примера , който даваш е така , но погледни по-отгоре на нещата . Дай да коментираме един факт- създаване на камари на инженерите , архитектите , занаятчиите , сега и на ОЦЕНИТЕЛИТЕ , очаквам в най-скоро време и на БРОКЕРИТЕ. Какво ще кажеш за това? Това свободна пазарна икономика ли е ?
Re: За ФЛО И комунизма в сърцата ни
10-02-2009 - 14:06:15
Камарите защитават частния интерес на определена група, не хващам идеята. Има НСНИ, което трябва да прави същото на имотмия пазар но уви.
Re: За ФЛО И комунизма в сърцата ни
10-02-2009 - 20:37:17
Жоре ,
наистина камарите защитават интереса на определена група хора , но на коя по-точно?
Нека помислим. Създава се определена камара , в която влизат всички от бранша , но някои отпадат. Камарата естествено е сама една , т.е. членуващия в нея няма избор - или членува или не /не упражнява занятието/. Камарата централно пуска директиви и редовите членове трябва да изпълняват безпрекословно.
Пример - камара на архитектите и инженерите . Техниците , които правеха архитектура на еднофамилни къщи сега не могат да работят , защото не са архитекти. Това право имаха и инженерите - имаше една наредба 6 , която регламентираше правоспособността на отделните квалифицирани кадри. Смяташ ли , че архитектите правят по-хубави къщи от техниците , за които говоря? Аз лично не. Та тази камара се опита да наложи цени на проектиране 3 пъти по-високи от тези на пазара в него момент, като минимални.
Подобно нещо е и с камарата на строителите. Да ли строителите станаха по-добри след като станаха членове и си плащат членския внос?
Преди месец излезе закон за камара на оценителите . Сега се свормира. Пак ще има ограничения и членски внос и т.н.
Очаквам в най-скоро време и Камара на брокерите на недвижими имоти. Сигурно закона ще е такъв ,че аз няма да мога да си продам апартамента на любовницата ми за 10 лв , защото ще трябва сделката да мине през агенция и да платя комисион.

Не знам дали успях да ти покажа как се вкарват в коловози всички дейности и стават лесно управляеми. В този ред на мисли , идеята на Фло за контрол на общините е много , много бледо розова , за разлика от другите тъмно червени. Обаче всичко е така написано по медиите , че то се разбира от самосебеси. Къде е комунизма ?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход