Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Една сутрин от живота

Публикувано от tihia 
Re: Една сутрин от живота
12-02-2009 - 03:23:29
Чудя се къде ли ми се ще да живея? Явно съм много ненаситна ... ама навсякъде. През пролетта - да съм в Япония и да гледам как се рони цветът на вишните, пада пред очите ми и малки листенца влизат между зъбите ми. Да съзерцавам по самурайски, да се влюбя по карма. През лятото да съм някъде, където има море и няма туристи (сетете се за такова място), аз го знам, но не го издавам. Сутрин да ме буди звукът от пристигащият кораб, да скокна, да грабна мрежичката от стената и да изтичам да си купя риба от моряците с малките лодки, а вечер да подремна на брега и сутрин да поплувам с почти опитомените делфини (м/у другото това съм правила дълго), есента да съм в Париж, стар Париж, да обикалям художниците, да са ми приятели, да ядем кестени, да пием чай, а вечер да се прибирам пеш до малката си къща. През зимата - да съм в Брянск, да тръгна по утъпканата снежна улица, да си купя квас по пътя, да премръзна, да се прибера и някой да е включил самовара, а аз да се проклинам, че след толкова топли места съм се върнала тук!

Това е, тихи ... едно да беше мястото, лесно би било !

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.
Re: Една сутрин от живота
13-02-2009 - 01:07:46
„Няма личен живот, в който никой да не е проникнал. Никаква тайна не може да бъде скрита в цивилизования свят. Обществото е бал с маски, където всеки крие истинската си същност и я разкрива, криейки се.“

"Всеки приятел, към когото се стреми не твоята фантазия, а за когото копнее голямото и нежно сърце в теб, ще те прегърне." — „Свръхдушата”

Ralph Waldo Emerson winking smiley

............................................
[www.save-darina.org]
Мъдрият се учи да може, умният - да знае. Само на глупака всичко му е ясно.
Re: Една сутрин от живота
13-02-2009 - 23:55:30
"Вярвам в слънцето - дори когато не свети.
Вярвам в любовта - дори когато не е проявена.
Вярвам в Бога - дори когато мълчи."

"Не е нужно да правите каквото и да е. Просто живейте."

"Изгрява само онзи ден, за който сме се пробудили."



--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.
Re: Една сутрин от живота
13-02-2009 - 23:58:26
Татко забравя


Слушай, синко: казвам това, докато ти спиш, едната ти ръчичка е свита под бузата, а русите къдрици са залепнали на влажното ти челце. Промъкнах се крадешком в стаята ти. Само преди няколко минути си седях и си четях вестника в библиотеката и изведнъж ме споходи чувство за вина. Разкаян, дохдох при леглото ти.
Ето какво си мислех, сине. Бях лош към теб. Скарах ти се, когато се обличаше за училище, само защото си позабърса лицето с кърпата. Скарах ти се, че не си си лъснал обувките. Креснах ти ядосано, задето беше захвърлил някакви свои неща на пода.
На закуска също намерих за какво да ти се скарам. Разливаше ту това, ту онова, ядеше лакомо, без да сдъвкваш добре, слагаше лактите на масата. Намаза си прекалено много масло на филията. Когато тръгна да си играеш, а аз – да хвана влака, ти се обърна, помаха ми и ми извика: “Довиждане, татко!”. А аз се намръщих и отвърнах: “Какво си се прегърбил!”
Следобед всичко започна отначало. Още като идвах по пътя те видях да играеш на топчета, коленичил на земята. Беше си скъсал чорапите. Засрамих те пред приятелите ти, като те подкарах пред себе си към къщи. Казах ти, че чорапите струват пари и ако трябва сам да ги купуваш, ще внимаваш повече. Представяш ли си сине, един баща да каже такова нещо!
Спомняш ли си, по-късно, докато четях в библиотеката, ти влезе плахо с някаква болка в погледа? Аз те изгледах над вестника, недоволен, че си ме прекъснал, и ти спря на вратата. “Какво искаш?” – кисело попитах аз.
Ти нищо не каза, но се втурна през стаята, обви ръце около врата ми и ме целуна. Малките ти ръчички ме прегърнаха с обич, която Бог е запалил в сърцето ти и която дори пренебрежението ми не може да угаси. А после избяга нагоре по стълбите.
Синко, малко след това вестникът се изплъзна от ръцете ми и ме обхвана ужасен, сковаващ страх. Какво е направил с мен навикът? Навикът да търся недостатъци, да упреквам – това бе моята награда за теб като дете. Не че не те обичам, просто очаквам прекалено много от теб. Меря те с аршина на собствените си години.
Твоят характер е белязан с толкова доброта, проницателност и преданост. Сърчицето ти е великодушно и чисто като изгрева над планините. Затова се върна спонтанно да ме целунеш за лека нощ. Всичко друго загуби за мен значение тази вечер, сине. Дойдох при леглото ти в тъмното и коленичих засрамен тук!
Това е жалка компенсация. Знам, че не би разбрал тези неща, ако ти ги кажа, когато си буден. Но утре ще бъда истински татко! Ще бъдем приятели, ще страдам, когато ти страдаш, ще се смея, когато ти се смееш. Ще прехапвам език, когато думите напират нетърпеливи. Ще си повтарям като в ритуал: “Той е само дете – едно малко дете!”
Страхувам се, че си мислех за теб като за голям човек. А като те гледам сега, синко, сгушил се в креватчето, виждам, че си още съвсем мъничък. До вчера майка ти те носеше на ръце и ти отпускаше главичка на рамото й. Прекалено много исках от теб, прекалено много.

Дейл Карнеги



--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.
Re: Една сутрин от живота
14-02-2009 - 00:19:39
Доста мрачно за една сутрин от живота, но има и такива сутрини .
............
"Парадоксът на нашето време е, че имаме по-високи сгради, но по-ниска търпимост, по-широки магистрали, но по-тесни възгледи. Харчим повече, но имаме по-малко, купуваме повече, но се радваме на по-малко. Имаме по-големи къщи и по-малки семейства, повече удобства, но по-малко време. Имаме повече образование, но по-малко разум, повече знания, но по-лоша преценка, имаме повече експерти, но и повече проблеми, повече медицина, но по-малко здраве.

Пием твърде много, пушим твърде много, харчим твърде безотговорно, смеем се твърде малко, шофираме твърде бързо, ядосваме се твърде лесно, лягаме си твърде късно, събуждаме се твърде уморени, четем твърде малко, гледаме твърде много телевизия и се молим твърде рядко. Увеличихме притежанията си, но намалихме ценностите си. Говорим твърде много, обичаме твърде рядко и мразим твърде често.

Научихме се как да преживяваме, но не и как да живеем. Добавихме години към човешкия живот, но не добавихме живот към годините. Отидохме на луната и се върнахме, но ни е трудно да прекосим улицата и да се запознаем с новия съсед. Покорихме космическите ширини, но не и душевните. Правим по-големи неща. но не и по-добри неща.

Пречистихме въздуха, но замърсихме душата. Подчинихме атома, но не и предразсъдъците си. Пишем повече, но научаваме по-малко. Планираме повече, но постигаме по-малко. Научихме се да бързаме, но не и да чакаме. Правим нови компютри, които складират повече информация и бълват повече копия от когато и да било, но общуваме все по-малко.

Това е времето на бързото хранене и лошото храносмилане, големите мъже и дребните души, лесните печалби и повърхностните връзки. Времето на по-големи семейни доходи и повече разводи, по-красиви къщи и разбити домове. Времето на кратките пътувания, еднократните памперси и еднократния морал, връзките за една нощ и наднорменото тегло и на хапчетата, които правят всичко - възбуждат ни, успокояват ни, убиват ни. Време, в което има много на витрината, но малко в склада. Време, когато технологията позволява това писмо да стигне до вас, но също ви позволява да го споделите или просто да натиснете „изтриване". "

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.
Re: Една сутрин от живота
14-02-2009 - 01:21:33

!?!



Редактиран 4 път(и).Последна редакция на 2009-02-14 01:38 от partzalev.
Re: Една сутрин от живота
14-02-2009 - 01:44:31
elissa Написал:
-------------------------------------------------------
> Доста мрачно за една сутрин от живота, но има и
> такива сутрини .
> ............
> "Парадоксът на нашето време е, че имаме по-високи
> сгради, но по-ниска търпимост, по-широки
> магистрали, но по-тесни възгледи. Харчим повече,
> но имаме по-малко, купуваме повече, но се радваме
> на по-малко. Имаме по-големи къщи и по-малки
> семейства, повече удобства, но по-малко време.
> Имаме повече образование, но по-малко разум,
> повече знания, но по-лоша преценка, имаме повече
> експерти, но и повече проблеми, повече медицина,
> но по-малко здраве.
>
> Пием твърде много, пушим твърде много, харчим
> твърде безотговорно, смеем се твърде малко,
> шофираме твърде бързо, ядосваме се твърде лесно,
> лягаме си твърде късно, събуждаме се твърде
> уморени, четем твърде малко, гледаме твърде много
> телевизия и се молим твърде рядко. Увеличихме
> притежанията си, но намалихме ценностите си.
> Говорим твърде много, обичаме твърде рядко и
> мразим твърде често.
>
> Научихме се как да преживяваме, но не и как да
> живеем. Добавихме години към човешкия живот, но не
> добавихме живот към годините. Отидохме на луната и
> се върнахме, но ни е трудно да прекосим улицата и
> да се запознаем с новия съсед. Покорихме
> космическите ширини, но не и душевните. Правим
> по-големи неща. но не и по-добри неща.
>
> Пречистихме въздуха, но замърсихме душата.
> Подчинихме атома, но не и предразсъдъците си.
> Пишем повече, но научаваме по-малко. Планираме
> повече, но постигаме по-малко. Научихме се да
> бързаме, но не и да чакаме. Правим нови компютри,
> които складират повече информация и бълват повече
> копия от когато и да било, но общуваме все
> по-малко.
>
> Това е времето на бързото хранене и лошото
> храносмилане, големите мъже и дребните души,
> лесните печалби и повърхностните връзки. Времето
> на по-големи семейни доходи и повече разводи,
> по-красиви къщи и разбити домове. Времето на
> кратките пътувания, еднократните памперси и
> еднократния морал, връзките за една нощ и
> наднорменото тегло и на хапчетата, които правят
> всичко - възбуждат ни, успокояват ни, убиват ни.
> Време, в което има много на витрината, но малко в
> склада. Време, когато технологията позволява това
> писмо да стигне до вас, но също ви позволява да го
> споделите или просто да натиснете „изтриване". "
>
> отлетяха ...
> --------------------------------------------------
> --------------------------------------------------
> --------------------------------------------------
> --------------------------------------------
> Когато последното дърво падне, когато последната
> река бъде отровена и когато последната риба бъде
> уловена, хората ще разберат, че не могат да ядат
> пари.


Елисса,
прочети посмото поне 20 пъти и со отговори на въпроса към кого е адресирано?
Със сигурност 70% от населението на Земята не правят това, което е описано!
Вземи един чук и се удари в главата!
Re: Една сутрин от живота
14-02-2009 - 01:54:07
partzalev Написал:
-------------------------------------------------------
> > !?!
>
>
>
> Редактирано 4 пъти, последният път 02/13/09
> 10:38PM от partzalev.


smoking smiley
е, четири пъти редакция си е един премислен пост ... winking smiley

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.
Re: Една сутрин от живота
14-02-2009 - 01:58:43
elissa Написал:
-------------------------------------------------------
> partzalev Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > > !?!
> >
> >
> >
> > Редактирано 4 пъти, последният път 02/13/09
> > 10:38PM от partzalev.
>
>
>
> е, четири пъти редакция си е един премислен пост
> ...
>
> отлетяха ...
> --------------------------------------------------
> --------------------------------------------------
> --------------------------------------------------
> --------------------------------------------
> Когато последното дърво падне, когато последната
> река бъде отровена и когато последната риба бъде
> уловена, хората ще разберат, че не могат да ядат
> пари.


Да малко се разлличава от COPY-то.....!
Re: Една сутрин от живота
14-02-2009 - 03:41:18
partzalev Написал:
-------------------------------------------------------
> elissa Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > partzalev Написал:
> >
> --------------------------------------------------
>
> > -----
> > > > !?!
> > >
> > >
> > >
> > > Редактирано 4 пъти, последният път
> 02/13/09
> > > 10:38PM от partzalev.
> >
> >
> >
> > е, четири пъти редакция си е един премислен
> пост
> > ...
> >
> > отлетяха ...
> >
> --------------------------------------------------
>
> >
> --------------------------------------------------
>
> >
> --------------------------------------------------
>
> > --------------------------------------------
> > Когато последното дърво падне, когато
> последната
> > река бъде отровена и когато последната риба
> бъде
> > уловена, хората ще разберат, че не могат да
> ядат
> > пари.
>
>
> Да малко се разлличава от COPY-то.....!

Искаш да ти напиша отделен стих ли ? Е, пиша и аз ... но не смятам, че трябва сама да постна собствено нещо, някак доста нескромно би било. Освен, ако не е отправено някъде, Парцалев!



--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход