Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Къде спря парното!!! 06.01.2009г.

Публикувано от OwnerBG 
Re: Къде спря парното!!! 06.01.2009г.
06-01-2009 - 17:33:05
avatar
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> Някакъв протест щяло да има на 14.01 пред
> парламента - организира се по интернет
> знаете ли подробности??????????


Гледай Милен Цветков
Re: Къде спря парното!!! 06.01.2009г.
06-01-2009 - 17:51:07
Re: Къде спря парното!!! 06.01.2009г.
06-01-2009 - 18:24:52
Изтървах Милен Цветков....дърдорих по телефона и нищо не можах да чуя....язък
обаче на 14 ти съм пред парламента
Re: Къде спря парното!!! 06.01.2009г.
06-01-2009 - 19:58:58
avatar
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> Ako ние сме съвестни платци и спазваме нашата част
> от договора с компанията която ни захранва с газ ,
> не е ли редно да съдим тази компания за
> неизпълнение на условията по договора ????
> Знам че не е нито времето , нито мястото но не ми
> се иска постоянно да ни третират като някакви
> овце....

В закона за енергетиката пише, че не можем да съдим дружеството, ако спирането не е по негова вина. В случая- ако няма газ, държавата трябва да има резерв от алтернативно гориво за 73 дни.........
Re: Къде спря парното!!! 06.01.2009г.
06-01-2009 - 20:02:35
Ками, коя държава ?
Моята ли ? България ? Отдавна е в отпуск... :}




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-06 20:05 от Naskata.
Re: Къде спря парното!!! 06.01.2009г.
06-01-2009 - 20:26:02
резонен въпрос на Наската - за коя точно държава става дума ??? :}
Сакскобурготия може би :}
Re: Къде спря парното!!! 06.01.2009г.
06-01-2009 - 21:00:56
Разбира се, че в момента да тръгнеш да съдиш "Булгаргаз" е кауза пердута. Елементарно е за доказване, че нищо в случая не зависи от тях. Просто няма казус по който да се заведе дело с оглед то реално да бъе спечелено. Ако някой може да пожали няколко хиляди за адвокат и разноски по делото просто за заяждането е друг въпрос. Аз искам да обърна внимание на казуса с отварянето на 3 и 4 енергоблок на АЕЦ "Козлодуй"! Няма да имаме по-сгоден случай и по този въпрос съм на едно мнение с Президента, въпреки че той е от партия на която далеч не симпатизирам, това в момента няма никакво значение! Ако нещата продължат в същият дух, на Балканите ще има дефицит от електроенергия. Тук е момента да пуснем реакторите като в резултат на това:
1. Ще задоволим потреблението чрез износ в региона, от което се печелят политически дивиденти, със сигурност Гърция ще застане зад нас.
2. Ще реазлизираме свеж финансов приход от износа на електричество...отчасти ще компенсираме спада в БВП в резултат на недоставените количества газ.
3. Ами просто ще си пуснем реакторите! И после ще е много трудно, който и да било еврокомисар да "ни убеди" да ги спрем, защото няма никаква гаранция, че след 2-3-6 месеца, руснаците пак няма а решат, че Украйна им краде от транзита, и пак да спре доставките, и пак да има дефицит на електроенергия!
Въпросът е доколко нашата електропреносна мрежа е в състояние да понесе увеличеното в пъти натоварване, но и в това има плюсове, защото ЕРП-тата ще вземат да си постегнат мрежите!
Re: Къде спря парното!!! 06.01.2009г.
06-01-2009 - 21:17:57
напълно съм съгласен с теб и адмирирам това изказване
браво и на президента , дано го е казал със строг тон , а не само с пожелателен !



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-06 21:18 от dival.
Re: Къде спря парното!!! 06.01.2009г.
06-01-2009 - 21:22:26
А нее-това е популизъм !
От най-евтиния...
Ако днес започнат техническите мероприятия по пускане на 3-ти блок, той ще заработи най-рано след 45 дни...
Всички знаят, че Украйна и Путин (Медведев само разхожда костюма) ще се разберат до 10 дни...
А ако не се разберат-какво става в БГ-спиране на топлофикациите, режим на тока и с повече медейно внушение-кой ще е е виновен ?!? Европейския съюз..., а не Русия ...
Не е добре да си играе с огъня...
Re: Къде спря парното!!! 06.01.2009г.
06-01-2009 - 21:43:43
Ааааа, не! Не е никакъв популизъм, и мисля че конкретно съм посочил причините горе! Двата реактора, са читави, имат още няколко години нормален експлоатационен срок и трябва да сме абсолютни глупаци за да не се възползваме от ситуацията. Разбира се, ако тази криза се реши в рамките на десетина дни, всичко приключва, можем само да се надяваме проблема да продължи по-дълго. Ще понесем известна степен неудобство, но ще си пуснем реакторите. За тези енергоблокове са плащани пари и то много пари за времето си. Имаме правото да изцедим целият им финансов ресурс а не примерно 80%, поради някакви политически заигравания!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход