Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Съвет за електронна книга

Публикувано от do_ko_v 
Съвет за електронна книга
23-02-2011 - 15:31:38
Здравейте. В момента умувам върху покупка на у-во за четене на ел. книги. Някой ако има такова - може ли да сподели впечатления Удобни ли са? Вярно ли е, че батерията им издържа няколко седмици? Пише, че не излъчвали светлина и не натоварвали зрението? Това някакъв търговски трик ли е? Или е наистина така?
Ще съм ви много благодарен за мненията.
Re: Съвет за електронна книга
24-02-2011 - 06:44:39
Всички казват, че това е бъдещето на книгата и специално това устройство на Амазон го хвалят много. Въпросът е дали четеш толкова много и, второ, тези устройства не са универсални -т.е. не можеш да четеш книги,издадени от различни компании -ако си купиш Kindle, можеш са четеш книги само на Амазон.

Защо не опиташ засега само с услугата на М-тел: те предлагат вече електронни книги - пробвай как е и тогава реши. Тъкмо са и български автори. Успех.
Re: Съвет за електронна книга
24-02-2011 - 09:11:34
Благодаря за съвета. Относно книгите - четох че спокойно можеш да си дърпаш от читанката, после само трябва да ги конвертираш в неговия формат? Ще ги видя и м-тел. Мерси.
Re: Съвет за електронна книга
28-02-2011 - 23:51:33
Аз нямам никакъв опит, но се зарибих, когато видях един човек да чете. Веднага си представих, колко място заемат книгите когато се пътува, и колко тежат. smiling smiley

За зрението, не знам, и аз така съм чела, че не натоварва. Има и още едно предимство - текстът на лаптопа е доста широк и погледът се движи наляво/надясно. Докато тук е като книга. Така че, очаквам, наистина, да е по-ненатоварващо.
smiling smiley
Re: Съвет за електронна книга
02-03-2011 - 08:04:46
Re: Съвет за електронна книга
25-06-2011 - 13:28:21
Quote
Muza
Аз нямам никакъв опит, но се зарибих, когато видях един човек да чете. Веднага си представих, колко място заемат книгите когато се пътува, и колко тежат. smiling smiley

За зрението, не знам, и аз така съм чела, че не натоварва. Има и още едно предимство - текстът на лаптопа е доста широк и погледът се движи наляво/надясно. Докато тук е като книга. Така че, очаквам, наистина, да е по-ненатоварващо. smiling smiley
Мерси! smiling smiley
Re: Съвет за електронна книга
05-07-2011 - 11:45:09
Наречете ме старомоден,но предпочитам да чета книги,а не електронни устройства.Просто не е същото.
Re: Съвет за електронна книга
18-08-2011 - 19:58:06
Quote
niknik
Наречете ме старомоден,но предпочитам да чета книги,а не електронни устройства.Просто не е същото.
Не знам защо гледате на тях като на враг или дори само аналог на книгите? Това е една чудесна възможност като си на път да не мъкнеш с тебе една камара книги, а само едно у-во и пак да имаш цяла библиотека с тебе, а не само 1 книга. Аз вече успях да си поиграя с едно такова (мой познат вече се сдоби) и съм страшно впечатлен. Нищо общо с прехвалените таблети - екрана наистина не излъчва, а отразява и не дразни, а батерията наистина се оказа че държи седмици!?
Re: Съвет за електронна книга
21-08-2011 - 23:03:54
avatar
Устроиство за четене на ... какво...??!! :-) Мисля, че всеки обикновен таблет ще ти свърши работа. А ще можеш да си правиш и други работи на него. Стига да се намери какво да се чете под даден електронен формат.
Re: Съвет за електронна книга
03-11-2011 - 17:38:13
Quote
personall
Устроиство за четене на ... какво...??!! :-) Мисля, че всеки обикновен таблет ще ти свърши работа. А ще можеш да си правиш и други работи на него. Стига да се намери какво да се чете под даден електронен формат.
Ами не, оказва се че не е така. Вече успях да видя у-вото наживо и съм много впечатлен. То наистина ОТРАЗЯВА светлината, екрана му няма нищо общо с този на таблетите и изобщо лаптопи и прочее лцд-та.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход