Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Помощ за запис на заповедsad smiley

Публикувано от daydream 
Помощ за запис на заповедsad smiley
12-06-2011 - 14:33:37
Здравейте,
имам следния проблем и ви моля за помощ. Преди седмица даох пари на заем на мой познат, уговорката беше да е за два дена, трябваше да ми ги върне в понеделник 7 юни. Последно имах новини от него на 6-ти и оттогава потъна вя дън земя, телефонът му е изключен, не влиза в интернет и не мога да го намеря у тях. Мисля че е било за съжаление целенасочено от негова страна. Подписахме запис на заповед и се питам доколко тя е валидна и дали той не е знаел, че попълва невалиден документ, с който нищо не мога да направя. Та въпросите ми са следните :

- издателя е попълнил само неговите данни в документа, моите ме остави аз да ги попълня. Това проблем ли е като се има впредвид, че почеркът ще е различен.

- полето "без протест" е оставено празно, това проблем ли е?

- адресът му по лична карта е във Варна, а в София е под наем. Знам къде живее, но най-вероятно този му адрес не се води никъде. В такъв случай мога ли да се обърна към адвокат или съдия изпълнител в София?

Парите съм ги заделила за ремонт на жилището ми и ги събирам от няколко месеца, направих велика глупост да му ги дам...много моля за помощ.
Re: Помощ за запис на заповедsad smiley
12-06-2011 - 17:28:26
avatar
Мисля, че трбява да пуснеш въпроса си в някой ПРАВЕН форум. Там ще знаят повече.

Виж в LEX.BG
Re: Помощ за запис на заповедsad smiley
13-06-2011 - 10:55:21
Консултация с адвокат.За издирването-полицията.Жалба за измама и по каналния ред.
Re: Помощ за запис на заповедsad smiley
13-06-2011 - 12:22:14
avatar
Ето какво трябва да представлява " запис на заповед".

Задължителни реквизити

За да бъде един документ запис на заповед е достатъчно да бъдат изпълнени законовите изисквания за законоустановена форма и задължителни реквизити. Липсата на някой от реквизитите води до нищожност на волеизявлението.

Задължителните реквизити на записа на заповед съгласно чл.535 ТЗ са:

наименование - самият документ трябва да е назован „запис на заповед“, а освен това в самия текст на същия този документ трябва да стои изразът „запис на заповед“ ;
безусловно обещание да се плати определена сума - задължението може да бъде само в пари и без условия. Условие „ще се плати, ако (нещо)“ води до нищожност. Основание - заради какво са парите - е допустимо да има.
Сумата в записа на заповед може да е уговорена във валута, като в този случай се прилагат разпоредбите на чл. 494;
падеж - ако не е посочен, записът на заповед се счита платим на предявяване;
място на плащане - ако не е посочено такова, мястото на издаването се смята за място на плащането и за местожителство на издателя;
името на лицето, на което или на заповед на което трябва да се плати;
дата и място на издаване - записват се в горната лява страна на документа. Ако не е посочено място на издаване се смята, че е издаден в мястото, посочено до името на издателя;
подпис на издателя - без подпис записът няма правна сила. С подписа си издателят се задължава да плати определената сума на приемателя.


ЗАПИС НА ЗАПОВЕД

За сумата от …………… /…………………………………………/. Място на издаване: гр.(с) ул. …………………………, № ……, ет…., ап……. Дата на издаване: …………...2011 г. /………………………………………. две хиляди и единадесета година/. Място на плащане: гр.......... ул. …………………………, № ……, ет…., ап……. Падеж: ……...2011 г. /………………………….. две хиляди и единадесата година/. Издател: …………………………………. с ЕГН………………………………. и л.карта №…………………………., изд. На…………..г. от МВР-…………………., жив. в............ , гр. ......... ул. …………………………, № ……, ет…., ап……., ще заплатя срещу представянето на настоящия запис на заповед сумата от …………… /…………………………………………/. на ремитента ……………………………………. с ЕГН……………. и л. к. №…………………, изд. на ………………….г. от МВР- ……………...

Издател:....................................



Подай сигнал в Прокуратурата без да се бавиш.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-06-13 12:24 от камелия.
Re: Помощ за запис на заповедsad smiley
13-06-2011 - 12:24:56
Благодаря,
аз ползвах ето тази :

[solonconsult.com]
Re: Помощ за запис на заповедsad smiley
15-06-2011 - 23:12:12
Здравейте,
малко новини от мен, за жалост лоши... Бях при адвокат днес, който ми каза че необходимите реквизити за запис на заповед присъстват, но тя е трябвало да бъде предявена. Обясниха ми с думи прости, че след изтичане на падежа е трябвало да намеря длъжника, който да запише на същия лист, че еди си кога заповедта му е била предявена и евентуално някакъв нов удължен срок за издължаване...Този човек се крие от мен, аз не мога да го намеря нито на адрес, нито в интернет, нито по телефона. Ако можех да се оправя по друг начин нямаше да търся начини да си върна парите по съдебен път...И ако друг адвокат ми кажел, че записа на заповед може да бъде приет в този му вид, щяло да бъде само за да ми вземе парите...Да вадя една голяма чаша и да си наливам водица освен...
Re: Помощ за запис на заповедsad smiley
16-06-2011 - 00:02:38
avatar
Quote
daydream
Здравейте,
малко новини от мен, за жалост лоши... Бях при адвокат днес, който ми каза че необходимите реквизити за запис на заповед присъстват, но тя е трябвало да бъде предявена. Обясниха ми с думи прости, че след изтичане на падежа е трябвало да намеря длъжника, който да запише на същия лист, че еди си кога заповедта му е била предявена и евентуално някакъв нов удължен срок за издължаване...Този човек се крие от мен, аз не мога да го намеря нито на адрес, нито в интернет, нито по телефона. Ако можех да се оправя по друг начин нямаше да търся начини да си върна парите по съдебен път...И ако друг адвокат ми кажел, че записа на заповед може да бъде приет в този му вид, щяло да бъде само за да ми вземе парите...Да вадя една голяма чаша и да си наливам водица освен...

Това и без адвокат го разбра, ами не губи време и подай сигнал в Полицията, а чрез нея и до Прокуратурата..
Знаеш ли къде е бил на квартира? Напиши молбата до районното, опиши всичко, приложи документа с почерка му, номера на телефона, адреса.......и виж 1-2 приятеля, които да заявят, че са присъствали на даването на парите.
Re: Помощ за запис на заповедsad smiley
17-06-2011 - 23:22:42
avatar
Quote
камелия
Quote
daydream
Здравейте,
малко новини от мен, за жалост лоши... Бях при адвокат днес, който ми каза че необходимите реквизити за запис на заповед присъстват, но тя е трябвало да бъде предявена. Обясниха ми с думи прости, че след изтичане на падежа е трябвало да намеря длъжника, който да запише на същия лист, че еди си кога заповедта му е била предявена и евентуално някакъв нов удължен срок за издължаване...Този човек се крие от мен, аз не мога да го намеря нито на адрес, нито в интернет, нито по телефона. Ако можех да се оправя по друг начин нямаше да търся начини да си върна парите по съдебен път...И ако друг адвокат ми кажел, че записа на заповед може да бъде приет в този му вид, щяло да бъде само за да ми вземе парите...Да вадя една голяма чаша и да си наливам водица освен...

Това и без адвокат го разбра, ами не губи време и подай сигнал в Полицията, а чрез нея и до Прокуратурата..
Знаеш ли къде е бил на квартира? Напиши молбата до районното, опиши всичко, приложи документа с почерка му, номера на телефона, адреса.......и виж 1-2 приятеля, които да заявят, че са присъствали на даването на парите.

Що не се обадите на Драгомир Радев да ви посъветва на тел. 0886102855?:] Нали е ченге, ще ви ориентира как стават тези работи.:}

Cras, cras et semper cras et sic dilabitur aetas
Re: Помощ за запис на заповедsad smiley
18-06-2011 - 16:25:52
Не мисля че сарказъмът ви е уместен....
Re: Помощ за запис на заповедsad smiley
11-07-2011 - 22:35:53
Мога да отговоря на 2-рия- Да,проблем е!*yes*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход