Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Америка и Европа

Публикувано от Joan 
Re: За първичното
05-10-2005 - 17:59:37
И до какво ние с тебе в крайна сметка стигнахме - може или не може (да се направи нещо за промяна на тълпата) ? Аз май не виждам как...

Твоето предложение звучи разумно, но пък и за ограничителното условие позна - ТЕ не дават да стане така smiling smiley

Друго преложение да имаш ? :]

Абе аз много не го вярвам - казвам ти - вродено е и не може да бъде променено - но ще се солидаризирам с теб - ЩЕ ОПИТВАМЕ - залудо работи, залудо не седи smiling smiley
Re: За първичното
05-10-2005 - 18:06:14
Верди беше само ПРИМЕР - да не седна да изброявам - само класиците ще запълнят страници с имена. Пък любимия стар рок, хард и хеви, поп, даже българската естрада отпреди промяната - поне текстовете на лили иванова бяха все от дамян дамянов !

При Азис има ОГРОМЕН проблем освен посланието - това е гавра с нормалното човешко, според мен - извратена работа!

Не ми трябва Рим на мен - нали видя какво стана с Комод - е, във филма малко го бяха по холивудски засукали, но в действителност той наистина е убит при заговор (след 8 години властване, мисля) без наследници и това причинява поредната война за престола.

ТИ си тоя, дето ще превъзпитава тълпата, забрави ли? :} Ти си идеалистът, аз съм практична и не го вярвам, но ще помагам на другарчето, доколкото мога. Ами ако вземе че стане?
ами благодаря...
05-10-2005 - 18:13:19
...за това, че ще помагашsmiling smiley
Ама признай си, че не е интересно да се оставиш на течението и нищо да не правишsmiling smiley Поне на мен не ми е интересно - когато правиш нещо поне ще отклониш мъничко нещата в друга посока. Е и признавам, че не трябва да се вманиачаваш - иначе пак злеsmiling smiley
Re: ами благодаря...
06-10-2005 - 09:53:27
Естествено, че не е интересно! И даже да се повманичаиш малко - няма лошо smiling smiley

Големият въпрос е КАКВО да правиш. Та да не стане като в циничния израз "колкото повече шаваш, толкова повече ти....."

Но вече се съгласих с теб - ще опитваме - и ти предоставям ръководящата роля - аз ще бъда верния следовник smiling smiley
Re: ами благодаря...
06-10-2005 - 10:18:18
Е то е ясно какво - в редките случаи, когато ти се предостави право на избор да постъпиш правилноsmiling smiley
А в останалото време да успееш да съхраниш човешкото в себе сиsmiling smiley
Re: ами благодаря...
06-10-2005 - 11:21:13
Ех, в какви дебри навлизаме с теб с тия понятия "правилно"/"неправилно".....

Да приемем, че имаме еднакви разбирания за понятието "правилно" и постъпваме така. Ами какво ще правим с тълпата ? smiling smiley, която има други разбирания май - с усложнението, произтичащо от факта, че ти не искаш да се делиш от нея :]

Човешкото (така както АЗ го разбирам) не си го давам ! smiling smiley

Имам предложение - понеже сигурно здраво сме досадили на всички, дай да спрем дискусията дотук - ясно е, че и двамата можем да спорим до безкрай, пък и никой от нас не ще да остане "отдолу" и да не отговори.

Какво ще кажеш?
Re: ами благодаря...
06-10-2005 - 11:56:23
Съгласен - спирам. Ама само за да не досаждамsmiling smiley
Re: Америка и Европа
12-10-2005 - 21:30:13
4овек, по повод един твой пост от предишната страница.
За Азис и липсата на алтернативи за тълпата.
Ясно е че в България в музикалната област се харчи хевиметъл и чалга. Дотук нищо ново. Аз съм фен, признавам, и не пропускам концерт където и да е в БГ. Като ученик СКОРПИЪНС ме накараха да просвиря на китара и преди два месеца 15,000 сродни души в Каварна пеещи Holiday помогнаха за няколко дена родната действителност да не ми се вижда абсолютно стресираща.
Има достатъчно световна музика у нас. Идва ни вече на крака. Обаче гледай сега парадокс: на концерта на Буена Виста НДК се пукаше по шевовете. Организаторите се сащисаха защото не очакваха такъв интерес. Питър Гейбриъл обаче на Академик свири пред 4,000 души от които половината с покани за да спасят концерта от пълен провал.
Какъв е извода (поне за мен): извън метъла и чалгата се харчи това, с което е модерно да изснобееш. Това е по-страшно според мен, защото алтернатива на Азис на практика има.
Re: Америка и Европа
13-10-2005 - 09:14:09
И на концерта на Металика в Пловдив бяхме към 40000. Да си призная и метъла не се отличава с кой знае какво послание в текстовете - масова музика си е. Прав си, но все пак поне беше някакъв музикален експеримент - имаше новаторство, нови звуци, идеи. Вярно е и че според мен се изчерпа музикално и затова не могат да се наложат нови групи.
И коя е бългаската алтернатива на Азис? спомням си българските групи от 80-те - някак пееха не само за любов и успехи и достигаха да хоратаsmiling smiley Все пак в България милиони хора не говорят друг език освен български.
ЗА западнатат музика не ми се спори - трябва да се забранят музикалните телевизии за да почнат да си пробиват път ценните нещаsmiling smiley
Re: Америка и Европа
13-10-2005 - 13:36:48
Българска алтернатива на Азис? Не знам, много объркана тема. От една страна има някакви групи, от друга нищо не ми идва в главата ако търся пример.
Всъщност музикална или някаква друга алтернатива? Азис не е музикант а цигане тарикатче с усет как най-добре да си пласира кретениите.
На каква база да го сравняваш? Той е несравним, защото няма друг на пазара да прави такова шоу. Искам да ти кажа че в тоя план удря в земята и МЕТАЛИКА и СКОРПИЪНС. Питър Гейбриъл му стигнаха силите да подскача в пластмасова топка на сцената, това шоу ли е сравнено с бат'Сали?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход