Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Бабината рецепта : охлюви с ориз !

Публикувано от VladimirYosifov 
Бабината рецепта : охлюви с ориз !
08-06-2010 - 17:49:58
Пресни охлюви !
Бабата ще Ви разкаже всичко за охлювите - как се чистят и приготвят.
Ще Ви даде и подправки за супа или печено.

.

[vladimirproperty.com] ,
Re: Бабината рецепта : охлюви с ориз !
20-06-2010 - 07:10:39
Не знам за бабата, но тази рецепта е къде по-вкусна с пресни миди...

И един практичен съвет- каквото и да ви говорят, само не слагайте сол на охлювите, когато ги миете, че после...:] таА слуз няма измиване.
Re: Бабината рецепта : охлюви с ориз !
27-06-2010 - 14:42:50
А ,ако ги попарите с гореща вода после трудно се вадят при ядене smiling smiley
Re: Бабината рецепта : охлюви с ориз !
24-07-2010 - 18:35:10
Ами миди с орис -как ви звучи , това беше пък специалитета на баба .*ok*
Re: Бабината рецепта : охлюви с ориз !
24-07-2010 - 19:21:24
Да, охлючите се мият изключително и само със сол.С много сол, няколко пъти - да си изхвърлят всичката слуз. Да, в тенджера с вряла вода се изсипват, а не в студена. след миенето със сол са се прибрали навътре в черупките - изчакват се малко да поизлязат, но не съвсем, и се бухат в казаня. не трябва да да са си изкарали рогцата. Ако ги сложиш в студена вода те тръгват да излизат от съда и си изкарват рогата, а това е стам за готвача.*beer*
Re: Бабината рецепта : охлюви с ориз !
03-08-2010 - 01:14:58
Quote
LazarG
Да, охлючите се мият изключително и само със сол.С много сол, няколко пъти - да си изхвърлят всичката слуз. Да, в тенджера с вряла вода се изсипват, а не в студена. след миенето със сол са се прибрали навътре в черупките - изчакват се малко да поизлязат, но не съвсем, и се бухат в казаня. не трябва да да са си изкарали рогцата. Ако ги сложиш в студена вода те тръгват да излизат от съда и си изкарват рогата, а това е стам за готвача.*beer*

Не схващам това ирония ли е или друго, но горчивият ми опит наложи -без сол. Съпруга, им е фен - април и май са неговите месеци. Преди две години беше купил с чували - не ми бе проблем да му ги сваря и замразя ( макар да не е същото, но "зимъска, когато сняг запръска" забелязах, че с апетит ги консумира).
Та, да се върна на охлювите- бяха ми казали да сложа сол. Е, нямаше измиване, да не казвам какво настана в кухнята с тази слуз. sad smiley
Ако не е проблем да споделите технологията при употребата на сол.
Благодаря.


п.п. Изнамерих в нета интересна рецепта( това не съм готвила, не знам- на ваш риск *pardon*)

,яж ги сурави ,ти с въпросите си даваш отговорите,.както каза колегата ,чеки да се осерат ,после ,наръч пресна мащерка ,още 12 сата ,да се назобат с миризми ,може и с коноп ,после от един квартал ,събираш солта и с вода ,бъркаш до лепило за тапети и така няколко пъти ,зимаш от близката кръчма остатъка от кега с бира ,обикновенно вкиснал ,и вариш с дет що има зарзават и мерудия ,докато ти писне ,за съжаление ако нямаш двуостра виличка ,обиждаш продукта ,но вадиш ядката без вистибуларния апарат ,и после..............................!
-леко мажеш с дървено масло и чесън ,салт ънд пепер и виеш в орехова млада листна бележка и на лескова бука нижеш , надървяш въглищата и..и.........!
- леко цепиш ядката и пъхаш стафида ,овалваш в брашно ,яйзе ,ситно поломени филирани бадеми,пържиш в смес мас и оцет ,уеко сойсос , и.........!
-сметана+,топено,синьо,овче,козе......бе поне 4 вида сирена ,с малко индийско наорешено се топи на слаб огън, бодеш ,топиш ,и.....................! офффффффффффф мога до сабахлем да ти обяснявам за традиционните Бовски рецепти ,ма това са 800 години опит и за една цигара време няма как да се опишат! НАЗДРАВЕ



:]
Re: Бабината рецепта : охлюви с ориз !
03-08-2010 - 08:08:49
Няма ирония - сравнявай:
Quote
LazarG
С много сол, няколко пъти - да си изхвърлят всичката слуз.

Quote
Poli_2
после от един квартал ,събираш солта и с вода ,бъркаш до лепило за тапети и така няколко пъти

Слагаш доста сол + вода в съда с охлювите и те започват да се отбраняват като изхвърлят слуз. Започваш да разбъркваш здраво и водата наистина се превръща в "лепило за тапети". Изцеждаш, преплакваш и отново същата процедура още 1-2 пъти. Разчиташ на това, че тая слуз не извира у тях. И мене жената като ме изцеди 2-3 пъти - после няма, трябва да мине времеspinning smiley sticking its tongue out.
Re: Бабината рецепта : охлюви с ориз !
03-08-2010 - 20:05:52
2-3 пъти *ok*
Re: Бабината рецепта : охлюви с ориз !
03-08-2010 - 20:31:29
Re: Бабината рецепта : охлюви с ориз !
03-08-2010 - 23:20:44
А-ха, значи, казваш, да разчитам на случайността.... :]

Ок., благодаря.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход