Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Без думи...

Публикувано от Poli_2 
Без думи...
16-10-2009 - 12:56:23
Който разбрал- добре.
Който не е разбрал- пак добре.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-19 15:14 от Poli_2.
Re: Без думи...
16-10-2009 - 13:09:31

Поли, smiling smiley

Напротив! Трябва да се коментира!

Аз също го прочетох по диагонал.

За адвокатите...

Да споделя. Ако имам правен казус, първо се запознавам самата аз - четейки закони, съществуващи коментари във форуми... След което - при адвокат.

А защо чета предварително? Защото на адвокат и лекар всичко се казва, ако искаш да ти свършат работа. Трябва да знам до къде мога да казвам и да не пропусна нещо важно, което по моя преценка е дребно, но според него е много важно...

Това винаги ми е спестявало до сега куп неприятности и вероятни бъдещи загуби.
А, хонорарът на адвоката е нищо, сравнение с това, което би последвало...

smiling smiley *rose*
Re: Без думи...
16-10-2009 - 14:34:43
.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-19 15:14 от Poli_2.
Re: Без думи...
16-10-2009 - 15:20:11
Поли,
Понеже, имам какво още да кажа, ще го направя малко по-късно.

Бързам да кажа на всички, които са влезли в темата...

Авторът на темата не е изгладнял адвокат!

П.С. Това за изедниците, го научих от теб и Наската и се закачам с вас, защото сте ми приятелчета. smiling smiley
Re: Без думи...
16-10-2009 - 16:25:47
Българинът живее в перманентна промяна. На него му се налага, непрекъснато да се преорентира, пренастройва, ако щете преквалифицира. За това, за него не е проблем, да навлезе в нова територия и да се ориентира бързо. В това намирам една от разликите между него и човек от друга нация, от векове с правила и ред.

Това е неговото предимство, но и неговото проклятие. Колкото му помага, толкова и му пречи. Често, изпадаме в противоречие. Трудно ни е, да си повярваме на самите себе си, че можем да успеем в областта в която работим, а в същото време сме склонни да се надценим, като знания опит и да свършим нечия друга работа, която съвсем не е в нашия периметър.

От тук, една от причините, е желанието да се заобикалят представители и техните знания и опит на много професии. Това, с пълна сила важи както за адвокати, така и за брокери, счетоводители, автомонтьори дори, и...

Абсолютно при всички професии се шири посредственост и безотговорност, липса на какъвто и да е професионализъм. От там, идва и недоверието. Това е недоверие към професията, недоверие на професионалистите към клиентите. Взаимно недоверие. Следствие на това професионалистите в съответната област, предприемат действия спрямо клиенти, с цел да се предпазят от нелоялност, което пък от своя страна провокира отново недоверие в клиентите... и ...спирала.

До тук - надценяване, посредственост, липса на доверие... smiling smiley

Re: Без думи...
16-10-2009 - 21:20:48
Muza Написал:
-------------------------------------------------------
> От тук, една от причините, е желанието да се
> заобикалят представители и техните знания и опит
> на много професии. Това, с пълна сила важи както
> за адвокати, така и за брокери, счетоводители,
> автомонтьори дори, и...
>
> Абсолютно при всички професии се шири
> посредственост и безотговорност, липса на какъвто
> и да е професионализъм.

Това са верни заключения за СЛЕДСТВИЯТА, според мен. С причините май не съм напълно съгласен.
Просто такъв стана живота, че за професионализъм НЯМА време, ресурс и прилична възможност за капитализация. Като се почне от образованието (доста принизено като ценност), а и притеснено във времето от екзистензиален натиск. Дори да инвестираш време и средства, рядко "чорбаджията" ще го оцени, пък и лесно можеш да го залъжеш, ако си усвоил др. днешни ценности.
Да не ходя надалеч и за неща, които не разбирам - вижте само какво ядем и потребяваме (по-общо) - боклуци (достъпни ценово) в лъскава опаковка, насаждани от скъпа реклама.
С хората е същото.

П.П. Поли, разбирам е адвокат. Ако не е тайна в какви области, че с тази тема ме сетихте за един занемарен проблем (имотен, но по-завързан), който безуспешно боря самодейно. Може и на ЛС.
Благодаря,
Re: Без думи...
16-10-2009 - 22:33:40
avatar
Любо Написал:
-------------------------------------------------------

> П.П. Поли, разбирам е адвокат. Ако не е тайна в
> какви области, че с тази тема ме сетихте за един
> занемарен проблем (имотен, но по-завързан), който
> безуспешно боря самодейно. Може и на ЛС.
> Благодаря,
>


Това ме подсети за един цитат от пост на Поли:

"Основната работа на адвоката НЕ Е да води съдебни дела. В съда проблемите се решават, но не както Вие (или както адвоката) искате, а както съдът прецени. Понякога преценката на съда съвпада с Вашето желание, понякога – не. Понякога преценката на съда съответства на доказателствата и е съобразена със закона, понякога – не. Съдът се състои от хора, които грешат не по – рядко и не по-леко от Вас. Ако преценката на съда Ви допадне, причината за това съвсем не е гениалната работа на адвоката. Съдът решава и преценява всичко. Ролята на адвоката е (поне според правилата на българското съдопроизводство) по – скоро да подпомогне съда да мотивира решението си, отколкото да го подтикне към определено решение. Адвокатът може да представи доказателства и да развие блестяща теза, но (в България – все още, за сега) съдът решава всичко по своя преценка и убеждение, често пъти въпреки някои доказателства и становища. "

Мисля, че дори коментар е излишен, но задълбочен анализ и заключение- да, като знак на съгласие с това, което си написал. smiling smiley
Re: Без думи...
16-10-2009 - 22:40:06
Мдааааа.....

Когато си купувах мебел за дома, бях усмихнато и любезно извозен, та се наложи да търся правата си чрез КЗП.

Виж, на доктор като ми се наложи да отида, все гледам да е познат или нечии познат...

Познавам хора, които загубиха имотите си или част от парите си, защото бяха надарени с имот от баба си или дядо си под "вещото" ръководство на "вещ" адвокат.

Познавам и хора, които не биха направили и стъпка встрани без адвоката, както и познавам такива, които не биха вложили и стотинка в недвижим имот без брокера си.

Във всяко стадо има мърша, за съжаление огромна част от хората не работят това, което искат, не работят това, което обичат.

Когато ти намериш своето призвание, независимо дали си адвокат, брокер, лекар или художник - то ти личи.
Начинът, по който тези хора си вършат работата издава и вътрешният им мир.
Когато правиш това, което и харесва ти без никакви усилия се развиваш, учиш, вървиш напред.
Не материалното е водещото, но то задължително те следва, когато работиш от душа и сърце.
Но когато един човек е изтормозен от житейски несгоди, нещастен с труда, който си е наложил да върши насила, той не харесва работата си, не харесва началниците си, или пък подчинените си, не харесва и клиентите си, той започва да не харесва и себе си.
Този човек можеш да го срещнеш навсякъде, в болницата, в районната администрация, в магазина или на улицата.
Но това не значи, че няма и други човеци.

Ако попаднеш в читава агенция, шансът ти да ползваш вещ във вещното право адвокат нараства.
Просто АНИ работят с такива.

Хората масово ходят при доктор, който им е препоръчан от някого, стоматолог, чийто телефон не са взели от "Позвънете", взимат си плочкаджията, дето правил банята на съседа...
Каква е причината да не постъпват по същия начин, търсейки имот, нещото, което ще им се случи вероятно за пръв и последен път в живота?
eye popping smiley
Re: Без думи...
16-10-2009 - 22:46:42
ПП. Между другото, този същият материал го има и тук, в имотния форум, но не е предизвикал особен интерес [forum.imoti.net]
Re: Без думи...
16-10-2009 - 22:53:57
Прекалено много филми гледате!

Единственото участие на адвоката в делото е да представи годни доказателства, които подкрепят тезата му и да компрометира тези доказателства на другата страна, които я оборват. Нищо друго, никакви пледоарии, защити и т.н.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход