Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Вяра, Надежа, Любов и София - честит празник на именниците

Публикувано от spaska_lamiata 
Вяра, Надежа, Любов и София - честит празник на именниците
17-09-2009 - 09:42:46
[www.vbox7.com]

Св. София, Вяра, Надежда и Любов



Днес църквата почита паметта на Светите мъченици София, Вяра, Надежда и Любов - отдава се почит на добродетелите, които ни крепят - вярата, надеждата, любовта и мъдростта.

Преданието разказва, че през втората половина на І в. в Рим живяла една благочестива жена, християнка - тя се казвала София. Тя имала три дъщери, които носели имената на християнски добродетели — Вяра, Надежда и Любов. Тя ги възпитавала в любов към Господа Исус Христос. Майката и дъщерите й не скривали своята вяра в Христа и я изповядвали открито. Наместникът на Антиох донесъл за това на император Адриан (117-138), който заповядал да ги доведат веднага при императора. Когато застанали пред императора, всички присъстващи се изумили от стокойствието им: сякаш са ги повикали на светло тържество, а не на изтезание. Адриан се опитал да ги убеди да принесат жертва на богинята Артемида, но младите момичета (Вяра била на 12 години, Надежда — на 10 и Любов — на 9 години) останали непреклонни, тогава императорът заповядал да ги изтезават жестоко. А майката била принудена да гледа нечовешките изтезания и страданията на децата си. Но тя проявила необикновена сила през цялото време. Не издържали и на изтезанията момичетата умират, а императорът разрешил на света София да вземе телата на дъщерите си и да ги погребе. Три дни след кончината на децата си умира и майка им, която също била погребана при тях. Църква почита и света София като мъченица, защото като майка тя изживяла със сърцето си ужасните мъчения за Христа на своите възлюбени дъщери. Мощите на светите мъченици София, Вяра, Надежда и Любов почиват от 777 г. в Елзас, Франция.




след всеки дъжд, слънце изгрява...
Re: Вяра, Надежа, Любов и София - честит празник на именниците
17-09-2009 - 10:46:29
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН, ЕЛИ!

Бъди все така светла!


ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ ИМЕННИЦИ!

Бъдете живи и здрави!



smiling smiley
Re: Вяра, Надежа, Любов и София - честит празник на именниците
17-09-2009 - 11:58:56
Честит празник и от мен. С най-добри пожелания ! [www.vbox7.com] winking smiley smiling smiley *rose* *beer*
Re: Вяра, Надежа, Любов и София - честит празник на именниците
17-09-2009 - 13:48:16



ЧЕСТИТ ПРАЗНИК !


Ако говоря с човешки и ангелски езици, а любов нямам, аз съм станал мед що звънти, или кимбал, що дрънка. И ако имам пророческа дарба, и зная всички тайни и всяко знание, и ако имам пълна вяра, тъй щото планини да преместям, а любов нямам, нищо не съм. И ако раздавам всичкия си имот за прехрана на сиромасите, и ако предам тялото си на изгаряне, а любов нямам, никак не ме ползва.
Любовта дълго търпи и е милостива; любовта не завижда; любовта не се превъзнася, не се гордее; не бeзобразничи, не търси своето, не се раздразнява, не държи сметка за зло, не се радва на неправдата, а се радва заедно с истината, всичко премълчава, на всичко хваща вяра, на всичко се надява, всичко търпи.
Любовта никога не отпада; другите дарби, обаче пророчества ли са, ще се прекратят; езици ли са, ще престанат; знание ли е, ще се прекрати. Защото отчасти знаем, и отчасти пророкуваме; но когато дойде съвършеното, това, което е частично, ще се прекрати. Когато бях дете, като дете говорех, като дете чувствах, като дете разсъждавах, откак станах мъж, напуснал съм което е детинско. Защото сега виждаме нещата неясно, като в огледало, а тогава ще ги видим лице с лице; сега познавам отчасти, а тогава ще позная напълно, както и съм бил напълно познат.
И тъй, остават тия трите: вяра, надежда и любов, но най- голяма от тях е любовта
.”

Първото послание на Апостола Павла към Коринтяните


--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.
Re: Вяра, Надежа, Любов и София - честит празник на именниците
17-09-2009 - 18:56:40
Наде, честит имен ден!
Пожелавам ти здраве и радост.




Весела вечер! smiling smiley
Re: Вяра, Надежа, Любов и София - честит празник на именниците
18-09-2009 - 20:37:36
Мерси! Нямаше как да се включа по-късно вчера (по уваж. причини), та пропуснах да почерпя! smiling smiley winking smiley



--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход