Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: Авансова вноска при търсене и предлагане на имот

Публикувано от turbozol 
Анкета: Авансова вноска при търсене и предлагане на имот
01-07-2008 - 14:06:35
НЕОБХОДИМИ ЛИ СА АВАНСОВИТЕ ВНОСКИ ПРИ ТЪРСЕНЕ И ПРЕДЛАГАНЕ НА ИМОТ ,СПОРЕД МЕН ДА ,ЗАЩОТО "ТУРИСТИТЕ" ЩЕ ОТПАДНАТ!!!И ЕДИИН ИМОТ НЯМА ДА Е ОБЯВЕН НА СТО МЕСТА.. smoking smiley
Re: Анкета: Авансова вноска при търсене и предлагане на имот
01-07-2008 - 14:29:32
Аз съм клиент отдавна на АНИ, ама това с туристите не го разбирам. Нима мислите, че има хора коити ходят по огледи за развлечение?!?! Аз мисля, че просто офертите са силно заблуждаващи и като отидат хората на място се разочароват, а вие им викате туристи. Напоследък ходих на доста огледи на къщи извън София, които да ми ги подарят няма да взема, камо ли да дам за тях исканите пари. Загубих си времето, разбих си колата по чукарите, сума ти бензин похарчих. Е ако имаше нормално описание в офертите на състоянието на нещата, бих ли се разкарвал, като си имам толкова работа?!?
Re: Анкета: Авансова вноска при търсене и предлагане на имот
01-07-2008 - 14:31:33
П.С. Предлагам да не се побликуват оферти без снимков материал и без подробно описание - не само......м2............Е
Re: Анкета: Авансова вноска при търсене и предлагане на имот
01-07-2008 - 14:42:03
avatar
r_stoma Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз съм клиент отдавна на АНИ, ама това с туристите
> не го разбирам. Нима мислите, че има хора коити
> ходят по огледи за развлечение?!?! Аз мисля, че
> просто офертите са силно заблуждаващи и като
> отидат хората на място се разочароват, а вие им
> викате туристи. Напоследък ходих на доста огледи
> на къщи извън София, които да ми ги подарят няма
> да взема, камо ли да дам за тях исканите пари.
> Загубих си времето, разбих си колата по чукарите,
> сума ти бензин похарчих. Е ако имаше нормално
> описание в офертите на състоянието на нещата, бих
> ли се разкарвал, като си имам толкова работа?!?


Ама аз от години повтарям във форума - няма ли снимки офертата не ходете по огледи ама сакън да не се изпусне нещо се ходи... За бой са брокерите, които ги мързи да гледат и не са си направили труда да отидат да направят снимки ама те и шефовете са им за бой... В моята агенция имот без снимка изобщо не се пуска в реклама...ако го пускам какво рекламирам...текст...но колегите смятат, че така клиента ще разгледа всички снимки и няма да се обади и така изпускат възможността да му покажат други техни имоти, но ако се бяха постарали да си сложат снимки и на тях нямаше да има нужда и клиента и те да си губят времето... Но няма как бачка се по остарели методи от зората на демокрацията, но поне клиентите да не им се връзват на глупостите...

Пак ви повтарям на имоти в интернет или по вестниците без снимки не се обаждайте за да не си губите времето, ако имате излишно такова - успех в обиколкитеwinking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Анкета: Авансова вноска при търсене и предлагане на имот
01-07-2008 - 15:01:20
Както винаги-далече от целта,ама много далече !!!
Разберете,че на всички ЕДНОПОСОЧНИ пазари се продават ОЧАКВАНИЯ и МЕЧТИ !!!
Преди година не слизахте от екрана,от страниците на вестниците и от НЕТА с всевъзможни бляскави "перспективи" за предстоящето увеличение , как щели да станат златни и пр....
КЪДЕ СТЕ СЕГА ???
В неделя се яви някакъв "брокер" при Ирина Алексиева - тя му тегли думите с ченгел-той,горкият не може да "зацепи" - що да каже, как да си защити бизнеса и гилдията!
И като ги заговори едни "бисери" , едни "сривове" на двустайни и тристайни с 50 % , едни необмислени..........сякаш не печели от сделки а обратното !
Ако спекулант заговори срещу себе си-или е самоубиец или индикира повратна точка !!!
----------------------------------
Ако е ВТОРОТО - принципно е ДОБРЕ , НО !!!
това са БЪЛГАРИ-а те чуват само онова,което им харесва !
ПАЗАР НЕ СЕ АКТИВИРА С ГЛУПОСТИ-глупостите са за форумите !!!
НИКОГА , ама много никога офцете не вървят след овчарите-вие изпуснахте офцете а сега пробвате някакни измислени анкети-те не вършат работа - АКТИВНОСТ В МЕДИИТЕ ВИ ТРЯБВА !!!
Re: Анкета: Авансова вноска при търсене и предлагане на имот
01-07-2008 - 15:03:30
ДО СТРОМА:ЕТО ГО ПРОБЛЕМА.АКО АНИ Е ВЗЕЛА АВАНСОВА ВНОСКА ОТ ПРОДАВАЧА И Е ПРОВЕРИЛА ВСИЧКИ ДОКУМЕНТИ...собственост узаконяване и т.н тоест няма въпрос на който да не може да ти отговори.нямаше да си разбиваш колата и щеШе да спестиш най скъпата стока времето!В ТАЗИ ВРЪЗКА ЩЕШЕ ДА ПЛАТИШ САМО ЕДНА АВАНСОВА ВНОСКА ,КОЯТО ЩЕШЕ ДА СИ Я ПРИСПАДНЕШ ОТ КОМИСИОНАТА..!!! smoking smiley
Re: Анкета: Авансова вноска при търсене и предлагане на имот
01-07-2008 - 15:08:25
ДО АНДРЕШКО-ДАЛЕЧЕ Е ОТ ТВОЯТА ЦЕЛ ,А НЕ ОТ МОЯТА.. smoking smiley
Re: Анкета: Авансова вноска при търсене и предлагане на имот
01-07-2008 - 15:15:21
turbozol Написал:
-------------------------------------------------------
> ДО АНДРЕШКО-ДАЛЕЧЕ Е ОТ ТВОЯТА ЦЕЛ ,А НЕ ОТ
> МОЯТА..
------------------
ако си прав-няма да пускаш безсмислени анкети а ще "подстригваш" офце !
научете се ,че независимо от пазара (и цървулите и акциите) всичко се движи от едни и същи хора с едни и същи правила но един и същ начин , без изключение !
---
след усилващите се болки в стомасите трябва да се замислите как да продавате-анкетите са последното помагало на спекуланта !
--------
след като спрете да пускате газове от глад-тогава ще започнете да поумнявате
spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out
Re: Анкета: Авансова вноска при търсене и предлагане на имот
01-07-2008 - 15:22:51
ДО АНДРЕШКО-КАЗАХ И НЕ ИСКАМ ДА СПОРЯ- ДАЛЕЧЕ ОТ ТВОЯТА ЦЕЛ, НЕ ОТ МОЯТА
КОЛКОТО ДО "СТРИГАНЕТО" И ЗА ГАЗОВЕ ОТ ГЛАД Е ВЪПРОС ПО КОЙТО МНОГО МОЖЕ ДА СЕ СПОРИ...дА НЕ БИ ТИ ДА ПЪ...ИШ ПОВЕЧЕ ОТ МЕН.. smoking smiley
Анонимен потребител
Re: Анкета: Авансова вноска при търсене и предлагане на имот
01-07-2008 - 15:38:03
Гледай сега Продавач, недей да обвиняваш купувачите, че ходят на имоти без снимка сакън да не изпуснат нещо, защото ти е ясно, че агенциите публикуват оферти на килограм (кои са гледали, кои не, кои са откраднали от колеги, за кои са видяли обява на собственик и са си я пуснали като своя и т.н.) сакън да не изтърват нещо.

turbozol тука не уточнява за какво авансово плащане говори. Аз по принцип съм за авансово плащане от страна на възложителя. В крайна сметка добре е изпълнителят да разполага авансово с определена сума за да изпълни поръчката.

До тук всичко е ОК, ама проблема е, че не е ясно кой е възложителят и кой изпълнителят.
Човек пуснал си сам обява възложител ли се явява на АНИ пуснала/дублирала неговата обява?
Човек искащ да види определен имот рекламиран от АНИ възложител ли се явява на тази АНИ?

Нещата на БГ пазара на имоти са страшно объркани.
Собственик отива в АНИ и казва искам да продавам ама от мен пари не търсете. Реално той е възложител, ама не ще да плаща. И как ще го накараш да плати като преди това си лепял обяви по входовете - "без комисиона от продавача". При което какво и остава на АНИ - тръгва да си търси парите от купувачите ама те пък казват - абе аз видях обявата дето сте я публикували, за какво възлагане искате да ви плащам? Да са дошли купувачите и да са казали търсете имот - ОК има възлагане, ама за рекламиран имот - какво възлагане? От друга страна пък с тези обяви "само за ч.л." как да идеш да немеш АНИ да ти търси имот като няма да имаш достъп до всички офери?

Та така Продавач, човек каквото надроби - това ще сърба и това дето сам си го направи - никой друг не може да му го направи.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход