Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Асене, засрами се!

Публикувано от mobiman 
Асене, засрами се!
16-04-2008 - 23:02:12
Виж какво казва другарят Орешарски: Външните шокове още не са притеснителни , а ти ни говориш за кризи. Я се стегни моля ти се winking smiley

През следващите три години се очаква растежът на икономиката да е 6%, заяви министърът на финансите Пламен Орешарски по време на форума "Десет години бизнес и технологии - ръка за ръка в българския финансов свят", цитиран от агенция "Фокус". Според министъра няма повод за притеснения от съществени външни влияния, доколкото като цяло макроикономическата среда е устойчива. "Специфичният вътрешен момент, който ни притеснява и който се опитваме да управляваме, е темпото, с което нарастват доходите и с което се разширява вътрешното равновесие", заяви финансовият министър пред агенцията.

По думите на министъра повод за опасения няма, тъй като досега делът на лошите кредити е под средните стандарти. Не трябва да се забравя обаче, че това е индикатор със забавено действие и не може да се използва за локализацията на проблемите, припомнят специалистите. Наблюдаващото се вече покачване на лихвите по кредитите за бизнеса е в резултат на кризата, но това ще има благоприятен ефект за структуриране на инвестициите, смята Орешарски. По думите му тази година дефицитът по текущата сметка ще съответства на този от миналата година с тенденции към "леко обратно движение". През миналата година той беше 21.6% от брутния вътрешен продукт.

В същото време Орешарски прогнозира още нарастване на стопанската активност и все по-голям дефицит на работна сила, което ще окаже натиск за преструктуриране на икономиката от високоемки отрасли на труд към по-интензифицирани отрасли като например IT сектора.

[pazari.dnevnik.bg]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-04-16 23:03 от mobiman.
Re: Асене, засрами се!
16-04-2008 - 23:23:16

Quote

Асене, засрами се!
Изпратено от: mobiman (IP съхранено)
Дата: April 16, 2008 11:02PM


Виж какво казва другарят Орешарски:

Би ли изтрил тази думичка за начало,защото точно те изгониха собствения си народ а останялите са го докарали до просешка тояга.Подобно като в Куба.От вчера имат право на мобилен телефон.Браво,великолепно,другаря разреши.
И сто не вземеш ти да се засрамиш,че си написал тези редове.
clap:
Re: Асене, засрами се!
16-04-2008 - 23:27:38
Quote

Тоз, барабар с другите е само за този самолет!

Ще ме прощаваш ама ,катран и с бели пухени пера на площада бих предпочел.
Re: Асене, засрами се!
17-04-2008 - 00:02:06
mobiman,засрами се.
Света е пред най-голямата криза за последните 80г и ти се надяваш,че другаря ще ти подаде ръчичка ли???
Те по време на бум мачкаха,та камо ли сега.
Жалко е че има кой да им вярва още,но те от това живеят.
Re: Асене, засрами се!
17-04-2008 - 08:18:50
Яворе, успокой се! Не съм червен/а дядо/бабичка.
Идеята на поста е не да възхвалявам другаря-бригадир Орешарски, а да се позабавляваме с поредната му порция глупости.
Дай малко по-ведро за момента, че тепърва ще трябва да се спичаме.
Re: Асене, засрами се!
17-04-2008 - 09:28:03
извинете да попитам кои беше този орешарски
и наистина ли упражнява професия министър или просто се упражнява
аз не съм от спорещите във форума
но тоз министър не е добре
не вижда ли положението????
Re: Асене, засрами се!
17-04-2008 - 23:59:32
Quote

Яворе, успокой се! Не съм червен/а дядо/бабичка.
Идеята на поста е не да възхвалявам другаря-бригадир Орешарски, а да се позабавляваме с поредната му порция глупости.
Дай малко по-ведро за момента, че тепърва ще трябва да се спичаме.


Прощавай Mobiman,но след прочитането на първия ред ми падна пердето от една думичка, както по времето на митингите през 1990г,поради което не обърнах достатъчно внимание на смисъла в текста.Ти що не ме светна снощи,та да ми спестиш смазването на пушките и събирането на дружината.
winking smiley confused smiley
Re: Асене, засрами се!
18-04-2008 - 21:02:21
Яворе, хубаво е, че все още има хора като теб помнещи какво са преживяли. Повечето българи са зомбирани и какво и да им кажеш, каквото и да се случи те нито приемат нито предават. Жалка картинка!
Re: Асене, засрами се!
19-04-2008 - 06:49:05
даааааа,орехотрошачката пак се е захванал за работа-запретнал е ръкави.....
нищо,че ви се струва,че е олигуфрен и не отчита дейност.
човека в момента прави икономическа революция.нова методология за управление на икономиката в соц.капитализъм.
много често истинските гении не са разбрани в средата ,в която съществуват(имагинерстват),тъй като многократно са надживяли себеподобните си.
сигурно случая с орехотрошачката е подобен.за тва и не можем да го разберем.
използване на медиите,като финансови инструменти(structure investment vehicles) за управление на икономиката,вместо регулиране на банковата система и изчистване на безмислени и смешни арбитражи като маржа в лихвата евро лев при борд.

ето например разсъжденията му:
".....По думите на министъра повод за опасения няма, тъй като досега делът на лошите кредити е под средните стандарти........"

за разлика от колегите си в цивилизацията за него точно определение е "среден стандарт"
колко е средния стандарт,е тайна.или в случая важно е да звучиме важно и да не казваме нищо.
или така наречените в соц.капитализма връзки с обществеността.....


и после:

".....Специфичният вътрешен момент, който ни притеснява и който се опитваме да управляваме, е темпото, с което нарастват доходите и с което се разширява вътрешното равновесие", заяви финансовият министър пред агенцията.


дааааа-"специфичния вътрешен момент"-звучиме сложно,за да не си помисли простолюдието(електората),че и хабер си нямаме кво всъщност говориме......

дааааа-финансовия министър е притеснен от "специфичния вътрешен момент"........


и той какво прави?ами ето какво:

".....който се опитваме да управляваме, е темпото, с което нарастват доходите и с което се разширява вътрешното равновесие",




даааааа финансовия министър на бг се опитва да управлява ТЕМПОТО на СПЕЦИФИЧНИЯ ВЪТРЕШЕН МОМЕНТ.......

разбира се за накрая е оставил и най-гениалния siv(structure investment vehicle):

"......Наблюдаващото се вече покачване на лихвите по кредитите за бизнеса е в резултат на кризата, но това ще има благоприятен ефект за структуриране на инвестициите, смята Орешарски....."

покачването на лихвите ще има благоприятен ефект според българския финансов министър!!!!!!!!!
този ефект щял да структурира инвестициите........

предлагам на орешарски още от утре да вдигне лихвите на 100%,вместо само на 7% и така още повече ще помогне за СТРУКТУРИРАНЕТО НА ИНВЕСТИЦИИТЕ.

п.п.
сега ще гледаме какво става когато финансов министър на дадена държава 3 години подред се "...опитва да управлява ТЕМПОТО на СПЕЦИФИЧНИЯ ВЪТРЕШЕН МОМЕНТ......."










Re: Асене, засрами се!
19-04-2008 - 22:14:06
имам 4увството аз като го гледам тоз орех4о 4е до онзи ден е бил магазинер в кварталната бакалия и си мисли 4е парите на една държава са като 4екмеджето на касата smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход