Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

давност на разрешително за строеж?

Публикувано от edeam 
давност на разрешително за строеж?
14-01-2008 - 16:42:34
здравейте на всички,имам 2 въпроса на които не успях да намеря отговорите никъде другаде и затова ги задавам тук

попаднах на тема във форума,в която се споменаваше,че разрешителното за строеж се подновява на 5 години.та единия от въпросите ми е свързан с това.но първо са обясня ситуацията и ако някой е наясно,нека ми каже имам ли повод за притеснение.

наскоро купих триетажна къща в едно пловдивско село.къщата е на три нива,като според нотариалния акт и това което е записани в данъчното представлява-призем,етаж и тавански помещения
разрешителното за строеж е издадено 1993,като не зная дали има Акт 14 и Акт 15,поне в документите няма.къщата е построена спрямо одобрения план.
та въпроса ми е следния,след като няма Акт 16(който не съм сигурен дали е задължителен за къщата),трябва ли разрешителното да е било подновявано на всеки 5 години?ако да,след като това не е спазено,може ли да има някакви негативни последици и какви евентуално са те?
както казах е записана в Данъчна служба на Община "Родопи",така че най вероятно има Акт 14 и 15,и беше ипотекирана в една банка,описана по начина,по който в момента е в нотариалния акт.

втория ми въпрос е как во тоно предтсваляват жилищни сгради 4-та и 5-та категория?не можах да открия никъде в нета колко точно метра може да са високи и каква застроена площ да имат.ако може някакво обяснение в цифри
трябва ли да изкарвам Разрешение за ползване за къщата?
благодаря на всички
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход