Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Инвестиране във Долари. Преди няколко години имаше отворена тема по този въпрос ..

Публикувано от Uraa 
Инвестиране във Долари. Преди няколко години имаше отворена тема по този въпрос. Цената май на $ беше около $1.64-$1.68 тогава. Имаше най-различни мнения едно, от които долара нямало да пада повече. Тогава моето мнение беше, че има твърде много фактори, които влияят на курса на долара и че не е момента да се купува ако нямаш достатъчно информация. (Тинки и някои други тогава май бяха си накупили известно количество.)

В сегашната ситуация според мен още няколко месеца ще бъдат благоприятни да се купят долари на тази ниска цена. И най-късно средатата на 2008 Долара ще почне да расте нагоре плавно.
Каква е логиката?
Логиката е че всичко в Америка е доста по евтино от Европа, и че е паднал доста спрямо повечето основни валути. И рано или късно ще започне тенденцията на възвръщане на старите си нива. На ЕС няма да е изгоден тоя висок курс на еврото. А и на Американците няма да им се плаща $145.00 за вносен продукт който са купували преди за $100.00.

Според мен тези, които купят сега долари и ги вложат в банки в близките години ще си направят спокойно около 30% възвращаемост само от вдигане на курса на $, плюс още няколко процента от годишната лихва.

(Само моите 5 пари по въпроса.)
Дано някой спечели от тази тема.

.[www.beinsadouno.org]
Аз личмо не бих рискувал прекалено много са неяснотите по отношение на бъдещето на долара. Преди няколко месеца всички водещи банки бяха единодушни, че поправянето ще започме от втория квартал на 2008, сега една по една започват да се появяват по-негативни прогнози, че всичко това се пренася на средата на 2009 и от нива 1.57-59. Всичко това много прилича на заговор между УСА и Европа против Китай, колкото повече чета аналитика все повече се убеждавам, че най вероятно е така. Така че нива от 1,55-1,60 няма да ме изненадат особено, моита лична прогноза е че първо долатара ще стане лев 1$=1Лев и чак тогава засрамен от компанията в която е попаднал ще направи някъкви усилия да расте, но процеса ще е бавен и мъчителен за държателите на дълги доларови позиции. Търсете други инвестиционни инструменти, какви сам не знам, всичко се обърка много сега не сработват тези пазарни механизми, с които с лекота се работеше преди 5-10 години. eye popping smiley
Ако долара падне до лев, то тогава маса хора от Европа ще купуват безБожно евтините имоти в Америка.

Цените на имотите сега в България са такива, че е почти 'ГЛУПОСТ' да се купува на искани цени.

Долара според мен в момента е доста подценен. Поне 15% да не кажа 18%-20%.



.[www.beinsadouno.org]
Като лева, нали, за да си дойдеме на думата....

Виж, ако всички мислят едно и също няма да има пазар, това му е хубаво на форекса, че има ликвидност, тоест винаги се намират поне толкова продавачи, колкото купувачи и обратно, че да става далаверата, демек всеки си има стратегия, очаквания, резон, за да си трейдва. Кой внася, кой изнася, кой прехвърля, кой хеджира.
Само да те предупредя, ако позволиш, както и другаде, последният, който печели е инвеститорът, ВЕРВАЙ МИ, последен като класация на вероятности. Най-много и винаги печели посредникът а покрай него и всички обслужващи интересите му - глашатаи, медии, слухари и пр. Та по-изгодно е да си от тях - на далавера си във всяка посока...
А чисто технически - през далечната 96 долара пипна 1.34 май за 1-ви май беше... Сега сме на подобни нива - тогава към марката, сега към лева, което е същото през курса им 1/1. Та има резон и тук да купиш, но риска ти е задълбочаване на кризата, която скоро едва ли ще кротне и оттук да глътнеш малко вода. Сега сме на 4581 като оня ден пипнахме 47, неизбежно, но средносрочно аз лично го чакам не повече от 1.50 и мотлявене през Q1 i Q2 около 1.43-1.45. Така че, както виждаш колкото хора толкова мнения...
Дето викаше един колега преди време на моя отговор на стандартния му въпрос "Кво правиш" - "Чакам да падне за да си купя тънко" - "Ми що не го селнеш като си толква сигурен, таман ще лапнеш и в двете посоки..."
Хитро, а?
Re: Инвестиране във Долари. Преди няколко години имаше отворена тема по този въпрос ..
13-11-2007 - 14:28:05
И какво им пречи на американците ниския долар - правят си протекция на продукцията произведена в страни вързани към долара и бъзикат страните вързани към еврото.
Аз лично не бих рискувал, защото не съм сигурен какво точно ще стане.
Потвърждение на теорията за картелен сговор между Уса и Европа против Китай е факта, че след последната среща на Г8, в Русия лизинговите компании и банките престанаха да отпускат кредити за покука на оборудване с произход Китай, Тайван, ако е от УСА или Европа, няма проблеми. Русия също страда от укрепване на рублата и те се чудят какво да правят защото импорта расте с огромни темпове, вече не е изгодно да се произвежда в Русия каквото и да било, въпреки необятния пазар, по-евтино излиза да се внесе. Ако действително има заговор УСА ще компенсират Европа под масата заради скъпото Евро а виж с Русия не знам как ще си оправят сметките просто против УСА руснаците владеят силно ограничен набор от команди (лостове в спиците) за разлика от Европа.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход