Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пазете се от "ИМОТИ-ИВ"ЕООД

Публикувано от bobimon 
Пазете се от "ИМОТИ-ИВ"ЕООД
24-04-2007 - 12:29:24
РЕШИХМЕ ДА СИ ЗАКУПИМ АПАРТАМЕНТ-СЛЕД ГОЛЯМО ТАРСЕНЕ И РАЗГЛЕЖДАНЕ НА РАЗЛИЧНИ АПАРТАМЕНТИ НАЙ-НАКРАЯ СИ ХАРЕСАХМЕ ЕДИН АПАРТАМЕНТ.
НАШИЯТ БРОКЕР НИ СВАРЗА С Г-ЖА ТАНЯ ПЕТКОВАРТРЯБВАШЕ ДА СЕ ВНЕСЕ СТОП КАПАРО ЗА ДА СПРЕ ДА СЕ ПРЕДЛАГА НА ПАЗАРА ВЪПРОСНИЯ АПАРТАМЕНТ.
И така документа,който задалжаваше дадената агенция беше подписан,цената беше ясна и ние се успокоихме.
НО каква беше изненадата ни ,като ни се обадиха след една седмица и ни информираха че цената се е вдигнала с 3000EUR.
Освен това предстоеше ми и друга изненада,обявата изобщо не беше свалена от сайта-@#$%&,а и във "Софииски имоти"фигурираше.
При моето запитване на г-жа Таня Петкова то тя ми отговори че не го е предлагала устно а не е била задалжена да го изтегли от сайта и списанието.Така по този начин агенцията и не поема никаква отговорност.Чудя се тогава на кой е вината че останахме без желаното жилище?


:g: ПАЗЕТЕ СЕ ОТ АГЕНЦИЯ"ИМОТИ-ИВ" ТАНЯ ПЕТКОВА :g: :g: :g:
Re: Пазете се от "ИМОТИ-ИВ"ЕООД
24-04-2007 - 13:00:08
E, taka e, като не си гледате интереса и разчитате на коректност... Какъв е тоя документ дето задължава, според вас, какво е това стоп капаро....
Брокерите в сайта, които са професионалисти, се надявам да Ви обяснят как се прави, аз нямам честта да съм брокер и понеже съм непрофесионалист и глупав, като си купувах парцела направих следното:
1. Избрах си от предложените ми от брокера и посетени (другаде съм описвал колко време и какво чудо беше тоя процес) имоти
2. Веднага исках среща - ние с жена ми, моя брокер, продавача, неговия брокер
3. На тази среща уточнихме неговите и нашите възможности - разбрахме се, че ние купуваме и той продава на устройващата нас и него цена, която беше около 8 процента по-ниска от оферираната, разбрахме се как ще плащаме и се договорихме да се видим при нотариус, като подписахме предварителен договор според който имахме срок от 1 ден ние да платим задатъка (капарото) след което плащане този договор влизаше в сила. Естествено, той можеше да размисли през това време и да откаже сделката. Естествено, ако ние разполагахме в секундата с 5000 евро такъв срок нямаше да има, просто така се договорихме. Рискът беше наш и си го поехме.
В предварителния договор си уговорихме и час за явяване при нотариус, както и стандартните клаузи, - там за обезщетения при неизпълнението - че той ни връща в двоен размер капарото, ако се откаже, а ние го губим ако се откажем, и още някакви условия по търговския акон бяха исали брокерите. С палщането на капарото платихме и 10 процента от комисионната на брокера.
3. След като се оправиха документите от брокерите - решение на общото събрание на дружеството на продавача, данъчна оценка, скица и т.н. се явихме при нотариус - дори по-рано от договореното и финализирахме сделката.

Така че, не сте си опекли работите, респективно брокерът Ви е бил лебед....

Нищо, всяко зло за добро...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход