Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво ни очаква в ЕС - вижте какво стана с гражданската отговорност.

Публикувано от 4ovek 
Какво ни очаква в ЕС - вижте какво стана с гражданската отговорност.
28-12-2006 - 15:35:35
В застрахователна компания ми направиха застраховка гражданска отговороност на същата цена като миналата година, като има една клауза, че декларирам, че ще платя ОТСТЪПКАТА предоставена ми от застрахователя при напускане на Република България. Избрах си с кой автомобил ще пътувам извън България и си направих само на него пълната застраховка. Оказа се, че всъщност Гражданската отговорност тази година е по-евтина от миналата - миналата за зелена карта + гражданска отговорност платих доста повече.
Според мен това е показателно как ще реагира нашето общество на новите реалности - ами с дружни усилия ще намери начин да се справи с неправдата, наложена ни от шепа хора, неспособни да преговарят за нашия интерес. Интересно ми е как ще реагират еврочиновниците на нашия тих, спокоен, дружен отпорsmiling smiley
Re: Какво ни очаква в ЕС - вижте какво стана с гражданската отговорност.
28-12-2006 - 15:58:44
Така е 4овек, беше ясно че ще секне кранчето за някои измамници... Беше супер яко досега - за 14 дни 90 евро... плюс 100 лева годишно, но свърши.
Сега ще гледаме втората серия - изпадане в неплатежоспособност на някои застрахователи, чиито застраховани са причинили щети на девет лелли в Германия например като едната е починала, микробусът им се счупил и останалите осем са в болница според степента на здравната им застраховка с пансион 300 евро дневно, две операции и инвалидност, съответно рента и пропуснат доход на наследниците и иск по НЕЛИМИТИРАНАТА в германия отговорност, да видим как само с 5 такива щети някои компанийки спестовни гругарски касички у нас ще умрат прави, само гледай сеир.....
Re: Какво ни очаква в ЕС - вижте какво стана с гражданската отговорност.
28-12-2006 - 16:07:47
в този смисъл аз лично виждам полза в отварянето. поне монополите ще гръмнат. същото важи за банките, храните... виж услугите ще поскъпнат...
Re: Какво ни очаква в ЕС - вижте какво стана с гражданската отговорност.
28-12-2006 - 16:24:22
А посредническите услуги ще поскъпнат ли? Да ставам ли пак брокер?
Завчера гледах Л. Хампарцумян по едно ТV - обясни много подробно как банковите условия няма да се подобрят и хич няма да се изравнят съз западните, щото кредитният инспектор (от Франкфурт например) не можел да добие представа от живота и бизнеса в Бг и затова щял да остави тази работа на българския си колега, който пък работел за българския клон на банката, а тя от своя страна предлагала различни от условията в Германия и нямало кой да я накара да промени нещо и т.н. Интервюиращата му се пулеше сащисана, а той си умираше от смях???
Re: Какво ни очаква в ЕС - вижте какво стана с гражданската отговорност.
28-12-2006 - 16:24:43
НЕ мисля, че някой ще гръмне. Прекалено много автомобили, които няма да излизат навън има в БЪлгария. А и българинът кара внимателно и културно в чужбина, защото знае, че е скъпоsmiling smiley
На мен по принцип идеята ми беше друга - пак намерихме вратичка гражданската отговорност на Москвича да не важи в ЕС за да може да е на достъпна цена. Не знам дали си спомняш, че имаше опасения, че гражданската отговорност ще стане 500 лв. на година.
Абе зависи от застрахователя - аз преди малко направих гражданската. Бях решил да я правя в Алианц, ама като ми тупнаха цена от 250 и кусур лева и им казах довиждане. В ДСК ми я направиха за 87 лева. Да ти кажа на Алианц бях готов да им платя до към 150 лева, ама те се уляха с 250
Re: Какво ни очаква в ЕС - вижте какво стана с гражданската отговорност.
28-12-2006 - 17:47:10
ЗА случая дето го пишеш - ами те ако не са си платили това дето са декларирали , че ще го платят и тръгант из Европа най-вероятно Застрахователят ще плати на немците щетите и след това ще си изиска парите от пострадалите.
А какво ще се случи ако някой е в Германия, изтече му застраховката и направи беля?
Ама все си мисля, че няма кой да тръгне без да си доплати, да ен говорим, че предимно през Сърбия минаваме, а за там Зелена карта си трябва.
един приятел сметна, че бензина за "обиколката" през Румъния е по-скъп от "Зелената карта".
Re: Какво ни очаква в ЕС - вижте какво стана с гражданската отговорност.
28-12-2006 - 19:51:57
Бензина при разход 8 на 100 и усреднена цена 1.80 лв. литър ще стигне за повече от 1000 км при цена 158 лв за зелената карта за 2 седмици... Нещо не ми се вярва разликата да е 1000 км, дори и целта да е Италия примерно.
Целта е точно Италия. Пътя се удължаваше с около 500-550 км в едната посока. Бензина се смяташе по евро и нещо защото няма как да минеш целия път с "български" бензин. Като се сметне че за Гражданска само за БГ спестяваш около 45-50 лева и сметката излиза че Зелената карта е по-евтино
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход