Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кой заплаща сумата за прехвърляне на жилище,купувача или продавача?

Публикувано от Петрова 
Re: Кой заплаща сумата за прехвърляне на жилище,купувача или продавача?
15-02-2006 - 12:42:51
Значи ако си брокер име излъжеш, че не може да се изповяда сделка с кредит на данъчна оценка и ме набуташ да платя освен комисионната и повече данъци и то за години напред представи си какво ще направя като разбера ако съм малко по-емоционаленsmiling smiley Ама наистина не си заслужавата паритеsmiling smiley
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Глупости. Банката отпуска кредите не по това за
> колко се осъществява сделката, а по това за колко
> пари оценява имота. Няма абсолютно никакъв проблем
> да се изповядва на данъчна оценка.


Извинявам се , но знаеш ли изобщо каква е процедурата на покупка на жилище с кредит?Защото ако не знаеш можеш да попиташ-няма проблем-някой все ще ти обясни!И когато се купува с кредит се изповядва по РЕАЛНА ЦЕНА.
Сами искам да кажа ,че аз не съм брокер.Осеща се някакво напрежение. Не съм брокер и на никой не искам да взема парите.Искам само да кажа за таксите. Сигурна съм че е така. :}
Re: Кой заплаща сумата за прехвърляне на жилище,купувача или продавача?
15-02-2006 - 12:58:12
Ами представи си знам. И знам, че има варианти да се изповядва на колкото си искаш. Не мога да кажа дали ВСИЧКИ банки го разрешават, но с тези с които съм имал отношения не изключват тази възможност. Просто трябва да знаеш какво искаш от банката. Предполагам ако отидеш и кажеш - искаме да крием данъци няма да ти отпуснат кредитаsmiling smiley
Re: Кой заплаща сумата за прехвърляне на жилище,купувача или продавача?
15-02-2006 - 13:09:59
range">Значи в момента говорим за савсем различно нещо-не става въпрос за укриване на данаци и не става въпрос за това дали искаш или не искаш да платиш по-малко такси.ИМА СИ ТОЧНО ОПРЕДЕЛЕНА НОРМА.И би ли ми казал кои са тези банки които отпускат ЖИЛИЩЕН КРЕДИТ С ИПОТЕКА и не искат да се изповяда сделката по реална цена. spinning smiley sticking its tongue out
Re: Кой заплаща сумата за прехвърляне на жилище,купувача или продавача?
15-02-2006 - 13:19:45
Ходи и проверявай. Има информации, които не мисля да споделям. Достатъчно е да кажа , че може.
Re: Кой заплаща сумата за прехвърляне на жилище,купувача или продавача?
15-02-2006 - 13:25:49
няма значение писна ми да споря , но аз пак казвам , че не може и съм убедена, защото такива неща съм правила доста и ми е ясна цялата процедура :}
Re: Кой заплаща сумата за прехвърляне на жилище,купувача или продавача?
15-02-2006 - 13:31:11
Какво ти е ясно от процедурата - каква е връзката между ипотека на имот и продажбата му? Не е задължително да купуваш имот за да го ипотекираш, което означава, че цената на придобиване няма връзка с ипотеката.
Ако някой не знае как срещу 2,5% от цената на сделката мога да му обясняsmiling smiley
Анонимен потребител
Re: Кой заплаща сумата за прехвърляне на жилище,купувача или продавача?
15-02-2006 - 13:37:15
Айде сега да ти кажа как става работата за да спреш с глупостите

1) Банката прехвърля директно по сметка на продавача сума равна на това дето пише в НА - капарото
2) Остатъка от парите банката превежда по сметката на купувача (кредитоискателя), като той ги прехвърля после на продавача.

П.С. За справки най-близкия клон на Пощенска банка или Райфайзен банк - за тях съм 100% сигурен че става номера.
Re: Кой заплаща сумата за прехвърляне на жилище,купувача или продавача?
15-02-2006 - 13:38:19
Ами обикновенно , когато се купува имот с кредит , се тегли ЖИЛИЩЕН КРЕДИТ, който е с ипотека/вписва се първа по ред законова ипотека в полза на банката/.
А ако се купува с друг кредит, не жилищен, тогава няма ипотека и да тогава може да не се изповяда по реална цена.
Но обикновенно се тегли ЖИЛИЩЕН КРЕДИТ :crazy:
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход