Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кой заплаща сумата за прехвърляне на жилище,купувача или продавача?

Публикувано от Петрова 
Анонимен потребител
Re: Кой заплаща сумата за прехвърляне на жилище,купувача или продавача?
15-02-2006 - 09:23:48
Quote

ne e li po-lesno da raboti6 s firma, na koqto da plati6 komisionna, otkolkoto ti da si gybi6 vremeto s obqsneniq po telefona i ogledi

Зависи от това колко трябва да платиш.

Като ми искат примерно 1500 евро - ами предпочитам да си губя времето в обяснения по телефона и огледи
Кой заплаща сумата за прехварляне?Има една точка в предварителните договори/които се правят на капариране/и има два варианта:1.Ако сделката се изповядва по данъчна оценка-таксите се разделят по равно м/у купувач и продавач;2.А ако сделката е с кредит/тогава тя не може да се изповяда по дан. оценка/-таксите до размера на данъчната оценка се разделят по равно м/у купувач и продавач, а горницата до реалната цена , а за сметка на купувачите.
smiling smiley
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Цитат:ne e li po-lesno da raboti6 s firma, na
> koqto da plati6 komisionna, otkolkoto ti da si
> gybi6 vremeto s obqsneniq po telefona i ogledi
>
> Зависи от това колко трябва да платиш.
>
> Като ми искат примерно 1500 евро - ами предпочитам
> да си губя времето в обяснения по телефона и
> огледи

Комисионната на повечето агенции е 2 1/2 %/два и половина процента/aко си направищ една сметка можеш да прецениш дали си заслужава-аз определено бих го предпочела.Не се занимаваш с вадене на документи, не званиш и уреждаш ти огледи и още куп неща
Re: Кой заплаща сумата за прехвърляне на жилище,купувача или продавача?
15-02-2006 - 11:24:03
Няма никакъв проблем сделката с кредит да се изповяда на данъчна оценка. Все пак и двете страни печелят - купувачът ще плаща по-малко такса смет и данък сградиsmiling smiley
Анонимен потребител
Re: Кой заплаща сумата за прехвърляне на жилище,купувача или продавача?
15-02-2006 - 11:42:01
Обикновено документите се представят от продавача - от мен се искат само парите.
Да не би да смяташ че звъненнето за уреждане на огледи струва 1500 евро ??????
Анонимен потребител
Re: Кой заплаща сумата за прехвърляне на жилище,купувача или продавача?
15-02-2006 - 11:44:26
Quote

тогава тя не може да се изповяда по дан. оценка

Стига си приказвала глупости.

Може да се изповяда на данъчна оценка дори и да е с кредит.
Анонимен потребител
Re: Кой заплаща сумата за прехвърляне на жилище,купувача или продавача?
15-02-2006 - 12:07:07
Казваш
Quote

Комисионната на повечето агенции е 2 1/2 %/два и половина процента/aко си направищ една сметка можеш да прецениш дали си заслужава-аз определено бих го предпочела"

Едно въпросче - ти от тези дето я дават комисионата ли си или от тези дето я вземат, защото във втория случай ми е ясно каква преценка правиш
Re: Кой заплаща сумата за прехвърляне на жилище,купувача или продавача?
15-02-2006 - 12:25:45
И аз ще те питам. След като вадиш документите на продавача, проверяваш колко са собствениците и т.н. ЗАЩО ПЛАЩА КУПУВАЧА? Тинки непрекъснато ви пита защо един ползва услугата, а друг я плаща.
Предста ви си случай идва Тинки от пръв оглед харесва апартамента и каза ето парите купувам. И вие му казвате - 1500евро. Ами как да не ви тегли една майнаsmiling smiley Ако обаче тецзи 1500 евро з авключени в ОБЯВЕНАТА цена никой няма да ви се сърди.
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Цитат:тогава тя не може да се изповяда по дан.
> оценка
>
> Стига си приказвала глупости.
>
> Може да се изповяда на данъчна оценка дори и да е
> с кредит.


range">Да разбира се, ако обаче кредита е до размера на данъчната оценка!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!А ако е повече се пише реалната цена , за да се удостовери пред банката!!!!!!!!И съм 100% сигурна.
Re: Кой заплаща сумата за прехвърляне на жилище,купувача или продавача?
15-02-2006 - 12:41:08
Глупости. Банката отпуска кредите не по това за колко се осъществява сделката, а по това за колко пари оценява имота. Няма абсолютно никакъв проблем да се изповядва на данъчна оценка.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход