Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Във Вашия квартал колко нови сгради има?

Публикувано от Petyr 
Във Вашия квартал колко нови сгради има?
15-01-2008 - 01:55:04
Колко нови жилищни сгради са построени във Вашия квартал (само за София)?
По специално тези построени последните 5 години (започнати 2002-ра до днес).

Предварително благодаря на всички дали данни!
Само ще помоля това да е нещо като анкета, а не дискусия. Ако някой е писал бройка различна от вашата за вашия квартал, то напишете вашата бройка като изброите сградите smiling smiley
Re: Във Вашия квартал колко нови сгради има?
15-01-2008 - 01:56:06
Младост-1: 30 сгради по 8 етажа средно.
Re: Във Вашия квартал колко нови сгради има?
15-01-2008 - 09:49:41
.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-01-15 09:52 от pe6o.
Re: Във Вашия квартал колко нови сгради има?
15-01-2008 - 13:35:15
Питам, защото според НСИ са за 2006-та са построени 1600 жилища.
Според [www.novatasofia.com] се строят 271 блока или около 20 000 жилища, а на картата са само една малка част (под 30%) от сградите, поне за тези части които аз познавам. Явно държавата не си прави труда да направи една полезна статистика, затова е добре сами да си я направим smiling smiley
Re: Във Вашия квартал колко нови сгради има?
15-01-2008 - 14:02:24
avatar
Пепи днес бях в овча купел и имаше едно място близо до ул. обиколна където имаше повече ново строителство отколкото стари блокове. И наблюденията ми в строежите, които посетих е че 70%-80% от апартаментите са продадени, а останалите непродадени са на по-ниските етажи, с преход или с не много хубаво разпределние. Довода на колегите с които говорих е че строителите когато продадат повече от половината сграда вече не бързат и дори си позволяват да вдигат цената на непродаденото.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Във Вашия квартал колко нови сгради има?
15-01-2008 - 14:24:12
Продавач, съгласен съм, че се изкупуват още на дупка, и че като продадат 40% строителите започват да се правят на спекуланти. Така на око колко блока можеш да преброиш в ОК?
Re: Във Вашия квартал колко нови сгради има?
15-01-2008 - 14:40:13
avatar
Ами да не те подведа, но мисля там в тази част бяха около 15-ина и повечето бяха вдигнати до последния етаж говоря за района около блок 33-40 близо до булевард Линкълн (бивш Обиколна). Ако погледнеш на картата в бгмапс ще си кажеш е къде пък там може да има толкова блокове, но ги има видях ги днес преди това не бях влизал на вътре по уличките и не съм обръщал внимание колко много се строи.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Във Вашия квартал колко нови сгради има?
15-01-2008 - 14:41:57
В района на Манастирски ливади-изток ( в квадрата м/у България, Околовръстно шосе, Т.Каблешков и Йордан Бакалов-Стубел) има около 50 нови сгради (които са построени през последните 3-4 години или в момента са в напреднала фаза на строеж, а в тоя район на етап проект има поне още около 15-тина нови.

Love is all around
Re: Във Вашия квартал колко нови сгради има?
15-01-2008 - 16:34:38
Зона Б-5- 18 блока
Re: Във Вашия квартал колко нови сгради има?
15-01-2008 - 18:11:03
А бе ти как така с лека ръка реши, че във всяка нова сграда има по 80 жилища? Я разгледай добре картинките във сайта дето си дал да видиш по колко прозореца има всяка сградаsmiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход