Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Трябват ли разрешителни за поставяне на ей такава къщичка:

Публикувано от naughty 
Re: Трябват ли разрешителни за поставяне на ей такава къщичка:
27-12-2007 - 12:18:52
За метална конструкция си е скъпичко разгледай оферти на други сглобяеми къши. М/у другото не знам, за кой район става въпрос ама за тази цена можеш да си купиш доста спретната къщичка с двор.Ако имаш сантиментална стойност към мястото си вдигни една 2 - етжна вила масивна с гараж и ще видиш, че по ти излизат сметките.
Re: Трябват ли разрешителни за поставяне на ей такава къщичка:
27-12-2007 - 13:13:10
ей, съвсем отклонихте въпроса smiling smiley

не ми беше въпроса дали е изгодно а дали трябват разрешителни smiling smiley

Re: Трябват ли разрешителни за поставяне на ей такава къщичка:
28-12-2007 - 20:13:29
naughty Написал:
-------------------------------------------------------
> Харесал съм една преместваема къщичка за вила,
> много бързо ги сглобяват (7дена) и са много
> прилични на вид..
>
> От фирмата твърдят, че не трябват никакви
> документи за да се "сложи" в парцела ми, някой има
> ли реален опит? Дали наистина е така? Страшно ме
> блазни идеята за 7 дена да имам вила, макар и на
> тази "дзверска" цена
>
>
>
> dyakovconstruction.com


Така като гледам къщичката е преносим временен обект т.е. не е свързана трайно с терена. В този случай се изисква единствено разрешение от общината за поставяне на временен преместваем обект, което е много по-леко като процедура в сравнение със строителното разрешение. Редът се урежда от общинска наредба от съответния общински съвет по местонахождение на парцела, в който се иска поставянето. Обикновено се иска някакъв чартеж /не архитектурен план/, визуализация и документ за собственост. Във Варна тези молби се гледат от един комисии в районните администрации и обикновено разрешението излиза за 1-2 месеца. Никога не отказват, когато молбата е за поставяне на такъв обект в собствен парцел, само че при нас максималният размер на обекта може да е 15 м2 и може да се поставят до 3 такива обект. Когато е за собствени имоти, обаче никой не проверява и не го прави на въпрос. Обикновено след получаването на разрешението с него се иска присъединяване към ВиК и ел. За всеки случай, обаче си провери в общината, където е парцела, защото това в тази община може да е уредено по друг начин.

Попадала съм и на други случаи- сглобяеми къщи, поставени на фундамент, трайно свързан с терена под нея. В тоя случай наистина къщата е построена без, каквито и да е документи. Просто след построяването си бяха изкарали нотариален акт за нея, в който просто беше записано, че къщата е сглобяема. Как са се присъединили към ел и Вик, обаче не знам. За всеки случай потърси нотариус, който би се съгласил да състави такъв нотариален акт и попитай присъединителнитед дружества.
Re: Трябват ли разрешителни за поставяне на ей такава къщичка:
29-12-2007 - 16:31:15
Благодаря Радена - това исках да чуя smiling smiley

определено е по-лесно и по-бързо а именно това търся
Re: Трябват ли разрешителни за поставяне на ей такава къщичка:
29-12-2007 - 17:04:46
Абе не знам какво си искал да чуеш, обаче това въобще не е вярно-тази процедура отдавна я няма, а ти можеш да си намериш нотариус, който да ти издаде нотариален акт и за партийния дом, ама имай предвид, че това въобще няма да те направи собственик... А какво е "временен строеж" пише в чл.50 ЗУТ, а че издава разрешение за временен строеж, пише в чл.51 и чл.52-за присъединяването-само с временни връзки и след разрешението за строеж и инвестиционния проект.
Разбирам, колко много ти се иска да ти кажем, че за поставянето на къщата не трябват никакви разрешителни. Ами не трябват. Ето -излъгах те !
Re: Трябват ли разрешителни за поставяне на ей такава къщичка:
29-12-2007 - 17:39:35
какъв партиен дом бе Наска??

"след разрешението за строеж и инвестиционния проект" -- та аз въобще не възнамерявам да строя?? искам да сложа подвижна къщичка тип бунгало в собствения си парцел и това е. Къщата е подвижна в буквалния смисъл - няма основи и се донася до мястото с кран. днес я слагам по средата на парцела, утре ми е кеф да я завъртя на 45 градуса и т.н.

общо взето е същото като да сложа една каравана и да си я местя из двора както ми е кеф smiling smiley



Re: Трябват ли разрешителни за поставяне на ей такава къщичка:
29-12-2007 - 17:57:31
Мисля , че малко се бъркаш.

Ти може да си мислиш , че това е каравана , но за караваната ти трябват номера и да си плащаш пътен данък .
Тук става въпрос за някакво строителство . Трябва да имаш регламент за отстояния от странична регулация , което се казва "ситуация" и строително разрешение за изграждане или поставяне , за което е необходимо план основи от конструктор. За това строително разрешение зависи в коя община си , може да ти искат архитектура , а може и да не ти искат.
Тук само се пенем , а последната дума има гл. архитект на общината . Направи си труда и се консултирай. После , ако искаш сподели във форума мнението си. Сега е нещо като сметка без кръчмар. Най-малкото заинтересувайсе и във ВК и енерго какво искат.

УСПЕХ!
Re: Трябват ли разрешителни за поставяне на ей такава къщичка:
29-12-2007 - 17:57:54
Ама чакай малко-отдолу не се ли изгражда бетонов фондамент ? На какво стои-на релси ли или има някаква друга конструкция ? Ако действително няма трайно закрепване към терена-това променя нещата...
Re: Трябват ли разрешителни за поставяне на ей такава къщичка:
29-12-2007 - 18:34:33
Naskata Написал:
-------------------------------------------------------
> Ама чакай малко-отдолу не се ли изгражда бетонов
> фондамент ? На какво стои-на релси ли или има
> някаква друга конструкция ? Ако действително няма
> трайно закрепване към терена-това променя
> нещата...


на железни релси е, няма бетонна оснава

АРГОНАВТ е прав, ще го послушам
Re: Трябват ли разрешителни за поставяне на ей такава къщичка:
29-12-2007 - 21:35:32
Опитайте се да разберете застрахователните компании за каква малксимална сума биха я застраховали - срещу пожар и заметръс например! На мен също ще ми бъде интересно!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход