Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Трябват ли разрешителни за поставяне на ей такава къщичка:

Публикувано от naughty 
all
Re: Трябват ли разрешителни за поставяне на ей такава къщичка:
23-01-2008 - 12:01:58
Имам следния въпрос

ето такава : [south-bulgaria.com] каравана или бунгало кои както 6те да го нарича , ниама ли да се получи - без никакви разрешения???

и цената е сносна
Re: Трябват ли разрешителни за поставяне на ей такава къщичка:
23-01-2008 - 12:07:21
Naskata Написал:
-------------------------------------------------------
> Абе не знам какво си искал да чуеш, обаче това
> въобще не е вярно-тази процедура отдавна я няма, а
> ти можеш да си намериш нотариус, който да ти
> издаде нотариален акт и за партийния дом, ама имай
> предвид, че това въобще няма да те направи
> собственик... А какво е "временен строеж" пише в
> чл.50 ЗУТ, а че издава разрешение за временен
> строеж, пише в чл.51 и чл.52-за
> присъединяването-само с временни връзки и след
> разрешението за строеж и инвестиционния проект.
> Разбирам, колко много ти се иска да ти кажем, че
> за поставянето на къщата не трябват никакви
> разрешителни. Ами не трябват. Ето -излъгах те !


На глешния член си попаднал, Наска. Виж 56-ти член:

"Чл. 56. (1) (Изм. - ДВ, бр. 103 от 2005 г., доп. - ДВ, бр. 61 от 2007 г., в сила от 27.07.2007 г.) Върху поземлени имоти могат да се поставят преместваеми увеселителни обекти и преместваеми обекти за търговски и други обслужващи дейности - павилиони, кабини, маси, както и други елементи на градското обзавеждане (спирки на масовия градски транспорт, пейки, осветителни тела, съдове за събиране на отпадъци, чешми, фонтани, часовници и други).
(2) За обектите по ал. 1 се издава разрешение за поставяне по ред, установен с наредба на общинския съвет, а за държавни и общински имоти - и въз основа на схема, одобрена от главния архитект на общината. За държавните имоти схемата се одобрява след съгласуване със съответната централна администрация, която стопанисва имота, а в останалите случаи - с областния управител."

По този ред се прави smoking smiley
Re: Трябват ли разрешителни за поставяне на ей такава къщичка:
25-01-2008 - 10:02:25
Щом в къщата ще се правят само купони , т.е целите са увеселителни то radena е права , но ако искаш къща за живеене или почивка - Naskata.

Така е според мен.
Re: Трябват ли разрешителни за поставяне на ей такава къщичка:
11-02-2008 - 19:10:18
Здравейте! Казвам се Бисер Бонев и съм управител и съсобственик във фирма "МОНТАЖНИ ГРУПИ" СД. Темата с разрешителните за временен обект, вълнува доста хора. Аз също исках да си купя готова (сглобяема) къща. Няма почти никаква разлика дали ще поставите преносимо бунгало, фургон или нещо от този тип, в собствен или общински имот. Принципът е един и същ. Не трябват обичайните разрешителни като за монолитно строителство. Но !!! Това е като да поставиш фургон на строителен обект, тоест с ВРЕМЕННО ел. захранване, вода и канал. След акт 16, на строителният обект, всички комуникации към въпросният временен (преносим) обект, се ИЗКЛЮЧВАТ. Ако в парцела в който е поставено бунгалото (фургона) е ваш, то няма никакъв проблем да си остане там. Тогава варианта е да го захраните отново с всички комуникации, от вече съществуващата сграда. Тоест, ако искате да поставите в парцела си вила от този тип за постоянно, трябва да имате абсолютно всички разрешителни, като за монолитно строителство. Единственият вариант да се заобиколи цялата процедура, е ако в парцела си имате постоянна постройка с изградени и узаконени комуникации. Ако нямате такава, извадете си разрешително за постройка от 15м2, постройте я, и я узаконете. Самата постройка може да използвате след това като складово помещение, което за вила ще ви бъде абсолютно необходимо. И накрая - поставете си каквато си искате временна постройка пред вече съществуваща. Така чисто документално ще имате къща 10 - 15 м2, и "барака" към нея от 55м2.
Re: Трябват ли разрешителни за поставяне на ей такава къщичка:
13-02-2008 - 20:10:31
Тъй като въпроса ми е сходен и от месец "умувам" върху него реших да го задам тук.

Разполагам с имот в село - голям двор и стара къща в която живее баба ми, т.е. всички комуникации са налице (ток и вода). Искам да си построя самостоятелна дървена къщичка около 35 кв. м. несвързана трайно с терена (на бетонови блокчета) от две стаи и баня и да си я ползваме като виличка с жена ми за период от 15-20 години. Зная че ако искам да съм в съответствие със закона трябва да се гмурна здраво в бюрокрацията на нашата държава. Предвид временния характер на тази къщичка искам да постигна някакъв компромис, т.е. не всичко да е законно, но все пак да имам някакъв документ за да оспорвам евентуално бъдещи санкции. Така, че възможностите за които се сещам са пет:

1. Бараката да я обявя като второстепенна постройка на допълващото застрояване съгласно чл.147 и чл.46. Тогава не е необходимо одобряване на инвестиционен проект, а само разрешително за строеж (по чл. 153) което ме плаши.

2. Да я обявя като временна постройка, но там тотално съм объркан и не мога да открия "за кой член да се хвана" smiling smiley - някъде между чл. 49 и чл. 55, но къде? И от там нататък какво да правя?

3. Да я пиша като преместваем обект, но такива могат да бъдат само с търговски цели като павилиони. Тогава ще мина само с едно разрешително за поставяне.

4. Да се опитам да го впиша като "реконструкция" или "основен ремонт" на строеж. Къщичката ще бъде построена на мястото на съществуваща тухлена барака с площ около 10 кв. м. от неизпечени тухли без никаква основа, но с керемиден покрив. Тогава за какви документи трябва да се боря? Съгласно закона трябва да не променям зидове, но ще се правя че не съм разбрал.

5. Да си затворя очите и да си строя както си знам без разрешителни с надеждата че контролните органи ще направят същото при тази нищожност на обекта. Все пак сме свидетели на грандиозни палати построени дори без разрешителни за строеж.

В закона никъде не откривам понятията "сглобяемо строителство", "барака" и "не свързана трайно с терена" сграда и някакво различно (облекчено) третиране.

Предварително благодаря за всякакви идеи и беседване по проблема.
Re: Трябват ли разрешителни за поставяне на ей такава къщичка:
06-02-2012 - 19:48:27
Вижте това - Нискоенергийни Къщи и Бунгала
http://kasta.alle.bg/

Селски имоти в Троянският балкан - www.imotitrayana.com,

Сглобяеми къщи по Немски стандарт - www.kasta.alle.bg
Питам::-''Трябват ли разрешителни за поставяне на сглобяемо бунгало от термо-сандвия панели във собствен имот във вилна зона ?
Питам::-''Трябват ли разрешителни за поставяне на сглобяемо бунгало от термо-сандвия панели във собствен имот във вилна зона ?*sos*
Re: Трябват ли разрешителни за поставяне на ей такава къщичка:
07-03-2014 - 19:26:34
Не знам относно този въпрос, но на мен за построяването на една стая към вилата ми исках сумати документация, разрешителни и т.н..

Строителни материали
Re: Трябват ли разрешителни за поставяне на ей такава къщичка:
25-11-2014 - 10:43:03
avatar
Quote
martonikk
Не знам относно този въпрос, но на мен за построяването на една стая към вилата ми исках сумати документация, разрешителни и т.н..

И на мен.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход