Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Съвет на седмицата

Публикувано от magic 
Съвет на седмицата
03-12-2007 - 14:59:16
avatar
За съвет на седмицата естествено си представях, че там ще има ценни съвети, които имоти.нет, който НЕ РАБОТИ като агенция не може да даде, защото професионалистите знаят най-добре!

В списъка със съвети има и доста ценни http://www.imoti.net/nd/advices_list.php

Но, за съжаление голяма част от професионалистите въпреки, че имат пълна свобода какво да бъде написано стигат само до съвета "Работете с агенция" *казано по различен начин. Което казано от една агенция звучи някак си странно... (или само на мен ми звучи така??) Разбира се, че агенциите искат да работят частните лица с агенции, :} това е толкова ясно - какъв е смисълът да се пишат статии по този въпрос и то от самите тях???? Но нека да има всички интервюта и съвети и всеки клиент да си преценява към кои професионалисти да се обърне - към такива, които казват, че най-добре е да се работи с агенции и такива, които дават реални и нужни съвети...





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-12-03 14:59 от magic.
Re: Съвет на седмицата
03-12-2007 - 16:29:49
avatar
magic Написал:
-------------------------------------------------------
> За съвет на седмицата естествено си представях, че
> там ще има ценни съвети, които имоти.нет, който НЕ
> РАБОТИ като агенция не може да даде, защото
> професионалистите знаят най-добре!
>
> В списъка със съвети има и доста ценни
> [www.imoti.net]
>
> Но, за съжаление голяма част от професионалистите
> въпреки, че имат пълна свобода какво да бъде
> написано стигат само до съвета "Работете с
> агенция" *казано по различен начин. Което казано
> от една агенция звучи някак си странно... (или
> само на мен ми звучи така??) Разбира се, че
> агенциите искат да работят частните лица с
> агенции, това е толкова ясно - какъв е
> смисълът да се пишат статии по този въпрос и то от
> самите тях???? Но нека да има всички интервюта и
> съвети и всеки клиент да си преценява към кои
> професионалисти да се обърне - към такива, които
> казват, че най-добре е да се работи с агенции и
> такива, които дават реални и нужни съвети...
>
>
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 12/03/07
> 02:59PM от magic.
.......................................................
Прави Ви чест г-жо Лазова,че поставяте въпроса обективно clap:
Нормални са съветите от сорта,цитиран от Вас :Щом Босът им вчера уточни,че ще има растеж в някои сегменти и локации без конкретика-ще се продава всичко-което не е продавано до сега- за това "съветват" - иначе се очертава тишина в офисите и шум в стомасите , съчетан с лош сън
Анонимен потребител
Re: Съвет на седмицата
04-12-2007 - 13:19:56
Според мен АНИ просто не осъзначат какво означава "Съвет на седмицата".

1) Това "чудо" стои една седмица на заглавната страница. Ми че то това си е направо като билборд на Витошка.
2) Това "чудо" изважда една АНИ от общия кюп и в един момент всички погледни са насочени към нея
3) Е тука е много важно какво ще се кажа. Ако кажеш нещо умно - печелиш клиенти, ако се издъниш - отблъскваш клиенти.
4) Явно АНИ не осъзнават че с тези съвети освен да привлекат клиенти могат и да ги отблъснат:
[www.imoti.net]
Какво да кажем за този съвет?
А това не го очаквах от Явлена:
[www.imoti.net]

В АНИ като че ли съществува някакъв страх. Да не вземат да издадат без да искат как се прави "топлата вода". Едва ли не мотото им е "ние знаем как се прави ама няма да ви кажем защото то е плод на нашите дългогодишни услилия". Лошото в случая е че както казах те си мислят че са открили топлата вода. Преди време във форума адв. Костакиева даваше съвети по правни проблеми. Тя за разлика от брокерите никога не каза - елате в нашата кантора ще ви оправим. Даваше съветите безплатно. Добре де замислете се защо не я беше страх някой да не се оправи сам или, че други адвокати ще се възползват от това, което тя пише? Всичко е много просто - даваш съвети, малцина се оправят сами, но мнозинството си казва - "брей тоз човек ги разбира тези неща, я аз да ида там за да съм сигурен че ще ме обслужат качествено". Ето този начин на мислене не е присъщ на АНИ.
Както и друг път съм казвал единствения начин АНИ да убедят клиентите си да отидат при тях, да си платят за услугата и да не ги "прескачат" е да кажат каква е услугата, какво включва, колко трудна е работата им, колко време и усилия ще спестят хората и т.н и т.н. Т.е. колкото повече разкрият от начина на правене на "топлата вода" толкова повече хора ще си кажат - абе аз вместо да си погрявам водата(да се оправям сам) не е ли по лесно да завъртя лявото кранче (да наема АНИ) и тя да потече, пък ще си платя накрая на месеца на топлофикация за услугата?
Re: Съвет на седмицата
04-12-2007 - 13:43:14
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Според мен АНИ просто не осъзначат какво означава

>
> В АНИ като че ли съществува някакъв страх. Да не
> вземат да издадат без да искат как се прави
> "топлата вода". Едва ли не мотото им е "ние знаем
> как се прави ама няма да ви кажем защото то е плод
> на нашите дългогодишни услилия". Лошото в случая е
> че както казах те си мислят че са открили топлата
> вода. Преди време във форума адв. Костакиева
> даваше съвети по правни проблеми. Тя за разлика от
> брокерите никога не каза - елате в нашата кантора
> ще ви оправим. Даваше съветите безплатно. Добре де
> замислете се защо не я беше страх някой да не се
> оправи сам или, че други адвокати ще се възползват
> от това, което тя пише? Всичко е много просто -
> даваш съвети, малцина се оправят сами, но
> мнозинството си казва - "брей тоз човек ги разбира
> тези неща, я аз да ида там за да съм сигурен че ще
> ме обслужат качествено". Ето този начин на мислене
> не е присъщ на АНИ.
> Както и друг път съм казвал единствения начин АНИ
> да убедят клиентите си да отидат при тях, да си
> платят за услугата и да не ги "прескачат" е да
> кажат каква е услугата, какво включва, колко
> трудна е работата им, колко време и усилия ще
> спестят хората и т.н и т.н. Т.е. колкото повече
> разкрият от начина на правене на "топлата вода"
> толкова повече хора ще си кажат - абе аз вместо да
> си погрявам водата(да се оправям сам) не е ли по
> лесно да завъртя лявото кранче (да наема АНИ) и тя
> да потече, пък ще си платя накрая на месеца на
> топлофикация за услугата?


Тинки,много бързо забравяш,но има архив и той може да ти опресни паметта.Не само аз съм писала в подробности какво прави АНИ,как го прави и ЗАЩО го прави.
Обяснявали сме ЗАЩО не може да стане поредното безумно предложение на някой,решил че от всичко разбира и трябва да въведе нови правила.
Договорите,които е нужно да бъдат подписани,също сме разисквали.Но да искаш да ти постна съдържанието с клаузите,е прекалено.
Даваш пример с адв.Костакиева.Тя да е съставяла документи и да ги е поствала на тия,на които е давала съвети? Ми, не е и няма да го направи.
А това,дето ти го почервених,е точно обратното.Тарикатите,които "всичко знаят",направо ще си отворят агенция и ще искат комисион от брокера,който са наели :]
Re: Съвет на седмицата
04-12-2007 - 13:43:51
Тинки ,защо пишеш глупости?АНИ НЕ КАЗВАТ КАКВА Е УСЛУГАТА?-ами какво казват -прогнозата за времето или нивото на река Дунав... eye popping smiley moody smiley:
Re: Съвет на седмицата
04-12-2007 - 14:14:58
Аз смятам, че представителите на АНИ трикратно възобновяват темата за огледите, и изобщо взаимоотношенията с клиентите си, единствено защото желаят да чуят добра оценка за труда и усилията си, а вместо това получават къде прикрити, къде не - ругатни.

Откровено казано, те чуват добри думи за себе си само от представителите на професията "брокер" и почти 100 %-во - неодобрение от обществеността. Не виждам смисъла на подобно занимание. То забива нещата до още по-небивали дълбочини - до непримиримост и направо омерзение още при споменаването на думата "брокер". Още повече, брокерите направо забравят всякакви кавги помежду си, и настава неистово обединение след като чуят, че някои хора ги мислят за лапачи, мошеници, търгаши и т.н.

Щом професията съществува на пазара, това означава, че от нея има необходимост и търсене. Това, че хората масово не одобряват брокерите, не означава, че не трябва да ги има. Има хора, които поради различни причини, желаят да използват посредничеството. Има и такива, които не желаят да го използват. Ми това е Демокрацията. Има място за всички. Дори има място за платените огледи. Само че, ако брокерите смятат, че хората сами ще пожелаят да плащат за тях, много се лъжат. Още повече чрез масирани писания във форумите.
Re: Съвет на седмицата
04-12-2007 - 14:15:24
Ако трябва да бъда откровен,и това е много! smoking smiley /що касае информацията/





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-12-04 14:28 от komin4e.
Анонимен потребител
Re: Съвет на седмицата
04-12-2007 - 15:35:01
Камелия, както много пъти съм писал ти само казваш че много пъти се правила ...., но май си оставаме винаги само с "много пъти съм писала ..."
Re: Съвет на седмицата
04-12-2007 - 16:06:15
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Камелия, както много пъти съм писал ти само казваш
> че много пъти се правила ...., но май си оставаме
> винаги само с "много пъти съм писала ..."

Това е лесно да се провери.Който прояви интерес може да го направи. winking smiley
Анонимен потребител
Re: Съвет на седмицата
04-12-2007 - 16:43:32
Обикновено когато един професор каже че нещо е "очевидно" то на него самия му отнема по 2-3 дена да види очевидното smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход