Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колеги не се ангажирайте да продавате имоти на собственици които си ги предлагат самостоятелно и в повече от 3 ани..

Публикувано от turbozol 
Защо да имат отношение към цените
Quote

Той ще дойде, защото аз имам данните и връзката към продавача на имота

Колко време още мислиш че ще продължи това?
До няколко години сигурно продавачите ще почнат сами да си пускат обявите в нет-а. Тогава това че ти имаш информация за имота на никой няма да му трябва. Хората ще се интересуват от посредническата услуга, не от информацията. Е тогава тези, които предлагат повече услуги ще бъдат предпочитани
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Цитат:Той ще дойде, защото аз имам данните и
> връзката към продавача на имота
>
> Колко време още мислиш че ще продължи това?
> До няколко години сигурно продавачите ще почнат
> сами да си пускат обявите в нет-а. Тогава това че
> ти имаш информация за имота на никой няма да му
> трябва. Хората ще се интересуват от
> посредническата услуга, не от информацията. Е
> тогава тези, които предлагат повече услуги ще
> бъдат предпочитани


Тинки,продавачите имат и сега пълната възможност да го направят и ти го знаеш.Не веднаж сме обяснявали защо повечето предпочитат да продават през агенция.Но ти си повтаряш едно и също....... winking smiley
И сега имат възможност да го правят но:
1) Интернета все още не е навлязъл както трябва в дома ни
2) АНИ им предлагат да им работят без пари

По 1) смятам, че нещата в близките години ще се променят. То до преди 10 години GSM-а беше лукс пък вече всеки се разкарва с по два в джоба. Всеки вече ще е продал или купил по един имот (ще е минал през всички кръгове на Ада) и ще реши че сам може да се оправя - пуска си обявата в нета и готово. Това което ти в моента имаш - информацията за адреса ще е общодостъпна.
По 2) като гледам във форума постоянно се говори че трябва да се работи с договори и т.н. Т.е. АНИ най-накрая "узряха" че не може повече така - "без комисиона от продавача".

Затова ти казвам че в близките години продавач и купувач ще се намират сами. това не означава че АНИ ще изчезнат. Просто от "продавачи на информация" ще се превърнат в "доставчици на услуги". Аз затова и разправям на radena, че тези които предлагат консултиране по кредити са "едни гърди напред". А на теб се опитвам да ти обясня че за в бъдеще няма да има "комплексна" услуга. Продавач и купувач ще дойдат при теб и ще ти кажат примерно - "ето го имота който искам да купя, изгответе ми това, това и това". Тогава ти ще трябва да имаш разбивка на комплексната си услуга по конкретни дейности и всеки ще си плаща за конкретната дейност която си извършила. Примерно на теб ти се плаща за проверка на имота до 9-то коляно, а на адвокат за изработка на предварителен договор.
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> И сега имат възможност да го правят но:
> 1) Интернета все още не е навлязъл както трябва в
> дома ни
> 2) АНИ им предлагат да им работят без пари
>
> По 1) смятам, че нещата в близките години ще се
> променят. То до преди 10 години GSM-а беше лукс
> пък вече всеки се разкарва с по два в джоба. Всеки
> вече ще е продал или купил по един имот (ще е
> минал през всички кръгове на Ада) и ще реши че сам
> може да се оправя - пуска си обявата в нета и
> готово. Това което ти в моента имаш - информацията
> за адреса ще е общодостъпна.
> По 2) като гледам във форума постоянно се говори
> че трябва да се работи с договори и т.н. Т.е. АНИ
> най-накрая "узряха" че не може повече така - "без
> комисиона от продавача".
>
> Затова ти казвам че в близките години продавач и
> купувач ще се намират сами. това не означава че
> АНИ ще изчезнат. Просто от "продавачи на
> информация" ще се превърнат в "доставчици на
> услуги". Аз затова и разправям на radena, че тези
> които предлагат консултиране по кредити са "едни
> гърди напред". А на теб се опитвам да ти обясня че
> за в бъдеще няма да има "комплексна" услуга.
> Продавач и купувач ще дойдат при теб и ще ти кажат
> примерно - "ето го имота който искам да купя,
> изгответе ми това, това и това". Тогава ти ще
> трябва да имаш разбивка на комплексната си услуга
> по конкретни дейности и всеки ще си плаща за
> конкретната дейност която си извършила. Примерно
> на теб ти се плаща за проверка на имота до 9-то
> коляно, а на адвокат за изработка на предварителен
> договор.


Ще се опиташ ли да осмислиш нещо извън стройната ти теория? confused smiley
Защо един продавач не би искал сам да продава? smoking smiley
Тинки -първо чети после мисли и накрая пиши.Примерно на теб ще се плаща за проверка да 9 то коляно ,а на адвоката за предварителен договор-е с тази умна мисъл"преби коча с мистрия".Защо ако продавача и купувача се срещнат ще идват при един за проверка ,а при друг за предварителен договор не е ли по лесно да получат услугата ,както много пъти ти е обяснявано КОМПЛЕКСНО-ПОКУПКА ,ПРОДАЖБА,НАЕМ,ПРЕДВАРИТЕЛЕН ДОГОВОР,КРЕДИТИРАНЕ,ИЗПОВЯДВАНЕ ,ВПИСВАНЕ .ОСВЕН ТОВА ТИ ПОЯСНЯВАМ ,ЧЕ БРОКЕРСКАТА УСЛУГА СЕ Е НАЛОЖИЛА КАТО ТАКАВА ОЩЕ ОТ 19 ВЕК В РАЗВИТИТЕ СТРАНИ И ДОСЕГА СЪЩЕСТВУВА,ТАЗИ УСЛУГА СЕ Е РАЗВИВАЛА ВЪВ ВРЕМЕТО УСПОРЕДНО С РАЗВИТИЕТО НА ВСИЧКИ ИНОВАЦИОННИ ТЕХНОЛОГИИ,ПРЕСА,МЕДИИ,ТЕЛЕФОН,ЕЛЕКТРИЧЕСТВО,ТОПЛА ВОДА,НА ПО КЪСЕН ЕТАП ,ИЗЛИТАНЕ В КОСМОСА,САТЕЛИТ ,ИНТЕРНЕТ И НЯМА КАК ДА СПРЕ ДА СЪЩЕСТВУВА,НИТО ДА СЕ ПРОМЕНИ"ИЗРОДИ"ПО СТАНДАРТИТЕ НА ТИНКИ..НЕ СЕ ИЗЛАГАЙ И НЕ СТАВАЙ ЗА СМЯХ..АКО ЖИВЕЕШ С ИЛЮЗИИ ИЗЧАКАЙ НЕОБОЗРИМОТО БЪДЕЩЕ И СИ КУПИ ПАРЦЕЛ НА ЛУНАТА, ПОСТРОЙ СИ КЪЩА И ЖИВЕЙ ЩАСТЛИВО.
А какво отношение имат според теб? Че увеличават цената с 3%, а тази година в някои части на София покачването е над 35% ти ми обясни дали агенциите са причината... moody smiley:

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
ТИНКИ ВИНАГИ СИ БИЛ ЗАБАВЕН НЕ МОГА ДА ОТРЕКА,НО .....................
Каква комплексна услуга предлагате драги брокери ?!

В ерата на интернет просто не сте нужни в сделката !

Хората си пускат обявите и се свързват помежду си !

За какво изобщо сте вие ?!

И каква е тази наглост да прибирате по 6-7 % от сделката ?!

За половината ,че и по-малко пари всеки може да си наеме персонално ангажиран адвокат, който да му провери и движи нещата !

Айде баста

smiling smiley
баста аsmiling smiley))
05-12-2007 - 12:16:50
avatar
Драги ми знаещsmiling smiley))) прегледай обявите от частните лица тук из межди 250 000 оферти и си отговори сам в ерата на интернет дали не са нужни брокерите.



Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход