Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колеги не се ангажирайте да продавате имоти на собственици които си ги предлагат самостоятелно и в повече от 3 ани..

Публикувано от turbozol 
За съжаление подобия на брокери има ,за радост те са малък процент.ТРЯБВА да се обърне внимание на подбора на кадри,на фирми които организират курсове -какво точно ги учат.ДА има класификатор на легитимните ани,да се отнемат права на ани които са некомпетентни и подвеждат клиенти и колеги.Това са някои от начините да се подобри услугата сигурно има и още пишете и вие.Когато се обади брокер на частен продавач пуснал сам обява да се предложи УСЛУГА,А НЕ ДА СЕ ПУСКА ИМОТА НА ЗАВИШЕНА ЦЕНА БЕЗ ДА Е ГЛЕДАН ПРЕДВАРИТЕЛНО.НЯМА СНИМКА НА ИМОТА И ДОГВОР С ПРОДАВАЧА ,АМИ НЯМА ДА ГО ПРЕДЛАГШ.ИСКА САМ ДА ПРОДАВА ,ДА СИ ГО ПРОДАВА.нЕКА АНИ да работим с клиенти ,а не да пренасяме информация от точка а до точка б и да не се знае за какво става въпрос.Визирам малкият процент от ани които пречат на всички колеги, продавачи ,купувачи, намодатели и наематели и най вече на себе си.Брокерската услуга е комплексна ,но не е задължителна, който не иска да я ползва да се оправя сам- никой няма да му се сърди.Да се изисква от продавача да заплаща за услугата,от продажната цена на сделката,а не да му се обещава "без комисион"или да се начислява отгоре пълна тъпотия...А на тези които продават или купуват мислете преди да изберете или неизберете ани,ако изберете- установете личен контакт с ани. Подпишете договор с тях в този договор има права и задължения изисквайте услуга и си платете за нея
Абе брокери готини, на пазара в момента има малко продавачи и мнооого купувачи, естествено че няма да искат продавачите да плащат комисионна - защо да ти ги давам тези 3 процента като знам че ще продам / отдам на момента?
Може би за купувачите има повече резон да ползват услугите на брокер, доколкото съществуват специфични рискове и проблеми свързани с покупката които (може би) ползването на 'специалист' би намалило или спомогнало да се избегнат.
Просто идея: защо вместо гръмки призвания и прокламации не се замислите как да предлагате толкова качествена услуга на клиентите си (и купувачи и продавачи) че те да се тълпят пред офисите ви а не да ви заобикалят, наричат с имена по форумите и т.н.

Проблема, драги, е в това че заплащането (обикновено няколко хиляди евро) не съответства на труда и на свършената работа. Това, разбира се е коментирано много във форума, а именно, всеки е ходил на огледи с брокер който закъснява за среща, лута се по пътя, три пъти звъни на колежката за да пита кой точно вход и етаж, за да установиш че апартамента е всъщност 88 а не 100 квадрата, до гара Подуене, а не на Докторски паметник, паркомястото е всъщност на улицата, гледката към Витоша би съществувала ако се събори отсрещната кооперация, 'лукс' означава евтин теракот по БДС в банята и долнопробен ламинат в хола, светло и просторно е подигравка и т.н.
Защото аз като клиент искам да се убедя че брокера е свършил нещо за мен, проучил е пазара, проверил е дали покрива наистина е ремонтиран преди една година, кога са подменяни комуникациите във входа, дали няма някакъв 'скрит бонус' като наводняващи се мазета и гаражи, проблеми със съседи, замаскирани течове, и т.н.
Да, искам брокера да ми се 'подмазва' както искам да ми се 'подмазва' и сервитьорката, продавачката в магазина, служителя в банката, катаджията и всеки друг който ме обслужва, или с други думи искам да е усмихнат, любезен, приветлив, да не мирише на лошо, да не е небръснат неугледен тип, да е готов да отговаря ако трябва 10 пъти на един и същ въпрос който не съм разбрал, да не ми нервничи ако желая да видя пет пъти имота преди да реша дали да го купя, да ми предостави информацията за имота в прегледна папчица с копия от документи, скици, разпределение, снимки, анализ на цените в района на съпоставими имоти, табличка с кредитни условия на няколко банки, да ме срещне с адвоката на кантората му с който да прегледаме документите, да ми изясни клаузите на договорите които трябва да подписвам, и когато предложа да платя цялата комисионна при подписването на предварителен договор да ми каже "Не господине, ще взема само аванс, а останалата част от заплащането си ще получа когато свърша цялата си работа и Вие сте вече собственик на избрания имот".
Може би съм идинствения в този форум който счита че срещу хонорар от да речем 3000 евро е редно да очаквам всичко това?

До тогава не само аз, а ВСИЧКИ клиенти ще сме убедени че брокерите не са стока, както сме се убедили че някои работещите в някои професии са подкупни, други са неграмотни, трети са крадливи и прочее.
Re: хубаво който може нека се оправя сам
04-12-2007 - 11:26:42
Проблема ни е, че си мислим , че е така само в България, а това просто си е практика за пазара на имоти.
БЛЕЗ-Нали не искаш да ми плащаш,защо искаш да получиш услуга/с качеството на услугата съм съгласен и го предлагам-всичко това което си написал и няма въпрос свързан с имот на който не мога да отговоря/Защо да плаща продавача -отговора е прост, защото ти продавам имота.АКО ИСКАШ ПРОДАВАЙ СИ ГО САМ-няма да ми плащаш-АКО ти го продам аз -ще платиш.Исках да кажа ,ако си ме ангажирал с продажбата и ти намеря клиенти.Колкото до подвеждащата информация от псевдо брокери -моето мнение е категорично-Трябва да им бъде отнето правото да се занимават с ни.Нали това съм написал ,ако си го прочел -сам съм казал ,че те пречат дори и на себе си.Но като клиенти имате право на избор-написал съм го -необходим е визуален контакт и договор в който са изразени интереси.Да срещу 3000е се очаква качество и повечето фирми ти го предлагат,аз също.Но защо си мисля ,че ти си от милиардите по света който разбираш повече от другите.Как разбра всъщност,че ще продадеш на момента?
Quote

Да срещу 3000е се очаква качество и повечето фирми ти го предлагат

Е тика е разминаването - аз считам че не ти го предлагат.
Айде да вземем да изкараме 10 произволни оферти от форума и да видим как са описани? Само като погледнеш описанието и ти става ясно за какво качество иде реч и какво може да очакваш. Лошото е че болшинството е под всякаква критика. Аз затова от доста време предлагам - за да не попадаме ние на некадърници, а вие на Андрешковци вземете си напишете всеки от коя АНИ е да знаем къде да ходим и къде ще ни обслужат качествено. Айде ако имаш куража и наистина мислиш че предлагаш качествена услуга - пиши си АНИ-то. Аз ще направя една тема с АНИ-тата на присъщващите тука брокери и ще я пинна най-отгоре. Да знаят всички къде да ходят.
.Лично до Тинки-Това което ти предлагаш и смешно.Защо?Защото аз не съм тука да си правя реклама -сам знаеш ,че форума е анонимен.И не съм визирал само себе си ,че предлагам качествена услуга.А ЧЕ ПОВЕЧЕТО ФИРМИ ГО ПРЕДЛАГАТ.А също така аз не те разбирам ,заяждаш ли се или просто не се досещаш..Всички ани се представят където трябва..Само ти трябва да намериш това което искаш.аКО НЕ СЪМТЕ РАЗБРАЛ ИЗВИНЯВАЙ..
Проблема е че ти твърдиш че повече са коректни, а аз обратното.
Ако искаш направи един експеримент - извади тристайните, тухлени до 120 000, които се продават в кв. Гоце Делчев и ги прозвъни.
Айде да видим колко от тях ще се окажат:
1) в Манастирски ливади
2) със сменена цена
3) вече продадени
4) за тези в строеж на колко ще ти кажат на какво положение са в момента
5) на колко ще могат да ти кажат дали можеш да ги купиш с кредит
Тинки -това правя по цял ден.Знам за какво намекваш ,но защо си мислиш ,че в имоти нет е най -актуалната информация.?Не трябва ли тя да е някъде другаде?САЙТА Е БЕЗПЛАТЕН И ВСЕКИ МОЖЕ ДА ГО ПОЛЗВА,АКО ПОТЪРСИШ ИНФОРМАЦИЯ -ТАМ КЪДЕТО СЕ ПЛАЩА ЗА НЕЯ ,МОЖЕ ДА Е ПО РАЗЛИЧНО...лично аз към безплатните неща винаги имам едно на ум..
благодаря ти тинки на 100% съм съгласен.
С какво точно си съгласен,че сайта е безплатен и всеки може да си пуска безплатни оферти и псевдо брокери да лъжат ,или че ако потърсиш информация там където е платено за нея има известна разлика. confused smiley eye popping smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход