Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

апартаменти на изплащане

Публикувано от neznaesht 
апартаменти на изплащане
15-01-2006 - 22:22:13
Чета разни обяви ,че се продават апартаменти на изплащане, но се оказват доста подвеждащи тези" рекламни обяви"(последната беше на Home for YOU - предполагам всички сте виждали рекламите им ) интересувам се ,знаете ли наистина фирма, която да продава на изплащане smiling smiley
Re: апартаменти на изплащане
17-01-2006 - 09:58:56
avatar
А с какво точно те подведоха те!? Аз до колкото знам наистина продават на изплащане.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: апартаменти на изплащане
17-01-2006 - 12:31:50
значи просто не си запознат.....това ,че рекламират апартаменти за по 300-400-500 евро на месец за 10-20 години на изплащане и ще е наш означаваЛО(след като се свържеш с тях и любезно те изкарат малоумник ) , че толкова горе-долу излиза погасяване на кредит от банка ,а не че те ти го продават на изплащане :crazy: вместо да подвеждат хората не е ли по - добре да напишат ясно и точно за какво става въпрос

winking smiley ееееех закони, закони...... smoking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2006-01-17 12:40 от neznaesht.
Анонимен потребител
Re: апартаменти на изплащане
17-01-2006 - 13:44:11
ами то това по-добре със банката. Вземаш заем от банка и купуваш апартамент като го ипотекираш. Докато ако е на изплащане не е хич ясно дали и кога ще ти го прехвърлят на тебе - в момента в който сключиш договор или като изплатиш цялата сума след 20 години да кажем
Re: апартаменти на изплащане
17-01-2006 - 14:22:18
нищо сигурно няма , но конкретния пример е защото ме попитаха........а и да ти кажа на този етап едва ли и банките са добър избор .....на приказки става лесно "Вземаш заем от банка и купуваш апартамент като го ипотекираш" но на практика си е доста трудно, да те попитам имаш ли представа за www.moitepari.bg или подобни фирми , може ли да разчита яовек на тях защото хич ама хич не ми се занимава с целия този процес до отпускане на кедит spinning smiley sticking its tongue out
Анонимен потребител
Re: апартаменти на изплащане
17-01-2006 - 14:48:34
Представа нямам да ли може да се разчита на кредитни консултанти.

Лично аз предпочитам сам да си изпипам нещата
Re: апартаменти на изплащане
17-01-2006 - 15:01:00
Няма проблем пак да е на твое име и с ипотека на името на продавача. Единствено е неудобстовто, че строителят трябва да назначи хора да следят изплащането по ипотеките и да се разправя с несвойствени за него дейности. Може би засего това ги спира. Аз лично съм се замислял за такъв вариант - ако имам възможност да ползвам по-нисколихвен кредит, отколкото да е на банката към клиента+ застраховането на заема към клиента, защо да не си прибера още някой лев от разликата или по такъв начин да стана по-конкурентен за клиенти с кредити? Ако не го изплаща си взимам застраховката, ако го изплаща реализирам по-голяма печалба или реализирам по-бързи продажби, което пак си е печалба.
Анонимен потребител
Re: апартаменти на изплащане
17-01-2006 - 15:29:23
Ще се опитам да ти обясня защо предпочитам банките пред разни други начини за финансиране включително и на изплащане от строителя.

Значи банките работят по някакъв закон и при тях процедурата е ясна и отработена - за всяка ситуация си има стандартно решение и т.н. При банките изненади няма.

Представи си примерно вземаш жилище на изплащане от строител за 20 години. Ами от къде да знам този строител дето не му е това работата дали няма да реши след 5 години да затвори фирмата или пък да вземе да фалира. Е какво става тогава с моя заем към него. При банките все пак вероятността за фалит е по-малка предвид на това че вече са собственост на западни банки. Кажи ми какво правим в ситуацията фалит на строителя.

Според мен ако искаш да си направиш продукта по привлекателен за купувачи със заеми просто се разбери с някоя банка за кредити - те ще пуснат преференциален лихвен % за твойте клиенти, а ти ще им водиш хора. Съответно хората виждайки че за теб така да се каже стои банка ще идват при тебе. Ето това е според мене варианта всички да са доволни
Re: апартаменти на изплащане
17-01-2006 - 19:00:54
Ех да ти имам проблемите - нячма да има на кой да си плащаш заемаsmiling smiley И като е друг този на който трябва да плащаш какъв е проблемаsmiling smiley Ако се притесняваш от дебеловрати в крайна сметка никога не знаеш дали пък и банката няма да я придобие такъв. Той Абрамович малко съмнително е забогатял пък купи Челсиsmiling smiley
Тинки, ти уверено вървиш към 2000 евро на кв.м., но за сметка на това перфектно обслуженsmiling smiley
Анонимен потребител
Re: апартаменти на изплащане
17-01-2006 - 21:15:34
Абе дебеловрати не ги виждам в банки като Булбанк, Биохим, Райфайзен, Пощенска и т.н.
Докато дебеловрати решили да вземат бизнеса на някой строител ми се вижда доста реално нещо.

Иначе правилно си ме разбрал - предпочитам да платя повече но да е сигурно от всякъде.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход