Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Къщи и мезонети - нормално ли е това?

Публикувано от zestate 
Къщи и мезонети - нормално ли е това?
11-11-2007 - 10:25:27
Колеги, от известно време силно ме гложди един казус и ми е много любопитно да чуя мнение от хора които са в бранща с имоти.
Казуса е следния: Преди време продавах къща в гр. Банкя. Къщата - напълно завършена, ново строителство с РЗП от 250 кв.м., заедно с обзавеждането. В добавка - модерна отоплителна система, озеленено дворче от 400 кв.м., масивна ограда, гаражи, барбекю. На 30-40 минути пътот идеалния център суртин в задръстванията.
Цената за която бе реализирана сделката е около цената на която в момента се продават мезонети в квартали от сорта на манастирски ливади. Завършеност на Ш и З със сравнително ниско качество. Гледка от прозореца - бетонна гора от блокове в района. Кал до колене, разбити улици.... ужас според мен.

Та ето и въпроса - с учудване разбрах от брокерката че голяма част от тия мезонети били разпродадени... на зелено... за повече пари отколкото къщата...

На какво се дължи това - кое кара клиента да предпочете мезонет от 200 кв.м. на Ш и З пред завършената луксозна и обзаведена къща... сред тишината и спокойствието на природата...
Re: Къщи и мезонети - нормално ли е това?
11-11-2007 - 13:25:04
аз предпочитам къща за цената на мезонета, но се оказа голям проблем да намеря такава, дори и на по-висока цена, единствената ми претенция е да има централно газ.
Re: Къщи и мезонети - нормално ли е това?
11-11-2007 - 14:10:00
Това за газта не е толкова фатално!
Има и други видове автоматизирани системи за отопление дори като цена - по евтино от газ!

Re: Къщи и мезонети - нормално ли е това?
11-11-2007 - 17:50:06
Аз знам защо се получава - селската ни психика е "виновна"winking smiley)) Защото селяните искат да живят в града в апартамент.
Re: Къщи и мезонети - нормално ли е това?
11-11-2007 - 18:04:19
Защо ли и аз споделям същото мнение...
Re: Къщи и мезонети - нормално ли е това?
11-11-2007 - 18:31:25
Zestate, това че брокерката е казала че са продадени не го приемай за чиста доза истина, аз също обичам къща, и се съгласявам със всичките задължения и повишени разходи произтичащи от това, но не всички мислят така. Въпрос на избор а и в такъв неустановен, неурановесен пазар на НИ, какъвто е българският сега много неща не се поддават на логика. smiling smiley
Re: Къщи и мезонети - нормално ли е това?
11-11-2007 - 20:25:45
Това за завишените разходи по къщата не е съвсем вярно. Отоплението на един мезонет от 200 кв.м. по 24 часа с топлофикация излиза около 400 и нагоре лева, за къща с ЛО излиза по евтино.. (личен опит).
Може би наистина брокерката е поизлъгъла с идеята да ме "подпали" за покупка на апартамена...
Re: Къщи и мезонети - нормално ли е това?
12-11-2007 - 12:16:55
имаш повече разходи за къща, ако е стара и изисква поддръжка, при новите също се дава някой лев в повече, но това е цената на свободата
но няма къща, от няколко месеца се подлудих на тази тема
Re: Къщи и мезонети - нормално ли е това?
12-11-2007 - 12:40:09
Всичко е до "психологията на индивида", както казва Удхаусовия Джиивс. Има хора, които за нищо на света не жалаят да живеят в къща и да си косят ливадката. Не ги разбирам, но ги има. Пък и местата където можеш да имаш къща, изглеждат доста мизерно. Пълна каша от съборетини и хубави къщи. Улици тесни, дворчета малки, лаят кучета, лош транспорт - следва всеки да има кола, и някой да е ангажиран с возене на дечурлига до училише и т.н. Пък и младите хора искат да са близо до центъра и да ходят дай боже на театър, а не по други места. Напълно вярвам, че кандидатите за апартаменти са повече като процент. Просто е по-лесно. Оттам и цената.
Re: Къщи и мезонети - нормално ли е това?
12-11-2007 - 14:15:20
alenata Написал:
-------------------------------------------------------
> имаш повече разходи за къща, ако е стара и изисква
> поддръжка, при новите също се дава някой лев в
> повече, но това е цената на свободата
> но няма къща, от няколко месеца се подлудих на
> тази тема

Имаш ЛС

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход