Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Реална цена на имот в Симеоново

Публикувано от inaned 
Реална цена на имот в Симеоново
03-10-2007 - 13:02:47
Здравейте,

От известно време се опитваме да продадем наследствен имот на мъжа ми в Симеоново - има си всичко - ток, вода, на хубаво място е, има собственоръчно копан и действащ кладенец, теренът е терасиран, има овошки, гледка, дори стара тухлена къща. Може да се строи ново. Наоколо направиха цели дворци, асфалтираха улицата, а май и газ прокараха. Общо е 1426 квадрата. Единствения недостатък може би е, че влизането в имота е от тупик. Поискахме му цена каквато ни посъветва брокера, но не се продава. Според мен е твърде висока, но като гледам средните в този сайт - не е много различна.

Ако някой може да даде съвет, ще бъда благодарна.
Re: Реална цена на имот в Симеоново
03-10-2007 - 13:32:12
Здравей,
Много е вероятно да получите отговор на въпроса си след като премислите още веднъж какво точно се случва при контакти с потенциални клиенти. Вероятно има такива !?

Ако никой не се обажда дори да попита, то нещата са ясни.
Предполагам, че съветът на брокера за цена ви е харесал - нормално и човешко е!
Дали обаче и клиентите мислят същото?

Има сериозни индикации, че цените на сделките стават на цени, които са доста по-различни от тези по сайтовете. Тук и на други места се публикуват оферти. Тези оферти отразяват виждането на едната страна.
Re: Реална цена на имот в Симеоново
03-10-2007 - 14:00:56
Въпроси и питания идват основно от агенции. До момента само двама, уж сериозни клиенти са проявили интерес, даже са ходили с брокера да гледат мястото, но развитие няма. Ако не мога да се доверя на брокер за реалната цена.....все пак не ми се иска да продадем нещо, което реално струва 100 за 50. Как, например, да разбера за какви пари реално се продават имотите в този район?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-10-03 14:01 от inaned.
Re: Реална цена на имот в Симеоново
03-10-2007 - 14:02:13
inaned,
не се притеснявай за имота си !!!
ще го продадеш , вервай ми !
в момента върви преформулиране на пазарни приоритети - от апартаменти на къщи.
българският пазар има друга логика - не търсене и предлагане , тук важи правилото за скока без парашут !!!
ето ти едно разумно мнение на range">garvan72 -[forum.imoti.net]
иде реч за ентусиастите да строят по собствен проект , вече са важни не мераците а парите с които можем да ги реализираме !!!
собственият проект е поне с 50 % по-скъп - ентусиастите намаляват на геометрична прогресия
---------
колкото повече зрее българинът , толкова по-бързо ще приеме принципите на Гарван 72.
Още малко им трябва , просто не са приели факта,че къщите старо строителство също отразяват адекватно инфлацията.При нас не купува разума,купува алчността и страхът
не продавай на първия срещнат,след Нова година ситуацията ще е друга - ти ще си на ход

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-10-03 14:07 от пунди.
Re: Реална цена на имот в Симеоново
03-10-2007 - 14:08:19
Благодаря ти за отговора. Надявам се да си прав, но за мен не е без значение кога ще се случи тази продажба. Искам и аз, и евентуалният купувач, да останем доволни, и то навреме. Та затова питам - ако някой може да ми каже, за какви пари на квадрат са извършени реални продажби на имоти в Симеоново. smiling smiley
Re: Реална цена на имот в Симеоново
03-10-2007 - 14:16:47
къщата може да я оцени консултант (някой,който взема пари без сделка)-ти си отишла при спекулант .

къщата има стойност и цена , зависеща от времето!
колкото до времето-тук е тесният момент , но ентусиазмът на купувачите е с теб,ще изчакаш след новата година тогава .........
това не е пазар на галоши за по 4 лв , вземаш,мериш,плащаш,носиш,късаш и пак от начало.
по-различно е,но ще спечелиш
....................................................................
а КУПУВАЧЪТ не го мисли , ако е разумен ще купува сега , ако е умен-когато му се наложи -сега ЦЕНИ не се СВАЛЯТ

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2007-10-03 14:29 от пунди.
Re: Реална цена на имот в Симеоново
03-10-2007 - 15:08:46
avatar
inaned Написал:
-------------------------------------------------------
> Благодаря ти за отговора. Надявам се да си прав,
> но за мен не е без значение кога ще се случи тази
> продажба. Искам и аз, и евентуалният купувач, да
> останем доволни, и то навреме. Та затова питам -
> ако някой може да ми каже, за какви пари на
> квадрат са извършени реални продажби на имоти в
> Симеоново.


Няма точен отговор на такъв въпрос.Симеоново е голямо,има и вилна зона,която е по-близо до Околовръстното.От него тътенът се чува до "Босилек" и околните улици.Това си е минус отвсякъде.Лошо е и че достъпът е с тупик.Ако формата на имота не е особено добра-отново проблем.Казваш,че е терасирано.Ако къщичката е малка и се събира на тераската,то новата сигурно ще иска много място.Ще се усложни строителството, ще глътне повече пари.А как ще стига техниката по тупика?
Сигурно има още много въпроси,но и тези са достатъчни,за да разбереш,че "имот в Симеоново" не означава еднаква цена за всички имоти. smiling smiley
Re: Реална цена на имот в Симеоново
03-10-2007 - 15:32:02
Това е ясно. Но при положение, че има брокери, все някой трябва да е в състояние да даде реална преценка. Ако познавате такъв - дайте го насам!
Re: Реална цена на имот в Симеоново
03-10-2007 - 19:41:01
имате лично съобщение
Re: Реална цена на имот в Симеоново
03-10-2007 - 22:36:04
пунди Написал:
-------------------------------------------------------
>
> не продавай на първия срещнат,след Нова година
> ситуацията ще е друга - ти ще си на ход

какво имаш предвид? Простете за офтопика

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход