Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

partzel v I.Vazov

Публикувано от Alexa 
partzel v I.Vazov
07-01-2006 - 12:03:21
Razpolagam s partzel v I.Vazov-250m2, regulatzia. Kakvo da go pravia? Da gp prodam, da go dam s/u obez6tetenie ili...da se opitam da izteglia kredit i da stroia?
Петров
Re: partzel v I.Vazov
07-01-2006 - 15:27:01
Разбира се че ще строише.Себестройноста е 200-300Е кв/м лукс изпълнена сграда,а продажната цена на ново стр в Иван Вазов 900-1300Е кв/м cool smiley
Петров
Re: partzel v I.Vazov
07-01-2006 - 15:27:25
Разбира се че ще строиш.Себестойността е 200-300Е кв/м лукс изпълнена сграда,а продажната цена на ново стр. в Иван Вазов 900-1300Е кв/м cool smiley
Re: partzel v I.Vazov
07-01-2006 - 20:35:25
Много е лесно да се каже - ще строиш. Немога да се сетя на 250 кв.м. какво ще построиш. Ако е нещо за себеси - да. Зависиш от много неща. Чувал ли си за кинт, плътност, кота корниз и отстояния от съседни сгради. Аз живея в Иван Вазов и мисля, че не остана място за нормално строителство. Ако искаш пиши ми подробности. Бих ти помогнал с най - голямо удоволствие, защото аз минах през една такава "Буря" и да ти кажа нещата не са толкова прости. Недай си боже да имаш да уреждаш и сметки по регулация с общината. Мене за 10 кв.м. ме мотаха 7 месеца, а аз даже не ги и исках тези квадрати.
Re: partzel v I.Vazov
20-01-2006 - 02:41:54
Това със сметките по регулация задължително трябва до го видиш - става ясно като си пуснеш молба за нова скица и като я вземаш, ако имаш да уреждаш на забележка си пише - с неуредени сметки по регулация ....кв.м. Трябва да разбереш дали са придаваеми и тогава ги изкупуваш/пак има разни случаи може от община, може и от частен парцел/ или ти ги отнемат - за разширяване на улица примерно. За да прецениш какво трябва да правиш си провери по градоустройство какво се предвижда на имота ти, дали има предвидена нова сграда, на колко етажа, на калкан ли е към съседите и на един или на два калкана. Често пъти по-малките имоти са ги обединявали по градоустройствени процедури в един парцел, това общо взето не е добре, защото трябва заедно с обединения имот да поискате строеж поетапен или да започнете процедура по възстановяване по стари имотни граници. Хубаво е да си ги видиш всички тези неща, особено ако лицето на парцела ти е по-малко от 14 метра. Ако имаш кооперация за непосредствен съсед обърни внимание на калкан ли е и сградата, на колко метра е до твоята граница. Ако решиш да продаваш същите въпроси ще интересуват и Купувача ти. Скоро имах случай при който на един прекрасен терен на главна улица даваха да се строи само магазин на два етажа и преосмислихме с клиентите си цялата политика наоборот. Ако решиш да строиш с обезщетение, пак е добре да си наясно с тези неща. Е, има и още много подробности, но това на първо време е основното.
Re: partzel v I.Vazov
09-03-2006 - 17:55:23
На подобна вълна съм и аз и ДИ е прав, ако искаш мога да ти пратя на
e-mail няколко стъпки в дебрите на бюрокрацията на общините.

vesko_vel@yahoo.com
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход