Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Сделка с имот само с изключителни права

Публикувано от babuli 
Re: ти изби рибата
23-07-2010 - 12:45:15
Здравейте всички,
Внимателно прочетох изразените мнения от вчера до днес и оставам с убеждението, че няма единно становище поне по следните въпроси:
1. Кои са посредниците на НИ?
2. Какво "продават" и "купуват" посредниците на НИ?
3. Какви видове посредници на НИ съществуват?
4. Какви са функциите на посредниците на НИ?
5. Каква е разликата между клиент и страна по сделката - продавач, купувач, наемодател, наемател?
6. Какви договори за коректни взаимоотношения между посредник и клиент съществуват?

Предлагам да си отговорим поне на тези въпроси!


*black eye*
Re: ти изби рибата
23-07-2010 - 12:52:22
.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-07-26 11:27 от Broker9.
Re: Сделка с имот само с изключителни права
23-07-2010 - 18:32:05
avatar
Quote
babuli
УПРАВИТЕЛИ НА АГЕНЦИИ РАБОТЕТЕ ПРИ ПРОДАЖБА САМО С ИЗКЛЮЧИТЕЛНИ ПРАВА.

Имам въпрос към бабули (и други АНИ, ако проявят желание да отговорят) - изключителните права едностранни ли са или двустранни. Ако аз в ролята на продавач обещая да работя само с нея за този имот, АНИ (нормално, традиционно) обещава ли да няма друг клиент (да не взема пари от друг) за същата тази сделка?

PS JORES, благодаря за инфото. Предполагам, че тези, които платят аванс, работят главно с тебе. Т.е. дори да не пише "изключителни права" те се реализират по естествен начин. Като съм платила аванс, по-добре сделката да е през тази АНИ, за да си прихвана сумата. Поне една блондинка би разсъждавала така. :]
пртък вечер е beer*

Блондинка по душа



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-23 18:39 от evgenia.
Re: Сделка с имот само с изключителни права
23-07-2010 - 19:12:57
Quote
evgenia
Quote
babuli
УПРАВИТЕЛИ НА АГЕНЦИИ РАБОТЕТЕ ПРИ ПРОДАЖБА САМО С ИЗКЛЮЧИТЕЛНИ ПРАВА.

Имам въпрос към бабули (и други АНИ, ако проявят желание да отговорят) - изключителните права едностранни ли са или двустранни. Ако аз в ролята на продавач обещая да работя само с нея за този имот, АНИ (нормално, традиционно) обещава ли да няма друг клиент (да не взема пари от друг) за същата тази сделка?

PS JORES, благодаря за инфото. Предполагам, че тези, които платят аванс, работят главно с тебе. Т.е. дори да не пише "изключителни права" те се реализират по естествен начин. Като съм платила аванс, по-добре сделката да е през тази АНИ, за да си прихвана сумата. Поне една блондинка би разсъждавала така. :]
пртък вечер е beer*

Нещо не ми е ясно.
Това, че примерно Вие сключите договор с изключителни права, какво отношение има към вероятното обстоятелство дали друг клиент ще реши да премира посредника за неговата работа?
Посредника получава възнаграждение за това, че обслужва сделката като такава, а не че става "слуга на нечии интереси".
Например нотариуса не "защитава" страна в сделката. Той просто я обслужва.
В този ред на мисли, дали Вие ще сключите посреднически договор с изключителни права или не е Ваше право на избор!
Това, което е коректно да извършите, като ВЪЗЛОЖИТЕЛ в един посреднически договор е да покриете насъщните разходи (най-често под формата на АВАНС), за да не изпадне посредника в позицията на "субекта, който финансира чужди мераци и поведение, без въобще от него да зависи крайния резултат!"


*black eye*
Re: Сделка с имот само с изключителни права
23-07-2010 - 19:31:53
Quote
evgenia
Quote
babuli
УПРАВИТЕЛИ НА АГЕНЦИИ РАБОТЕТЕ ПРИ ПРОДАЖБА САМО С ИЗКЛЮЧИТЕЛНИ ПРАВА.

Имам въпрос към бабули (и други АНИ, ако проявят желание да отговорят) - изключителните права едностранни ли са или двустранни. Ако аз в ролята на продавач обещая да работя само с нея за този имот, АНИ (нормално, традиционно) обещава ли да няма друг клиент (да не взема пари от друг) за същата тази сделка?

PS JORES, благодаря за инфото. Предполагам, че тези, които платят аванс, работят главно с тебе. Т.е. дори да не пише "изключителни права" те се реализират по естествен начин. Като съм платила аванс, по-добре сделката да е през тази АНИ, за да си прихвана сумата. Поне една блондинка би разсъждавала така. :]
пртък вечер е beer*

Идеята е следната ако търсиш да закупиш имот договаряме какво точно искаш да постигнеш, дали екипът е способен да го реализира и ако сме Ок започваме. Тук не говорим за %, а стойност на вложения труд + разходи по реализация на поръчката които се разписват подробно за да знаш за какво плащаш.
Няма опция да се обслужва твоя интерес като купувач + този на продавача /аз поне не ги мога тези работи/.

Обратната страна има имот възложен за продажба концепцията е същата.

Проблема! какво правя ако имам отношения и с двете страни уведомявам ги за създалата се ситуация смъквам таксата и на двете страни с по 50% и не участвам в договарянето, а в обслужването на сделката.
Едната или и двете страни могат да се откажат от договорените услуги, като ми покриват направените до момента разходи.

Това за мен е възможно най - чистата опция.
Re: Сделка с имот само с изключителни права
23-07-2010 - 19:49:42
Quote
jores
Идеята е следната ако търсиш да закупиш имот договаряме какво точно искаш да постигнеш, дали екипът е способен да го реализира и ако сме Ок започваме. Тук не говорим за %, а стойност на вложения труд + разходи по реализация на поръчката които се разписват подробно за да знаш за какво плащаш.
Няма опция да се обслужва твоя интерес като купувач + този на продавача /аз поне не ги мога тези работи/.

Обратната страна има имот възложен за продажба концепцията е същата.

Проблема! какво правя ако имам отношения и с двете страни уведомявам ги за създалата се ситуация смъквам таксата и на двете страни с по 50% и не участвам в договарянето, а в обслужването на сделката.
Едната или и двете страни могат да се откажат от договорените услуги, като ми покриват направените до момента разходи.

Това за мен е възможно най - чистата опция.

Ако повече АНИ заработят по този начин, доверието в тях ще се повиши.
Аз поне бих избрал такава агенция при покупка или продажба на имот.
Re: Сделка с имот само с изключителни права
23-07-2010 - 20:00:53
avatar
Quote
Dimitar.
Quote
jores
Идеята е следната ако търсиш да закупиш имот договаряме какво точно искаш да постигнеш, дали екипът е способен да го реализира и ако сме Ок започваме. Тук не говорим за %, а стойност на вложения труд + разходи по реализация на поръчката които се разписват подробно за да знаш за какво плащаш.
Няма опция да се обслужва твоя интерес като купувач + този на продавача /аз поне не ги мога тези работи/.

Обратната страна има имот възложен за продажба концепцията е същата.

Проблема! какво правя ако имам отношения и с двете страни уведомявам ги за създалата се ситуация смъквам таксата и на двете страни с по 50% и не участвам в договарянето, а в обслужването на сделката.
Едната или и двете страни могат да се откажат от договорените услуги, като ми покриват направените до момента разходи.

Това за мен е възможно най - чистата опция.

Ако повече АНИ заработят по този начин, доверието в тях ще се повиши.
Аз поне бих избрал такава агенция при покупка или продажба на имот.

*ok* Чисто, ясно и перфектно. Jores clap:

Блондинка по душа
Re: Сделка с имот само с изключителни права
24-07-2010 - 15:12:29
Сделка с имот само с изключителни права???


Може,ако лицето отговаря на определението на чл.32 ТЗ-търговски представител,
и не може,когато осъществява дейност по чл.49 ,ТЗ-посредник!
Няма как брокерите да искате привилегии без отговорност,каквото е заниманието на бюрата по запознанства и услуги отведи-заведи!
Сега това е правната норма,а какво ви е в главите е друг въпрос!
Re: Сделка с имот само с изключителни права
24-07-2010 - 16:39:50
Quote
фло
Сделка с имот само с изключителни права???


Може,ако лицето отговаря на определението на чл.32 ТЗ-търговски представител,
и не може,когато осъществява дейност по чл.49 ,ТЗ-посредник!
Няма как брокерите да искате привилегии без отговорност,каквото е заниманието на бюрата по запознанства и услуги отведи-заведи!
Сега това е правната норма,а какво ви е в главите е друг въпрос!

Хайде пак:

Посредника в сделките с НИ не е дистрибутор, нито търговски представител!
Негови основни задачи (освен търсенето на страните по сделката) са организацията, ръководството и контрола на самата сделка.
В работата си той е субектът, който е "специалиста" по това как да се извърши сделката - буквално във всеки един аспект! (това не важи в същата степен за агентите на АНИ, които имат далеч по-скромни функции).
Ето защо професионалистите, брокери-консултанти, търсят възможния идеален баланс между интересите на страните при конкретните условия. Като посредници, те не може да бъдат обвързани с нечии интереси в сделката.
Образно (не буквално!), посредниците в сделките с НИ приличат на съдиите във футболните срещи. Не е възможно съдията да свири в мача, а в същото време да е от единия отбор!
Така, че възнаграждението на посредника/ците/ е общо взето известна величина, която се разпределя между страните в сделката съобразно начина на офериране и конкретно договаряне.


Дано най-сетне бъда разбран!...

*black eye*
Re: Сделка с имот само с изключителни права
24-07-2010 - 17:14:07
Сделка с имот само с изключителни права *xxx*

Те го гонят от селото, той за Поп пита.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход