Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

АКО СЕ ОБАДИТЕ НА НЕактуална ОФЕРТА е много ВАЖНО да направите следното:

Публикувано от Продавач 
Какво наричаме проблемна оферта?
23-01-2008 - 13:49:38
avatar
Какво наричаме проблемна оферта?

Има два вида проблемни оферти.

От клиент - потребител е подал сигнал, че има някакъв проблем с офертата. Например: неактуална, сгрешено описание и др. офертата влиза в режим проблемна и не се включва в базата данни достъпна за търсене.

От Администратор - един от нашите администратори, които преглеждат офертата е намерил някакъв проблем. Например липсва размера (кв.м.) на имота, сложена е друга картинка вместо снимка на имота, не е отбелязано, че имота е в строеж и др.

Какво да направим ако имаме проблемна оферта?

- при оферта, която не е актуална имате възможност да я изтриете или да я редактирате и след това да я сложите в архив.

- за случаите, когато има необходимост от промяна в описанието - редактирайте офертата и тя автоматично излиза от режим проблемна и става редактирана обява (имоти.нет проверява всички нови и редактирани оферти).

Как процедира имоти.нет при проблемна оферта?

При отбелязване на проблем от нашите администратори очакваме агенцията/брокера да нанесе съответните корекции, които са описани в проблема.

При подаден сигнал от потребител се обаждаме в рамките на работния ден и получаваме информация за актуалността / ситуацията за офертата.

Отразяват ли се проблемните оферти на участието на моята агенция в имоти.нет?

Ние пазим история и дата на всяка проблемна оферта. Има разлика между неволен пропуск, грешка и системни сигнали за проблемни оферти от една и съща агенция. Тъй като за нас е от изключителна важност коректната база данни, защото тя е важна за всеки потребител, който я използва сме се разделяли с агенции, които не уважават предимството на една коректна и актуална база данни. Преди да се стигне до такива драстични мерки проучваме нееднократно и не предпремаме действия до определен брой проблемни оферти за даден период.

Ако попаднете на неактуална/неточно описана оферта, по този начин сте загубили време и имате разход за направено телефонно обаждане - сигнализирайте ни ! На всяка оферта има линк "При проблем с оферта". Благодарим Ви!



Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: АКО СЕ ОБАДИТЕ НА НЕактуална ОФЕРТА е много ВАЖНО да направите следното:
23-01-2008 - 14:30:02
avatar
Камелия не е чудно изобщо защото ако си купиш кисело мляко с изтекъл срок на годност от производителя драган ще кажеш първо че си го купил от била да речем а докато се разбере че всъщност най-виновен е производителя драган ще се спряга името на била и иди доказвай че нямаш сестра... Имоти.нет не са отговорни за дейставията на агенциите които си публикуват офертите на техния портал, но след като случаите с подвежаща информация зачестят те имат право да ги ограничават защото все пак това е техния портал и те не желаят името им да се свързва с неточна или некоректно подадена информация та било то от трети лица. А ако един потребител рови из офертите в портала и попадне на 15 неактуални оферти той ще насочи търсенето си в друг портал (не че другите нещо правят по този въпрос), а това е загуба за имоти.нет малко или много.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-01-23 14:32 от Продавач.
Re: Е тука вече се изложи много...радена...
23-01-2008 - 16:56:13
avatar
Сигурно, защото имам алергия към всякакъв вид контрол. Достатъчен е контролът на държава, че и някакви други да ми се правят на началници. Самата мисъл друг да те контролира е обидна и означава, че на теб по презумпция не може да ти се има доверие. Ако на другите им е все едно, на мен ми е обидно, точно защото нямам нужда от контрол, за да бъда максимално старателна в това да давам подробни описания,


Да и аз не харесвам полицаите, но ако ги нямаше тях представяш ли си каква анархия щеше да настане? А какви изводи си вадиш ти и по какви презумции...няма да ги коментирамsmiling smiley)


максималният брой снимки, който между другото е 3 /три/, а не 15 и т.н.

Максималния брой снимки е 18, а три е когато ползваш безплатен акаунт какъвто явно е твоя!

И въпреки това някой решава- ей, така от скука да пише, че обявата ми била некоректна, щото и собственикът си я бил пуснал. А, бе... Аааааааааааа!

От скука казвашsmiling smiley?

А ти, много ти се моля, не се прави, че не разбираш в какво точно е проблема:

1. Така могат да бъдат обявени за некоректни и обяви, които не са такива и
2. Така минават между капките и си остават и некоректни обяви.

Аз не се правя че не разбирам - ти го правиш повторих сто пъти че тези случаи са един на 50 а и когато някой го прави умишлено може да бъде лесно ракрит!

Което поставя под въпрос цялата история.

Поставяш го само ти май под въпросsmiling smiley

Да не говорим, че изобщо не виждам от какъв зор ще помагам на конкуренцията си да стават по-добри, като им казвам кои обяви са им актуални и кои не. Да си ги проверяват сами. На мен да не би някой да ми ги проверява?!

Това вече си е твоий личен изборsmiling smiley




Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Е тука вече се изложи много...радена...
23-01-2008 - 16:57:43
avatar
Radena,
казвам, че ако една агенция има определен брок проблемни оферти (подадени като сигнал за неактуални за определен период и ако това е агенция, която пуска обява с ясното съзнание, че такъв имот не се продава или дори не съществува - не би било добре човек да работи с такава агенция, защото човека отсреща има по-нисък морал. Затова ние такива фирми ги изключваме и чрез различни критерии следим да не могат да се регистрират отново.
За изключения, когато една "читава" агенция се случи да има неактуална обява, която собственика е решил да си спре един ден по -рано не коментирам и ние не спираме никого заради еденични случаи. Но за нас е важно тези случаи да са изключения , а не масова практика.

Относно това как един човек с по-нисък морал може да измами друг човек е съвсем друга тема, но според мен има какви ли не начини. Дори може да не е защото искат да си прецакат клиента , който им е лапнал въдичката, а просто от немарливост , защото техния единствен и основен фокус са парите, а не ситуация печеля печелиш.
Има как да стане измама по всякакъв начин. Аз си купувах жилище миналата година - харесах си едно, което беше с ипотека. Договора, който агенцията ми беше направила беше толкова велик, че имаше възможност аз да им платя ипотеката, а те да прекратят договора и аз да си остана с платената ипотека на чуждия имот.


>
> Като прескачам началото, бих искала да обсъдим
> последният абзац. Казваш, че се случва да се обади
> клиента и да му кажат, че имота е продаден.
> Хубаво! Аз разбирам и приемам, че сигурно има
> агенции, които пускат фалшиви обяви и прибягват до
> такива номера, за да обяснят неактуалността на
> обявата. Обаче! Има и друг вариант- продавачът си
> продава имота и сам и чрез още 3 агенции. Сключил
> договор преди 1 седмица, обаче не се е обадил.
> Няма как всяка сутрин да звъним на всеки
> собственик и да го питаме дали му е актуална
> обявата, пък самите собственици няма да им е
> приятен тоя непрекъснат контакт, нали? И за една
> такава обява се обажда клиент. Резултатът е същия-
> казва му се, че имотът е продаден. За предубедени
> хора, каквито са повечето "купувачи" нещата
> изглеждат абсолютно идентични. Питам те- в какво
> точно е виновна агенцията във втория случай и как
> точно вие ще отделите едните случаи от другите?
> Никък!
>
> Продължавам нататък- дори и да примем, че
> агенцията е некоректна и пуска фалшиви обяви, по
> какъв по-точно начин тя може чрез тази обяви да
> "измами в нещо така сериозно" кандидат купувача.
> Че това не ти е яке, което се купува само като се
> види в нечий сайт и да пращаш пари по снимка! Нали
> се ходи на оглед, гледат се документи и нотариус
> прави прехвърлянето?! Т.е. няма как да стане
> измама, чрез такава фалшива обява. Вярно е, че е
> некоректно и, че е добре да няма такива явления,
> но първо трудно се идентифицират и второ
> опасността от измама е силна надценена в
> конкретния случай.
>


Re: Е тука вече се изложи много...радена...
23-01-2008 - 17:02:11
максималният брой снимки, който между другото е 3 /три/, а не 15 и т.н.

"Максималния брой снимки е 18, а три е когато ползваш безплатен акаунт какъвто явно е твоя!

Да, такъв е. Нали имам право? А вярно ли е, че не са 18, а 3? Вярно е.

И въпреки това някой решава- ей, така от скука да пише, че обявата ми била некоректна, щото и собственикът си я бил пуснал. А, бе... Аааааааааааа!

От скука казваш?

А от какво друго? Може би от некомпетентност? От престараване?

А ти, много ти се моля, не се прави, че не разбираш в какво точно е проблема:

1. Така могат да бъдат обявени за некоректни и обяви, които не са такива и
2. Така минават между капките и си остават и некоректни обяви.

Аз не се правя че не разбирам - ти го правиш повторих сто пъти че тези случаи са един на 50 а и когато някой го прави умишлено може да бъде лесно ракрит!

За теб може да се 1 на 50 за мен са 100 на 100. От там идва и позицията ми. Какво става с другите агенции аз не мога да знам. Съдя от собствения си опит.

Което поставя под въпрос цялата история.

Поставяш го само ти май под въпрос "

Ами това ме навежда на мисълта, че или другите чак толкова не ги интересува, или само на мен се случва, което вече означава, че може би някой има лично отношение, което вече напълно илюстрира защо такъв "контрол" е корумпиран по презумпция и всъщност доказва, че съм права. Силно се надявам последното да не е вярно. Всъщност съм убедена, че е така и, че ти грешиш
smiling smiley
от това по-точно обяснение - здраве му кажи
23-01-2008 - 17:04:48
avatar
Изпратено от: magic (Модератор)
Дата: January 23, 2008 04:57PM


Radena,
казвам, че ако една агенция има определен брой проблемни оферти (подадени като сигнал за неактуални за определен период и ако това е агенция, която пуска обява с ясното съзнание, че такъв имот не се продава или дори не съществува - не би било добре човек да работи с такава агенция, защото човека отсреща има по-нисък морал. Затова ние такива фирми ги изключваме и чрез различни критерии следим да не могат да се регистрират отново.
За изключения, когато една "читава" агенция се случи да има неактуална обява, която собственика е решил да си спре един ден по -рано не коментирам и ние не спираме никого заради еденични случаи. Но за нас е важно тези случаи да са изключения , а не масова практика.

Относно това как един човек с по-нисък морал може да измами друг човек е съвсем друга тема, но според мен има какви ли не начини. Дори може да не е защото искат да си прецакат клиента , който им е лапнал въдичката, а просто от немарливост , защото техния единствен и основен фокус са парите, а не ситуация печеля печелиш.
Има как да стане измама по всякакъв начин. Аз си купувах жилище миналата година - харесах си едно, което беше с ипотека. Договора, който агенцията ми беше направила беше толкова велик, че имаше възможност аз да им платя ипотеката, а те да прекратят договора и аз да си остана с платената ипотека на чуждия имот.

clap: clap: clap: clap: clap: clap:

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Е тука вече се изложи много...радена...
23-01-2008 - 17:10:21
magic Написал:
-------------------------------------------------------
> Radena,
> казвам, че ако една агенция има определен брок
> проблемни оферти (подадени като сигнал за
> неактуални за определен период и ако това е
> агенция, която пуска обява с ясното съзнание, че
> такъв имот не се продава или дори не съществува
-

Ей това, драга ми Маджик, може да го знае само Господ и напанът ви да се правите на Господ мен лично ме дразни. А на земята за това може да съди САМО СЪДА, а вие не сте съд, нали? И както писах 5 пъти вече до сега обява не ми е спирана за това, а заради чисто ВАШИ, а не мои грешки, което пък означава, че претенцията ви да контролирате е силно безпочвена.



Re: АКО СЕ ОБАДИТЕ НА НЕактуална ОФЕРТА е много ВАЖНО да направите следното:
23-01-2008 - 17:17:35
avatar
И вие ще ги спрете измамниците, а?! Ох, ентусиастите ми те!

Радена не е лесно да се води диалог с теб признавам си.
А сега се питам дали има и смисъл - другите могат да си направят изводите сами.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: АКО СЕ ОБАДИТЕ НА НЕактуална ОФЕРТА е много ВАЖНО да направите следното:
23-01-2008 - 17:23:13
Продавач Написал:
-------------------------------------------------------
> И вие ще ги спрете измамниците, а?! Ох,
> ентусиастите ми те!
>
> Радена не е лесно да се води диалог с теб
> признавам си.
> А сега се питам дали има и смисъл - другите могат
> да си направят изводите сами.
>
> Автоматичен подпис: Напред не бойте се от
> мрака...политат копия и щитове се цепят...за меча
> иде ден пред изгрева червен! The Lord of the
> Rings: The Return of the King


Кой, каквито иска изводи да си прави! Моят извод е, че сте се хванали с чужди отговорности без никой да ви е карал и най-вероятно става въпрос за някакви нереализирани милиционерски амбиции и даже си вярвате, че като един Робин Худ ще спрете измамниците. Ама това си е ваш проблем!

Тя цяла държава със съд, полиция, служби и т.н. не могат да се справят, имоти.нет щели да ги спрат clap: :}
Re: Какво наричаме проблемна оферта?
23-01-2008 - 17:47:17
avatar
Може би собственика Ви е спрял офертата, защото иска да си я предлага само той? Или каква е причината на спирането

И друго - ние проверяваме всеки сигнал до 1 работен ден, но дори да сте си я видяли преди това маркирана като проблемна - отнема по малко от минута да си я редактирате и при редакция тя вече не е проблемна. Това да кажем се случва като недоразумение казвате 3 пъти за какъв период? Ок загубили сте си 3 минути да редактирате тези оферти, за да станат пак активни. Решили сте и да ни кажете по телефон за това, вместо да изчакате ние да проучим въпроса - добре. Но защо гледате само това и сте разочатовани? Защо не оценявате , колко минути са Ви спестени в звънене на оферти , които не са ок, но не сте попадали на тях, защото вече са макирани като проблемни. Също така има и повече потребители, които а останали в сайта = на повече клиенти за вас, защото попадат на по-малко неактуални обяви. Съжалявам ние не се правим на ченгета, а с цената на много време и усилия правим всичко възможно сайта ни да има актуални оферти!

> Продавач, ти напълно неоснователно изхождаш от
> презумпцията, че обявата е наистина некоректна.
> Казах ти, че точно 3 /три/ пъти ми се случи да
> бъде отбелязана офертата, като проблемна, а да се
> окаже после, че някой от тях се престарал. Двата
> пъти беше за това, че същата обява била пусната и
> от собственика. Има ли нужда повече да
> коментираме?
>
>


Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход