Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

В БЪЛГАРИЯ или в ЧУЖБИНА, КЪДЕ?

Публикувано от broker111 
В БЪЛГАРИЯ или в ЧУЖБИНА, КЪДЕ?
02-06-2007 - 19:19:51
Живот като емигрант, струва ли си човек да блъска цял живот на запад или да остане в България?
Re: В БЪЛГАРИЯ или в ЧУЖБИНА, КЪДЕ?
02-06-2007 - 21:56:22
Ами зависи от човека :}

Re: В БЪЛГАРИЯ или в ЧУЖБИНА, КЪДЕ?
02-06-2007 - 22:46:19
broker111,
Za hora kato teb ne si zaslujava.Ti javno se spravja6 dosta dobre v Bulgaria.Za takiva kato men oba4e(Andre6kovtsi razni) si struva.Za truda ti se pla6ta dosta pove4e otkolkoto v BG,pozvoljava6 si da patuva6 i da vidi6 sveta,razli4ni hora,razli4ni kulturi.Otvarja6 si o4ite za sveta(pone v moja slu4ai )Ponau4i6 i njakoi 4ujd ezik ,koeto vinagi e ot polza.Do kraja na jivota si oba4e ne si zaslujava.Spored men njakolko godini sa dostata4ni.Ot opit znam 4e kadeto i da si i kolkoto i da sa prekrasni uslovijata ti na jivot ,dori da si sred nai-prijatelski nastroenite hora-vinagi si ostava6 4ujdenets. Home is home kazvat v Ireland.Demek po hubavo ot v ka6ti njama!E taka si e!!! smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: В БЪЛГАРИЯ или в ЧУЖБИНА, КЪДЕ?
03-06-2007 - 13:08:44
В 90%+ от случаите в България се блъска повече за постигане на определен стандарт на живот. Казвам го от позицията на 10г. опит в чужбина.
Re: Motherland complex
03-06-2007 - 17:06:10
Tipichen e za chlenovete na zatvoreni poradi razlichni prichini obshtestva .Bulgaria e tipichen primer.V savremenniya svyat vseki sam reshava kade bi zhelal da zhivee - chovek se razhda parvo kato chovek ,a sled tova e bulgarian ,Britt,american,deutscher ,espan~ol e.t.c. Ne tryabva da se smesva natsionalnoto /etnicheskoto samoopredelyane s namerenieto da zhiveesh v opredelena tochka na zemyata.Taka che ,po moe mnenie -izborat kade da se zhivee postoyanno e pravo na vseki (a single person or a family ).!Enhorabuena! Na dobar chas! P.S. And if yo're not sure ,which way to go -let your intuition talk.We all have intuition of something.Good luck!
Re: В БЪЛГАРИЯ или в ЧУЖБИНА, КЪДЕ?
04-06-2007 - 14:41:11
ами... 1998 аз отидох в австралия. не бягайки от нещо конкретно, а за да видя как е (след 3г чакане за виза). Стоях там 3.5г, доведох приятелката ми, оженихме се там, родихме си дете... и докато беше на 3-4 месеца се прибрахме обратно. Защо ли? Ами за да видим как е ;-) е, там беше малко скучно...

сега си мислим да отиваме пак. Защо ли?

Честно, Повече простотия.бг не мога да поема. Всичко друго преглътнах, но това не мога - ще се удавя. не се научих да дишам простащина и това си е. язък.

Само че тогава нямахме нищо - и нищо не губехме - освен някое и друго наличие/липса на самочувствие, а сега ...

иначе и на двете места имота дето си го желая ще ми струва тепърва мин.15г бачкане... само дето там ще е малко (5х) по-голям, и го има. А тука май го няма.

Дали ще се решим да зарежем всичко и айде почти отначало пак? Ще видим...

така че... оная приказка за гълтането на яйцето и дупето, мериш и решаваш...
[membres.lycos.fr]
[membres.lycos.fr]




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-09-21 15:51 от samotek.
Re: В БЪЛГАРИЯ или в ЧУЖБИНА, КЪДЕ?
04-06-2007 - 16:25:44
Podkrepiam "de da znam".
V BG s opredeleni profesii, iziskvashti visoka kvalifikatsia, ne mozhesh da zhiveesh normalno, v mnogo drugi strani te sa dobre plateni. I ne sa samo parite - chuvstvash che horata te tseniat.
Sashto - naistina mnogo e hubavo da se vidi sviat.
Obache kolkoto i da uspee chovek v chuzhbina toi si ostava Balgarin. Povecheto emigranti iskat da se varnat (makar i kato se pensionirat ili imat dostatachno pari), no mai malko go praviat.
I az za sega iskam smiling smiley , no koi znae kak shte se razvijat neshtata...
Re: В БЪЛГАРИЯ или в ЧУЖБИНА, КЪДЕ?
04-06-2007 - 21:06:56
Az se vra6tam dogodina! 8 godini mi stigat! smiling smiley
Re: В БЪЛГАРИЯ или в ЧУЖБИНА, КЪДЕ?
05-06-2007 - 09:10:27
А аз като чета постовете, а и съдейки по моите близки зад граница, ми се струва, че от там България е много хубава, а от тук - "там" е много хубаво smiling smiley

Май винаги "тревата в двора на съседа е по-хубава" smiling smiley

Иначе сериозно, много пъти сме го коментирали и всяко нещо си има положителни и отрицателни страни. Всеки за себе си преценява кои преобладават и дали си струва. А и при тази отвореност на света нищо не пречи като samotek - иди, върни се, пак иди.... Пък може някъде толкова да ти пасне, че да останеш до края на живота си smiling smiley
Re: В БЪЛГАРИЯ или в ЧУЖБИНА, КЪДЕ?
05-06-2007 - 13:53:30
Най-хубаво е да си там, където са и твоите приятели и близки ...... няма по хубаво да си с хората които те и ти обичаш . :loveu: Вярно, че живота в момента в България е по труден - но това не е причина да напуснеш родината си , защото ако всички я напуснат, след време дори и да искат да се върнат няма да има къде :ami:
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход